Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az új árának hányadáért...

Az új árának hányadáért hirdeted meg a használt gyerekholmit?

Figyelt kérdés

Sokszor látom hirdetésekben, hogy a szülők szinte az újnál drágábban vagy alig olcsóbban hirdetik meg a használt gyerekcuccokat. Megveszik?

Én úgy vagyok vele, hogy 60%-nál többet még sosem kértem, de ennyit is csak az átnőtt, vadiúj cuccokért. Sokszor úgy kalkulálok, hogy azt vonom le, amennyit szerintem nekünk megért a tárgy. Pl. futóbicikli 15.000 újonnan, nekem simán megérte 2 évre 8000 Ft-ért, akkor meghirdetem 7000-ért. De most vettem egy bringát, amit 45000-ért árultak újonnan, csak pont kifutott. 30.000-ért kínálták használtan, szervizzel együtt az új árát súrolja… De más esetben én inkább veszek újat, mint alig olcsóbban egy használtat.

Nektek mi a határ, mennyivel legyen olcsóbb, hogy használtan megvegyétek, illetve ti mekkora árat szabtok az újhoz képest?



márc. 25. 23:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet az új árához viszonyítani. Hiába 250 ezer egy típusú babakocsi újonnan, aki használtan veszi, neki az valószínűleg "csak egy babakocsi", és a saját kategóriájában lévő olcsóbbakkal kell versenyeznie. Az újonnan 50, használtam 20 ezres kocsinak élénkebb a piaca. Másrészt ha a 20 ezres használt kocsinak derül ki rejtett hibája, az sokkal kevésbé kellemetlen, mintha a 150 ezressel járnál így.
ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

#21

Babakocsi, kiságy,hasonló dolgokkal talán még megéri szrakodni,de ruhákkal nem. Mondjuk nekem a babakocsit eladni is rémálom volt. Hiába írtam,csak komoly érdeklődő,csak a bámészkodók jöttek, meg a felének a feléért kellett volna,pedig egy jó állapotú kis járgány volt,amit az eredeti ára felért adtam. A kedvencem,mikor a színre hivatkozva nem vette meg,mert hogy azt hitte,barna ( a képen is egyértelműen középszürke volt,olyan,mint az életben)

De pelenkatol.kezdve kismama ruhan át,stb mind ugyanez a tapasztalatom. Mi dnekinej minden ingyen,vagy még olcsóbban kellene,házhoz szállítva,de minimum félretéve és "jövő héten" jon érte. Tízszer is meggondolom mit veszünk a gyereknek,mert ami ide bejön,abból nagyon pénz már nem lesz vissza.

Gyerek butorral vagyok most igy,nagyon jó állapotú,de a lányomnak már komolyabb kellene. Szivom a fogam hirdessem vagy ne,mert nincs kedvem a torturahoz,de nyilván csak úgy a kapu elé sem teszem ki.

ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen és nem beszélve a sok kamu profillal,kamu emailekkel,sőt,kamu smsekkel is amikkel manapság bombázzák az embert. Biztos ismeritek,azbudvozlom,vásárolni szeretnék,intézem a futart is kezdetüek
ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 NTBS ***** válasza:
0%

Nézz szét ilyen csoportokban.

Kérj tanácsot.

ápr. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Fogyóeszközöket, mint nem új állapotú ruhák, könyvek, kisebb játékok, általában ajándékba adom. Sporteszköznél, bútornál, márkásabb télikabátnál... stb. megnézem, mások mennyiért hirdetik. Ha azért nem megy el, akkor lejjebb viszem. Bicikli mondjuk pont olyan lett mára, hogy annyira gyorsan megy fel az ára, hogy ezért lehet szinte ugyanannyiért eladni, mint vettem. Csak hát abból újat nem kapok még, pláne nagyobbat :) de ez is valami, úgyis visszaforgatja az ember. Ennél már csak a lego az egyik legjobb hozamú befektetés :D Szóval a piactól függ, amire van kereslet, annak drágán is örülnek, amire nincs, az ingyen se megy el.
ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon jó állapotban van, akkor kb 50-70%os áron adom, ha használtabb, ingyen, vagy az árának töredékéért. De így se kell senkinek semmi. 3in1 babakocsit, eredeti ára 120e, tehát nem egy nagyon drága, én alig használtan vettem 65ért, és bár mi sem használtuk sokat, de 10ért alig ment el. Már közel álltam ahhoz, hogy kidobjam.

Full extrás etetőszék, átalakítható, meg minden, szintén apróért. Kiságyat matraccal együtt odaadtam ingyen. Játékokat, ruhákat max licites csoportban tudok eladni, ott alapból felső határ 1000 Ft az induló licit, de nem szoktak sokat rálicitálni. Több darabos csomagban kis pénzért elmegy, amiből én is szintén ugyanott veszek ruhákat.

Van, hogy ingyenesen sincs kedvem feltenni, mert hihetetlenül pofátlanok egyesek. Meg a kb csoki pénzért feltett amúgy sokat érő cuccba még beleköt, meg húzza a száját, pedig mindig mindent előre leírok/fotózok. Na nem, nekem ez nem kell.

ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!