Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az új árának hányadáért...

Az új árának hányadáért hirdeted meg a használt gyerekholmit?

Figyelt kérdés

Sokszor látom hirdetésekben, hogy a szülők szinte az újnál drágábban vagy alig olcsóbban hirdetik meg a használt gyerekcuccokat. Megveszik?

Én úgy vagyok vele, hogy 60%-nál többet még sosem kértem, de ennyit is csak az átnőtt, vadiúj cuccokért. Sokszor úgy kalkulálok, hogy azt vonom le, amennyit szerintem nekünk megért a tárgy. Pl. futóbicikli 15.000 újonnan, nekem simán megérte 2 évre 8000 Ft-ért, akkor meghirdetem 7000-ért. De most vettem egy bringát, amit 45000-ért árultak újonnan, csak pont kifutott. 30.000-ért kínálták használtan, szervizzel együtt az új árát súrolja… De más esetben én inkább veszek újat, mint alig olcsóbban egy használtat.

Nektek mi a határ, mennyivel legyen olcsóbb, hogy használtan megvegyétek, illetve ti mekkora árat szabtok az újhoz képest?



márc. 25. 23:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb jo allapotu cucccokat vintedre szoktam feldobalni, toredek arert, el is szoktak vinni.

Pici penz bejon legalabb, amit elkoltok az appon belul, de nyilvan rohadtul nem eri meg ha azt nezem, hogy mi mennyibe kerult eredeti aron es en ahhoz kepest szinte ingyen adom :D

De mivel szabadulni akarok gyorsan a holmiktol, igy megeri nekem.


Ezen kivul ingyen elvihetosnek rakom fel a dolgokat a helyi csoportba, nekem nem volt eddig problemam, akinek kellett az eljott a cuccokert.

márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb, drágább dolgokat én pont ezért is vettem használtan, mint babakocsi, autósülés, bringa, stb, mert újonnan drágáltam őket, használtan pedig sikerült jót találnom. Ruhákat és játékokat is többségében bizományiba veszek, persze nem mindent. Amit és ahogy kinő a gyerek, odaadom a családsegítőnek, osszák szét a rászorulóknak. Özvegy vagyok, tehát nekem sincs sok pénzem, de nem hirdetek semmit. Tudom milyen jó érzés kapni és adni is. Remélem jó helyre kerültek a dolgaink.
márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Aki alig adja olcsóbban az újat, ő maga szintén megveszi magánembertől az alig olcsóbb újat?

Mert én úgy vagyok vele, hogy bár környezetvédelmi okból is sokszor veszek inkább használt cuccokat, de új esetében inkább kifizetem a csekély különbözetet a boltnak. Egyrészt, mert magánemberrel jóval macerásabb üzletelni, sok előzetes kommunikáció, egyezkedés szükséges az átvételről, fizetésről is, mint mondjuk webshopban megrendelni valamit, meg nem is biztos hogy összejön vele, esetleg eladja másnak stb. Ráadásul utóbbi esetben megvan a jogom, hogy visszavigyem a holmit, ha nem jön be. Aztán még ott van az, hogy ha specifikusan keresek egy adott termékre, könnyen ki lehet fogni webáruházaknál akár még a hirdetett árnál is olcsóbban. Ilyenkor, ha megfelelőek a webshop vásárlási feltételei, postaköltség pl., jó vélemények vannak az ügyfélszolgálatról, akkor nyilván ott veszem meg pár kattintással, mint szerencsétlenkedjek egy magánszemély hirdetővel.

