Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted az iskolákban...

HunLo kérdése:

Szerinted az iskolákban szükság van a hittan órákra és miért?

Figyelt kérdés

márc. 23. 15:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
58%

Hittanra nincs, de etikára igen. Mivel az életben számos nagyon súlyos etikai problémát kell napi szinten megoldani (például szex, hűség, hűtlenség, családi viszonyok, abortusz, szegényeknek segítés, lojalitás/törvényszegés stb. stb. – végtelen a lista), és a kamaszkor pont tökéletes időzítés az ezekről való tanulásra.


Disclaimer: lelkész vagyok. Én megszüntetném az iskolai hittant és helyette egységes etikát vezetnék be.

márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

1-es

Nem rossz ötlet.

Az én verzióm az ,hogy legyen hittan ,csak az ne legyen le korlátozva a kereszténységre.Mutassák be a világ nagy vallásait ,mint hinduizmus,buddhizmus stb.

márc. 23. 15:23
 3/45 anonim ***** válasza:
66%

Az én sulimban van buddhista hittan is. Az osztályom 31 fős. 2 buddhista, 1 izraelita 8 katolikus, 4 református és 16 erkölcstanos van. Ez öt tanárt jelent, de a felvételi előkészítőt a tankerület nem engedélyezte.


Véleményem szerint a hittan nem állami iskolába való. Helyette inkább tanulásmódszertant vagy pénzügyi ismereteket oktatnék.

márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

3-as

Nem rossz ötlet

márc. 23. 16:08
 5/45 anonim ***** válasza:
61%

Nincs, semmi szükség rá.

Ezek helyett inkább a komolyabb

órákat kellene feljavítani, mert már a matematika, történelem, magyar, fizika stb. nagyon le lett butítva.

márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

A fejavítással egyetértek ,de a matematika esetében én szerintem hasznos is a lebutítás ,mert nagyon sokan nem értik.

Vagy külön választani a két csoportott azokat ,akik a matekot,fizikát illetve azokat ,akik a történelmet,földraj stb érdekli.


Történelem esetében én nem is annyira az évszámok magoltatásával foglalkoznék ,hanem inkább az történelmi összefüggésekkel.

márc. 23. 16:35
 7/45 A kérdező kommentje:
Legyen eltérés a két csoportnak az óráiknak a számában illetve minőségében.
márc. 23. 16:36
 8/45 anonim ***** válasza:
45%

Azért hasznos a matematika lebutítàsa mert sokan gyengék belőle??? :)))


Nem kell mindenkinek 5-ösnek lennie belőle.

De ha mérnök akar lenni azért ne a gyógymatekot tanulja.


Koràbban is volt olyan, hogy képességeik alapjàn differenciáltàk a gyerekeket.

De ott arról volt szó, hogy lebutítottàk nekik a törit a metekot stb... fizikàt talàn még érintőlegesen sem kellett tanulniuk, ők mentek a szakmunkàsképzőbe.


De aki szeretne egy normàlis érettségit azért ezt ne tegyük velük.

márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
34%
Aki mérnök szeretne lenni, az menjen matek tagozatra! Ha engem nem mentettek volna fel matek érettségi alól, akkor nem lenne érettségim. Szerintem a jelenleginél is enyhébben kéne oktatni a természettudományos tárgyakat a nem erre célzott tagozatokon. Egy humán beállítódású gyerek sosem fog abból profitálni, ha minden természettudományos tárgyból magántanárhoz kell járnia, mert annyira nehéz és cserébe egyáltalán nem marad ideje azzal foglalkoznia, ami érdekli.
márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
67%

Na így alakulnak ki a vírustagadók, laposföldesek meg a többi ilyen jómadàr.


Akkor ezek szerint a reàl meg ne tanuljon törit, vagy nyelveket?


Sajnos, a képességeink adottak, de attól még nem kellene ennyire lebutítani, pusztàn azért, mert valaki szerényebb adottságokkal született.


Régen az érettségi egyfajta mérföldkő volt, most meg mindenkit felmentünk mindenből, mert amúgy nem abban az iskolarendszerben lenne a helye.

márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!