Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint vége az...

Anyukám szerint vége az életének. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Fiatal korában elvégzett egy rakás tanfolyamot. Szorgalmas volt,mindig nyitott volt mindenre. Aztán megszülettünk mi,én és a hugom. Aztán nem ment vissza dolgozni. Most,hogy már 6 éve elvált apámtól,a gyerektartásból éltünk,mert nem keveset kapunk. Plusszban melózom énis ( 22 éves fiú vagyok ) namármost anya régi végzettségei manapság semmire nem jók mert azóta eltelt 25 év mióta elvégezte a számítógépes titkár stb tanfolyamokat. Hiába mondom neki,hogy üljön vissza az iskolapadba,végezzen el esti iskolában valami keresett szakmát. Egyszerűren nem hajlandó. Azt mondja,50 évesen minek. Ilyenkor mondom neki,hogy van aki még ilyenkor is elmegy egyetemre mert ha végez aklpr még 15-20 évet is lazán melózhat a végzettségével. De őszerinte ezek csak kirívó esetek és minek akarjon ő a munkaerőpiacon versenyezni a fiatalokkal... elgondolkodtam miért gondolkodik így. Aztán rájöttem,hogy a szocializmusban nőtt fel. Mondtam neki,hogy manapság egyre kevésbé számít ki hány éves. De makacs,nem érdekli a véleményem. Mondtam neki azt is,hog manapság az élethosszig tartó tanulás a garancia sokmindenre. Szerinte ez is badarság. Mit tegyek vele ? Vagy menthetetlen ? Nyugdíjra nem sokra számíthat majd az államtól,szóval én és a hugom fogjuk eltartani majd. Ezt mi vállaljuk szívesen hisz anya is sokmindent feláldozott értünk. De azért valamit kéne neki is csinálnia a 4 fal között üldögélés helyett. Ötletek,hogy mit tudnánk tenni vele ? Előre is köszönöm.
2016. febr. 9. 22:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
x19: Miért nem tettél feljelentést hátrányos megkülönböztetés miatt?
2016. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
44%

"számitogép ismeretet tanulni nem rossz őtlet"


:D Te osztod az észt, amikor az "ötlet" és "számítógép" szavakat sem tudod leírni :)


Nyilván téged keresnek a buta agyaddal:) Közhelyparádé ami itt megy....

2016. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
22%
Valszeg 25 alatt vagy, de én 45 évesen lesöpörlek minden állásinterjún. Nem a gyártósoron, mert oda nem jelentkezem, bár lényegtelen, de veled ott lehetne összefutni csak. Tudod, normális helyen Emberek vannak, és több az eszük annál, hogy csak az életkort nézzék, ha valamit valóban tudni kell. Gagyi munka, az más.....
2016. febr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Latom,hazank vezeto ertelmisegei mar megint a gyakorin lognak.Senki nem vitatja, hogy diplomaval szuper allasokat lehet szerezni, akar 50 es a halal kozott is.De a kerdes egy olyan holgyrol szol, aki 25 eve kiesett a munkaeropiacrol, nincs naprakesz tudasa, korszeru vegzettsege.Ne mondjatok, hogy egyszeru a dolga, csupan at kell kepeznie magat programozova/gepeszmernokke/plasztikaisebessze/aztan problema megoldva.
2016. febr. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Figyu, 50 nem a halál előtt van, illetve igen, de a 20 és 30 is. minimum 15 évet dolgoznia kell még.


Amúgy igen, aki 25 éve kiesett a munka világából, annak nincs sok esélye, főleg, ha nem is akarja.... de talán nem a Tajgetoszra kéne küldeni, mert közben a családjáért tett. Ezért nem szabad HTB-nek lenni, mert akkor jön az, hogy ő semmit nem csinált. Pedig igen, másokért dolgozott otthon.

2016. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Latom,hazank vezeto ertelmisegei mar megint a gyakorin lognak"


Megengedhetem magamnak, nem alkalmazott vagyok...


:) Pussz.

2016. febr. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!