Még ebből a szempontból az ilyen uzuzd/vinted szisztémájú oldalak egész jók, csak ezeken is olyan irreál árakat tudnak megálmodni egyesek. Pl.2000 Ft egy girbegurba leggings. Nálunk ez a játszónadrág kategória, sok kellene, max. 4-500 Ft-t fizetek ki egyért. Ha még mikiegeres vagy mancsőrjáratos, vagy idétlen nagy márkajelzés rondítja, még a 200 Ft-ot is ötször meggondolom. :D Eladásnál és vételnél is azt nézem, hogy nekem mennyit ér meg, nem azt, hogy mennyi az új.

márc. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyárilag strapabíró, de korosztály függő játékot szoktam venni, amit nem azért adnak el, mert tönkrement, hanem kinőtte a gyerek. Sok ilyen jó minőségű, alapból drága holmi van. Bonyolult mechanikájú kütyüt viszont nem fogok már. Jártam úgy, hogy újként hirdetett játékot kipróbálás után az eladó kérésre visszavett, mert kiderült, hogy nem működött. Ezután inkább maradok a boltinál.
márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
En se tudok eladni semmit. Elosztogatom . A cipot hagyjuk, tilos es karos hasznalt cipot hordani, akar 1-2 alkalom utan is. Ortopedus mondta.
márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ruhát, cipőt én mindig elajándékozok, pénzt sosem kérek érte, viszont szoktam nézelődni a neten, nekem a pofám leszakad, mikor kinyùlt, rossz mínőségű ruhákat árulnak, szinte ùj áron.
márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem hirdetek már én sem. Olyan ruhát, ami nem is volt a kisfiamon vagy csak 1-2-szer, a bolti ár töredékéért hirdettem, pár 100 Ft-okért, vadiúj vagy alig használt kabátokat 500-1000 Ft-okért. Csak olyanok írtak, akik egy szót nem tudtak helyesen leírni vagy ígérték, hogy jönnek és nem jöttek, találkát beszéltünk meg többször, de mindig lemondták vagy olyan is volt, aki nem is szólt, hogy nem jön, én meg ott voltam a gyerekkel meg a ruhákkal. De a legnagyobb kedvencem, hogy ennyire olcsó és még vigyem is neki házhoz. Hát még mit nem. Felraktam a végén már 100 Ft/db-ért őket, és senkinek, ismétlem, senkinek nem kellettek. Más meg eladja az agyonmosott, bolyhos, foltos szarjait is. Nem fogok küzdeni a buta, írástudatlan, pofátlan emberekkel pár 100 Ft-okért, inkább odaadom rászorulóknak, anyaotthonoknak.
ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem hirdettek se mennyiért. Nincs időm ezzel.oinlodni,tekintve hogy mindenkinek minden ingyen kellene,minimum,plusz én vállalják a pistazast,vagy vigyem házhoz,vagy tegyem félre mert biztos jön...szóval se ingyen se pénzért nem hirdettek semmit. Osszegyujtom és odaadom a védőnek,de lehet egy idő után kuka lesz,mert a cigány soron lévő nyolcgyerekes iphoneos Marika kapja meg sokszor,aki eladja,vagy egyszerűen nem becsüli...na meg ezért le leszek hurrogva,de nem érdekel,egyszerűen ruhellem aki vég nélkül szüli a gyereket és nekem "kellene" segíteni rajta. Nem vagyok én vöröskereszt
ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem adok el ruhát. Még ingyen sem viszik el Nyíregyházán. Megy a gyermekvédelemhez minden.

Volt olyan, hogy 120 jó állapotú rugit vittem be egy hatalmas táskában.

ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Andi80018 ***** válasza:
100%

Én is azt tapasztalom, hogy gyerekruhákat nem tudsz eladni, vagy tényleg csak pár ft-ért. Nem éri meg a macera. De se cipőt, semmit nem vesznek meg, tény, én nem postázok semmit. Most találtam olyan helyet, ahol felvásárolják. Még ha pár ezer ft-ot utalnak is, azzal is beljebb vagyok, még azt megpróbálom. Bár az is időigényes, de egy próbát megér.

Amióta vannak a Pepco és társai boltok, meg a turik, sokkal nehezebb az eladás, legalábbis szerintem ezek is közrejátszanak.

ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!