Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint vége az...

Anyukám szerint vége az életének. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Fiatal korában elvégzett egy rakás tanfolyamot. Szorgalmas volt,mindig nyitott volt mindenre. Aztán megszülettünk mi,én és a hugom. Aztán nem ment vissza dolgozni. Most,hogy már 6 éve elvált apámtól,a gyerektartásból éltünk,mert nem keveset kapunk. Plusszban melózom énis ( 22 éves fiú vagyok ) namármost anya régi végzettségei manapság semmire nem jók mert azóta eltelt 25 év mióta elvégezte a számítógépes titkár stb tanfolyamokat. Hiába mondom neki,hogy üljön vissza az iskolapadba,végezzen el esti iskolában valami keresett szakmát. Egyszerűren nem hajlandó. Azt mondja,50 évesen minek. Ilyenkor mondom neki,hogy van aki még ilyenkor is elmegy egyetemre mert ha végez aklpr még 15-20 évet is lazán melózhat a végzettségével. De őszerinte ezek csak kirívó esetek és minek akarjon ő a munkaerőpiacon versenyezni a fiatalokkal... elgondolkodtam miért gondolkodik így. Aztán rájöttem,hogy a szocializmusban nőtt fel. Mondtam neki,hogy manapság egyre kevésbé számít ki hány éves. De makacs,nem érdekli a véleményem. Mondtam neki azt is,hog manapság az élethosszig tartó tanulás a garancia sokmindenre. Szerinte ez is badarság. Mit tegyek vele ? Vagy menthetetlen ? Nyugdíjra nem sokra számíthat majd az államtól,szóval én és a hugom fogjuk eltartani majd. Ezt mi vállaljuk szívesen hisz anya is sokmindent feláldozott értünk. De azért valamit kéne neki is csinálnia a 4 fal között üldögélés helyett. Ötletek,hogy mit tudnánk tenni vele ? Előre is köszönöm.
2016. febr. 9. 22:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Anyudnak igaza van abban, hogy 50 évesen hiába tanulna új szakmát, nem tudna versenyezni a fiatalokkal, akik esetleg ügyesebbek, gyorsabbak, beszélnek nyelveken stb.


Ezért arra kellene koncentrálni, hogy minél hamarabb munkát találjon. Nézd át az önéletrajzát, kérdezd meg a barátaidat, böngéssz helyette álláshirdetéseket, adj fel hirdetést facebookon, azaz mozdíts meg minden követ, hogy ez sikerüljön.

2016. febr. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%

Pszichológus! Ugyanis te/ti hiába jelentkeztek helyette bárhová is, ha össze is jön, nem fog elmenni, mert rinyál, hogy úgysem alkalmazzák majd, stb.

Egy szakember - akár csoportterápia, stb. - ki tudná billenteni ebből az állapotból.

2016. febr. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
48%

"Nemakarásnak nyögés a vége", ahogyan szokták mondani.

Anyátok 25 év alatt hozzászokott, hogy eltartja az állam, meg a férje.

(Tudom, hogy az otthoni munka is munka, de ez nem lehet kifogás, hiszen ezt igen sok anya a napi 8 órás munkája mellett is maradéktalanul elvégzi.)

Amikor elvált anyátok, akkor sem kapott a fejéhez, hogy hamarosan megszűnik számára a jó világ, hiszem továbbra is jött és jön a "nem kevés pénz" az exétől.

Kb. úgy számolhat, hogy mire a gyerektartás -mint fő jövedelemforrás- megszűnik, addigra majd a gyerekei már pénzt fognak keresni és eltartják majd hálából.

Erre nektek is be kell majd rendezkednetek, hiszen nyugdíjat sem fog kapni, bár addig is van még vagy 10-15 éve, hogy.

Ti meg a családotoktól vonhatjátok majd meg azt a nem kevés pénzt, amivel egy egészséges, életerős -de dolgozni nem akaró- embert támogattok majd, akár még 30-40 évig!


Szerintem te is kezded átlátni ezt a "jövőképet", és nem véletlenül ösztökéled anyádat, hogy dolgozzon és kezdjen valamit az életével.

2016. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

13-as. Igen,ha kell eltartjuk. Mert ez a normális. Feláldozta a fél életét csak ránk és ezért örökre hálásak leszünk neki.

