Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted az iskolákban...

HunLo kérdése:

Szerinted az iskolákban szükság van a hittan órákra és miért?

Figyelt kérdés

márc. 23. 15:10
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

8-as

,,Vagy külön választani a két csoportott azokat ,akik a matekot,fizikát illetve azokat ,akik a történelmet,földraj stb érdekli."

Azért írtam utána ezt!


,,De ott arról volt szó, hogy lebutítottàk nekik a törit a metekot stb... fizikàt talàn még érintőlegesen sem kellett tanulniuk, ők mentek a szakmunkàsképzőbe."

Azért mondom ,hogy a két csoportott külön kell választani és csak az órák számában lenne eltérés.Aki a törit szereti tanulja azt és érettséginél is ,csak abból tegye le az érettségit ,amelyikben ő a jó.


Ha valaki az embertelen tantárgyakból jó ,mint fizika,matek akkor azok abból rakjanak érettségit.Aki töriből az meg abból és a probléma megoldva.

márc. 23. 17:12
 12/45 A kérdező kommentje:
A nagyokosonak megérné az ,hogy értelmesebb illetve több diplomás ember legyen az országban akkor megtudnák ezt csinálni.De mivel egyes vezetőket nem érdekli ,hogy mi zajlik az iskolákban így mindenki megy a kukába.
márc. 23. 17:15
 13/45 anonim ***** válasza:
68%

Érettségit lehetőség szerint az kapjon aki elég érzelmes hozzà, ha most mindent lebutítunk és a gyengébbeket nem vesszük rà a természettudományos tàrgyak tanulàsàra, akkor tényleg lesz egy könnyen manipulàlható csoport akik minden ostobasàgra jóval fogékonyabbak lesznek.

Amit te javasolsz az max arra lenne jó, hogy lesz egy csomó kamu érettségis, mert nem kell neki sem matekból sem fizikàból, sem pedig semmiből érettségizni ami nehéz.

márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

13-as

Nem érted ,hogy nem kell mindenkinek mindent lebutítania.

Én azt mondom ,hogy mindenki a saját érdeklődésének megfelő tantárgyakból érettségizen le meg eleve azt tanulja jobba.

Ha valaki nem jó,nem érdekli a matek azt ne akarjuk már le érettségiztettni belőle!De van ez az ellentétesen is.Ha valaki a humán tantárgyakból a rossz az ne akarjon már töriből érettségizni meg a többi tantárgyból,

márc. 23. 17:21
 15/45 anonim ***** válasza:
68%

#14

Nem veszed észre, hogy épp ez folyik dràga kis hazànkban, ezért van ennyi félművelt.

Mert mindenkit felmentegetnek, a színvonal meg a bànyàszbéka popója alatt van.

De most megteheted, hogyha alkalmatlan vagy a matekra akkor elmész egy vizsgàlatra, ott megkapod a papírodat.

De kb. A kisdiàkok szoktak ilyeneket írogatni.

márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
60%

#14

Diszkalkuliàs vagy?

márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Majd meglátjuk ,hogy a ti elméletetekkel a világ hovájut.

Meg ha egyszer megvalósúl az ,amit én mondok akkor hová vezet a világ.De annyit elmondhatok ,hogy ennél élvezetesebb,jobb lesz ,mert nem kell az iskolával ennyit tökölni ,mint most főleg olyan tantárgyakkal nem ,ami nem is érdekel.Meg amit úgy sem fogok használni ,mint a matek egyes részei.(Én most nem fogom felsorolni ezeket ,mert sok van!)

márc. 23. 17:38
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

Én informatikusként végeztem, a nyelveket nem szerettem, de megtanultam, most hasznàt veszem.

Ha akkor én is ezt csinàltam volna akkor most jóval kevesebb lehetőségem lenne.

Egy baràtom fordítva volt ezzel, neki nagyon nehezen ment a matematika de megtanultam és most egy multinàl dolgozik, ahol szüksége van rà.

márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

#17

Szerintem gondold àt amiket beszélsz, mert ha mindenkinek ilyen lenne a felfogàsa akkor tényleg beköszöntene a sötét középkor.

márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

Én szerintem kanyarodjunk vissza az eredeti témához a hittanhoz.

De egyébként a nagy okosok ,akik most vannak hatalmon képtelenek megoldani a ,,régi"oktatással a föld helyzetétt.

Mint pl azt ,hogy:

-Mi lesz a szemét hegyekkel,szigetekkel

-2050-re kb több szemét lesz a tengerekben,óceánokban ,mint hal stb.


Ezért lenne jó ,ha az oktatást valami értelmesebb irányba vinnénk nem pedig az össze vissza mindenbe belekapok leoktatokba.

A hittan helyére környezet védelmi órárra ki lehetne cserélni pl.És ezzel is közelebb kerülnénk a tisztább,zöldebb jövőhöz.

márc. 23. 17:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!