Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kérhetném a véleményeteket?

Kérhetném a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Albérletben élek. Kertes az egész ami azt jelenti közös udvarom van a többi lakóval. De van egy elkerített udvar rész. Na de szeretnék egy kutyát. A tulaj úgy engedélyezte ha a szomszédok írásban engedélyezik.

Mindenkitől meg kaptam az aláírását.

De az egyik idős szomszédom be kattant. Elkezdi ő még se engedélyezi a kutyát mert állatkínzásnak számít ha magára hagyom amíg dolgozok.

Mindenkinek el meséli ezt és teli beszélik a fejét minden hülyeséggel hogy milyenek a kutyák.

Mert ő állatvédőnek tartja magát.

Ezzel semmi gond de kb ma rám parancsolt hogy nekem nem kell kutya. Meg vagyok nélküle mint ha azt gondolná ő az anyám.

Már azzal kezdet el fenyegetni hogy ha még is ide hozok egyet és meghalja nyüszíteni vagy ugatni akkor el viteti a kutyát. Azzal a címszóval hogy én kínzom.

De igazából egyik szava üti a másikat.

Sőt azt egyszer se kérdezte én hogy gondoltam megoldani a kutyust ha nem vagyok itthon.

De minden áron macskára akar rá beszélni. Azt közöltem vele hogy nem érdekel. Erre annyit kaptam hogy pedig az ő macskáját nem fogja kutya kergetni.

Szerintetek?


okt. 13. 21:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha az őszinte véleményem kell, akkor NE akarj kutyát albérletbe. Teljesen mindegy, hogy kertes vagy nem kertes.


A felelős (állat) kutyatartás ott kezdődik, hogy 15 évvel számolunk. Tehát ez a kiindulópont.


Azt nem kell mondanom, hogy albérletbe nem szoktak az emberek 15 évet maradni, és rengeteg állattartó tudja, hogy az albérletkeresés (vagy inkább találás) önmagában nem egyszerű, de kutyával már-már a lehetetlenség határát súrolja.


Az emberek többsége 2 okból szokott megválni a kutyától. Az egyik az, hogy menniük kell a lakásból és nem tudják az új helyre vinni, vagy pedig külföldre költöznek és szintén nem tudják magukkal vinni.


Mikor otthon éltem volt kutyám, 13 évig éltünk együtt a szülői házban. Most külföldön élek albérletben, bármennyire is imádom a kutyákat, bennem több a felelősségérzet, ezért nincs és előreláthatólag nem is lesz a közeljövőben. Mert bár ide lehet engedné a tulaj, de ha költözöm valaha is, akkor a szóba jöhető albérletek 95%-a eleve bukó.


De ez csak az én véleményem.

okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy le írtad a véleményed.

A másik soha nem válnék meg tőle. Soha nem tettem és nem is fogom. Attól hogy te így döntöttél másnak nem kell.

okt. 13. 21:20
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

2


A személyeskedést tartsd meg magadnak.


Véleményt írtam le, ami láthatólag nem tetszik neked. Ez a te problémád, viszont tartom amit írtam, láttam már sok hozzád hasonló "soha nem válnék meg tőle" embert, aminek a vége menhely lett.


Remélem nem probléma, hogy nem maradtam adósod a személyeskedéssel.

okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek albérletbe ne vegyél kutyát, soha nem tudod mikor kell menned onnan és bizony nagyon nem egyszerű állattal albérletet találni.
okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szerintem szépen megköszöntem a véleményed.

Ebben semmi rossz szándék nem volt, mint ahogy a többiben sem.

Ha nem ismersz kérlek ne ítélj már el. Megjegyzem a kutyám se került soha menhelyre se máshova. Végig velem volt. 15 évet élt.

okt. 13. 21:31
 6/20 A kérdező kommentje:

4-es

Jelenleg nem ez volt a kérdésem.

De köszönöm hogy le írtad a véleményed.

okt. 13. 21:32
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

“ Attól hogy te így döntöttél másnak nem kell.”


De azt nem bírtad megállni, hogy ezt ne csapd hozzá.


A fő kérdésben véleményt kérsz. Ha valaki leírja a véleményét, akkor fogadd el és ne kezdj el személyeskedni mert neked nem tetszik a válasz. Ha pedig ennyire nem vagy képes véleményt befogadni, akkor meg ne kérj véleményt.

okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Vidd magaddal dolgozni, ha otthon vagy, legyen veled bent.
okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én csak leírtam mint ahogy mondtam is semmi rossz szándék nem volt bennem.

Én a szomszédra kértem véleményt a többit én csak felvázoltam hogy mi a helyzet.

okt. 13. 21:37
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

6


A 4-es ugyanolyan véleményt írt… olvasd már el a saját kérdésedet! Te kértél véleményt, leírta a 4-es, hogy albérletbe ne. És azt írod, nem ez volt a kérdés. Hát akkor mi?


A kérdést összegezve az a véleményünk, hogy albérletbe ne vigyél kutyát, ez ennyire egyszerű.


Már most problémád van az ott lakókkal, aztán még kutyád sincs…

okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!