2016. febr. 10. 12:30
 15/26 anonim ***** válasza:
Én is egy ilyen édesanya vagyok és teljesen megértem anyukádat! Azt valószínűleg kifelejtetted,hogy a korából ítélve a klimax gondjaival is küszködik és ha jól sejtem egészségileg sincs a topon!Nekem is vannak olyan napjaim amikor ha lenne egy "game over"gomb,habozás nélkül megnyomnám! Pedig unokám is van! A mi korosztályunk nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudja megemészteni a világ megváltozását,hiszen 25 év alatt itt minden amiben mi hittünk,amire alapoztunk,minden de minden megváltozott! Jelzem a rossz irányba! Hidd el ez lelkileg megvisel és emellé jön az itt fáj ott fáj,az értéktelennek,feleslegesnek érzem magam dolog! Nem panaszkodni akarnék,csak kicsit megvilágítani neked anyud gondolkodását! Nem kérem a 30_as 40-es korosztály okoskodását,mert én se értettem meg annyi idősen az 50 felettieket! Anyudat ültesd le az internet elé,ha szerencséd van arra az útra talál rá ami nekem is segít mostanában!😃
2016. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

" Nem kérem a 30_as 40-es korosztály okoskodását,mert én se értettem meg annyi idősen az 50 felettieket! "


48 vagyok, de nem kell rolót húzni 50 évesen. Éppen most megy egy reklám a TV-ben az örök újrakezdőkről. Amíg élsz, és egészséges vagy(!) minden lehetőséged meg van!!!!!

2016. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

És betegen is. Nem akarásnak nyögés a vége: https://www.youtube.com/watch?v=1zeb-k-XzaI


Kifogás mindig van.

2016. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
68%
Először is ,kicsit igaza is van anyukádnak mert 50 évesen sokal kisebb az esélye hogy munkát találjon mint mondjuk 35-40 évesen,nézd meg az állás hirdetéseket hányat találsz amiben mondjuk 50 éveseket keresnek ? Lehet találni de az mekis takaritás vagy tescoban árufeltöltö stb ,számitogép ismeretet tanulni nem rossz őtlet anyukádnál.magyarországon az élethoszig tarto tanulás csak duma ,az hogy nem számit a kor csak te gondolod igy bizony az állás interjukon az is számit hány éves vagy van e gyereked stb igy anyukád látja jol hogy nem tul sok esélyel rug labdába fiatalokal szemben .probálkozni lehet és kell.
2016. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

En kb 45 eves koromban ultem vissza az iskolapadba,igaz, nem diplomat szerezni, csak egy OKJ-s szakmat kitanulni.(Addigra mar volt egy erettsegim + egy szakmunkas vegzettsegem+ egy szakkozepiskolai erettsegim)A friss vegzettsegemmel elkezdtem allast keresni.Mindenhonnan elhajtottak. A kedvenc tortenetemet megosztom most veletek.Jelentkeztem egy hirdetesre,ahol erettsegizett munkatarsat kerestek. Semmi egyeb kriteriumot nem adtak meg.Felhivtam oket.(Telefonban nagyon fiatalos a hangom)Egy fiatal lannyal beszeltem, minden OK volt, majd hirtelen rakerdezett a koromra.Mondom neki 45 vagyok.Erezni lehetett a megdobbeneset, majd hebegve-habogva azt mondta, hogy igaz a hirdetesben nem irtak, de a fonok ur megkoveteli az angol tudast.Semmi gond, beszelek angolul.Meg melyebb csend a vonal tuloldalan.De nemetul is tudni kell! Szuper!Nemetul is beszelek.(Pedig nem:D)Gondoltam, most mar akar szanszkritul is fogok beszelni, de a kiscsaj odalokte, hogy majd visszahivjuk! es gyorsan letette a telefont.Vegul a regi vegzettsegemmel sikerult elhelyezkednem, az ujnak soha sehol nem vettem hasznat.50 evesen ujra tanulni kezdtem, mert megszunt a munkahelyem, de tobbe nem talaltam rendes munkat, csupan takaritoi es konyhai kisegitoi munkakra vettek fel.(Pedig Budapesten eltem)Vegul 56 evesen kijottem Angliaba. Itt az oneletrajzokba nem kell beirni a kort,a csaladi allapotot, es nem kell fenykepet sem mellekelni.Mindenki egyenlo esellyel palyazik.Megcsiptem egy remek TAKARITOI allast,es elek mint Marci Hevesen:)))

Otthon meg mar ongyilkos akartam lenni.Visszaterve a kerdesre, az en tapasztalatom az,hogy barmilyen lelkes es elszant is legyen valaki, 40 ev felett mar nem igazan van esely "palyakezdokent" munkahoz jutni,oriasi szerencse kell hozza.

2016. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, de lehet szakmában, főleg, ha van ismerősöd, aki támogat.

Nekem is nagyon fiatalos a hangom, telefonos "reklámzakaltók" kérték már anyukámat, pedig 44 voltam akkor. Kell referencia, én programozó vagyok, és a neten senkit nem a kor érdekel. És az sem, hogy nő vagyok. Kitartás mindenkinek, és lehet sikeres vállakozást is indítani, bármikor. Kitartás mindenkinek, és hinni kell magunkban. Akkor lesz eredmény is. Nem kell Londonban takarítani, hiába divatos dolog.....

2016. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!