Mi a véleményetek a Budapesti Állatkertről? Tényleg
állatkínzás ami ott megy?
Figyelt kérdés
Tripadvisoron, Google Maps-on is több embertől a legnegatívabb, 1 csillagos értékelést kap. Számos dolgot kifogásolnak nagyrészt azt, hogy a barnamedvének és a jegesmedvének nem megfelelő helye van, ezért mindkettő stresszel, fel-alá járkál, az elefántok elszállásolását is kifogásolták, meg általánosságban is kritizálták, hogy sok állatnak túl koszos a helye.
Amiket leírtál, azok minden állatketre és szinte minden fajra igazak. Ha komolyabban érdekel, akkor nyugodtan nézz utána, olvass egy pár kutatást, hogy mi megy végbe egy fogságban tartott vadállat pszichéjében. Ezek az élőlények arra fejlődtek ki, hogy egész nap menjenek, mindkét általad említett faj átlagosan 30 km-t tesz meg naponta. Ez azt hordozza magában, hogy az energia mennyiségük megvan hozzá, viszont sehogy nem tudják levezetni. Így jobb híján fel-alá mászkálnak (fókáknál is megfigyelhető hogy ugyanazt a kört írják le órákig az akváriumban), de az sem ritka hogy csonkítják magukat, pl a majmok lerágják az ujjaikat. (Kb mint mikor mi rágjuk a szánk belsejét idegességünkben.) De rengeteg szakember van, aki ezt jobban elmagyarázta, mint én tudnám. Amit ajánlani tudok emellett, az a Blackfish, egy megrendítő, de tudományos szempontból teljesen reális dokumentumfilm a témában.
2023. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
2/17 anonim válasza:
Az a helyzet, hogy az vadállatok mindenhol stresszelnek, a természetben azért mert rohadt kegyetlen, az állatkertben meg azért mert ehhez a rohadt kegyetlen természethez alkalmazkodtak évmilliók alatt és az ebből adódó energiáikat (amelyek az extrém körülmények melletti túléléshez szükségesek) nem tudják levezetni…
Szerintem ha nem kapnának mindennap enni, hanem csak 4-5 naponta, illetve néha jól elvernék Őket, akkor az jobban hasonlítana a természeti körülményekre, az állatvédők elégedettebbek lehetnének… Sajnos azt állatkertben nem lehet reprodukálni, hogy a született populáció 90 százaléka már pár hónapos kora előtt el pusztuljon, ami a természetben élő szinte összes fajra jellemző és már az ember megjelenése előtt is az volt…
De pl. az oroszlánokat néha be engedhetnék a többi állathoz, minden hónapba máshová.
2023. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
#2 Bezárnálak téged is egyedül egy ketrecbe, persze kaját és meg vízet kapnál, és pár év múlva megkérdeznélek hogy hogyan érzed magad. Biztos nagyon vidám lennél, hogy nem kell dolgoznod, és számlákat fizetned :D Na ugye.
2023. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 Flagstaff válasza:
Szerintem ha annyira pocsékul éreznék magukat, nem szaporodnának állandóan.
2023. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
5/17 anonim válasza:
#3.
De az a baj, hogy Te az állatokat emberi személyiséggel ruházod fel…
Nem azt mondom, hogy nem szar nekik, az ösztöneik miatt… De nincs igazi jó alternatíva, a természet is ugyanolyan sz@r, sőt valószínűleg sz@rabb.
Amúgy is pl. a medvék maguktól oda azoknak, akár urbános környezetben ahol etetik Őket… Nagyon szívesen feladják a napo 30 kilométer keresgélést egy biztos szemetes konténerért, ahova vissza tudnak járni.
Csak éppen veszélyesek az emberekre, ezért nem élhetnek együtt szeretetben egy utópiában, sajnálom ha ez kiábrándító számodra.
2023. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 anonim válasza:
A budapesti állatkert még a 19. században jött létre, időközben sokféle átalakítás, terjeszkedés történt, sajnos elmaradt a Budára költöztetés, ahová jóval nagyobb területet terveztek. Mindenesetre a mai többféle szempontból is muzeális értékkel bír és igyekszik mindet megtenni, ami a korlátozott alapterület mellett lehetséges.
2023. febr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
A jegesmedve látványa engem nagyon megviselt. Szerencsétlen állat felaá sétál, látszik, hogy depressziós
2023. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
8/17 anonim válasza:
Ma már az állatkertekben óriási területek vannak az állatoknak. Sokszor az eredeti helyén együtt élő állatok is együtt vannak.
Sajnos, a mi állatkertünk területe kicsi. Nagyon kicsi.
Pár éve vonattal jártam be a Nyugatiba és mindig láttam a kerítés mellett a papagájokat. Csak ültek a hálókon. Az a ketrec szinte semmi lehetőséget nem adott arra, hogy legalább normálisan repüljenek.
Talán, ha csökkentenék az állatokat, némileg a megmaradóknak nagyobb területet lehetne kialakítani a mai elvárások szerint.
Nem kötelező egy ilyen kicsi állatkertnek minden állatot tartani, mutatni.
2023. febr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 NTBS válasza:
Nem. A jegesmedve nyilván nem érzi jól magát, ott, ahol alig van hó, és csak néhány nap fagy.
2023. febr. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
10/17 anonim válasza:
#5 Korántsem ugyanolyan, mert a természetben őket érő körülményeknek megfelelően fejlődtek ki, ebbe beletartozik a stressz (ragadozók, párzásért folytatott harcok, sérülések, stb.) és annak kezelése is. Számukra az természetes, magától értetődő. Míg egy fogságban tartott állat természetellenes környezetben van, nem tud úgy viselkedni amire gyakorlatilag az egész teste ki lett találva. Azért írtam a #3-as kommentet hogy szemléltessem, ez velünk emberekkel is így van (mert mi is állatok vagyunk, bármilyen meglepő is). Nekünk is számtalan stresszforrás van az életünkben, azonban ez számunkra a természetes, és ha a megszokott életünktől (meg fajtársainktól) izolálva tartanak, az ugyanúgy taccsra vág minket, mint egy jegesmedvét, hiába lennénk elméletben boldogok a stresszforrások hiánya miatt.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!