Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az új árának hányadáért...

Az új árának hányadáért hirdeted meg a használt gyerekholmit?

Figyelt kérdés

Sokszor látom hirdetésekben, hogy a szülők szinte az újnál drágábban vagy alig olcsóbban hirdetik meg a használt gyerekcuccokat. Megveszik?

Én úgy vagyok vele, hogy 60%-nál többet még sosem kértem, de ennyit is csak az átnőtt, vadiúj cuccokért. Sokszor úgy kalkulálok, hogy azt vonom le, amennyit szerintem nekünk megért a tárgy. Pl. futóbicikli 15.000 újonnan, nekem simán megérte 2 évre 8000 Ft-ért, akkor meghirdetem 7000-ért. De most vettem egy bringát, amit 45000-ért árultak újonnan, csak pont kifutott. 30.000-ért kínálták használtan, szervizzel együtt az új árát súrolja… De más esetben én inkább veszek újat, mint alig olcsóbban egy használtat.

Nektek mi a határ, mennyivel legyen olcsóbb, hogy használtan megvegyétek, illetve ti mekkora árat szabtok az újhoz képest?



márc. 25. 23:18
A kérdező szavazást indított:
Általában drágábban hirdetem, mint az új ára.
Általában ugyanannyiért hirdetem, mint az új ára.
Csak egy kicsit olcsóbban hirdetem az új áránál.
80-90%-os áron hirdetem meg.
70-80 p%-os áron hirdetem meg.
50-70%-os áron hirdetem meg.
Kb. féláron hirdetem.
40-50%-os áron hirdetem meg.
20-40%-os áron hirdetem meg.
Ingyen, vagy maximum az eredeti ár 20%-áért hirdetem meg.
32 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Állapot függő mennyiért hirdetem meg.
márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%

Nem hirdetek semmit már.

Elegem lett.

Vadonatúj babakocsi ara 250.000 volt 3in1.

1 percet nem használtuk, kiraktam 200.000-ért hogy vadonatúj. Jöttek a tesók, meg adjam már 120-ert.

Vagy a vadiuj cybex gyerekülès 80.000 ért vettük, felraktam 60- ért adtak volna érte 20(!) ezret.

És kisem volt bontva.

Mindenki mindent ingyen akar. Ruhákat odaadtam ingyen (vadonat újak szintén), a többit elraktam, nem fogom fillérekért adni az új cuccokat.

De ha pl használt lett volna, de természetesen megkimelt állapotú, újszerű pl a babakocsi akkor kb az eredeti ár50- 60% át kértem volna.

De ez mikor rámirnak többen is hogy adjam bár a babakocsit 80.000-ért. Na az vicc.

márc. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Mint kettes. Minden rajtam ragad, mert mindenkinek minden ingyen kell. Inkább kidobáltam, ami olyan azt ismerősnek tovább adtam. Forduljon fel az összes ingyenélő.
márc. 26. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Nekem attól függ mi az, és milyen állapotú. Veszek és adok is használt cuccokat, de szerintem a félár csak akkor működik, ha az eredeti ár elég drága és népszerűbb a márka, jó állapotú a termék. Inkább jóval alá kell lőni, ha kicsit is kopottabb, akkor főleg. Babaruhát nehéz eladni, a többit el szokták vinni. Vagy lehet drágábban hirdetni, de akkor bele kell kalkulálni, hogy lehet sokáig fogod tartogatni.
márc. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

15ezres átnőtt cipőt 2000-ért sem viszik el, pedig egy percet nem volt a gyereken.

Hibátlan ruhákat harmad áron hirdetek, és nem kell senkinek.

márc. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A használt holmi típusától függ az ára. A 75 ezres babakocsit 30-ért vitték el hibátlan állapotban, a használt Salus cipők új ára 12 ezer, 4 ezerért 1-2 napon belül elmegy egyébként többért nem veszi senki. Gyerekruhát már nem hirdetek, sokszor ingyen sem jöttek érte, ha nem azonnal viszem a megadott helyszínre.
márc. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
60 ezres autósülést hirdettem meg 30-ért, a hívó elmondása szerint a harmadik gyereknek kell, alkudott 25-re. Oké, nem vagyok szívtelen. Erre odajött egy új mercivel, ájfonnal és akart adni 18 ezret érte a helyszínen. Mondta a férjem, hogy nem erről volt szó, elvitte rendes áron és azóta inkább keresek olyat, aki rászorul és odaadom ingyen, nem ezen múlik a betevő szerencsére.
márc. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Babaruhákat 300-500 forintos darabáron próbálok eladni, csomagban. Mindig teszek bele pár ajándék darabot is, amiért nem számolok fel semmit, szóval az inkább 200 ft. Így azért el-el kopik nagy küzdelem árán, de nekem az a tapasztalatom, hogy a ruhát a legnehezebb eladni.

Minden másnál állapotfüggő. Általában használtuk a cuccainkat, szóval megszoktam nézni az új árát és 40-50%-on meghirdetni. Ha tényleg el akarom adni, akkor én nem akarom hirdetgetni, meg kerülgetni itthon, vigyék el mielőbb, nyomott áron. Így azért elmennek a dolgok szerencsére. Egyébként a legjobb az, ha ismerősi körben gyerekszületés várható és ami olyan azt tovább lehet felé adni ingyen, vagy jelképes áron.

márc. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hirdetek semmit. Én sokmindent megpróbáltam fél ár alatt. A kutyának nem kellett. Meguntam, nem akartam tartogatni évekig, így feltettem ingyenes csoportokba. A 120 ezres babakocsitól a 150ezres kiságyig mindent.Ruhákat, játékokat, pihenőszéket, mindent is.

Jöttek az érdeklődők:

-postáznám? de nincs pénze a pk-re, állhatnám én.

-házhoz nem vinném esetleg?

-eljön érte (aztán sose láttam)


szóval neeeeem. Semmit nem hirdetek. Ruhák mennek a ruhagyüjtő konténerbe vagy férjemnek géprongynak. A játékokat, babakocsikat, kiságyat meg elvitte barátnőm, mert náluk van hely és 5 éven belül tervben a gyerek.

márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem hirdetem. Macerás és az a tapasztalatom, hogy majdnem felesleges is, mert amennyire felhúz a procedúra, annyiért úgyse veszik meg, hogy megérné. Ami nagyon jó állapotú és márkás, azt adom a kolléganőmnek, neki pici unokája van. Ami annyira nem jó, de hordható, megy a családsegítőnek (van ott ismerős, így átveszik, másoktól nem szokták nagyon), ami meg már csak rongy, zsákban megy a kuka mellé.
márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!