Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint vége az...

Anyukám szerint vége az életének. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Fiatal korában elvégzett egy rakás tanfolyamot. Szorgalmas volt,mindig nyitott volt mindenre. Aztán megszülettünk mi,én és a hugom. Aztán nem ment vissza dolgozni. Most,hogy már 6 éve elvált apámtól,a gyerektartásból éltünk,mert nem keveset kapunk. Plusszban melózom énis ( 22 éves fiú vagyok ) namármost anya régi végzettségei manapság semmire nem jók mert azóta eltelt 25 év mióta elvégezte a számítógépes titkár stb tanfolyamokat. Hiába mondom neki,hogy üljön vissza az iskolapadba,végezzen el esti iskolában valami keresett szakmát. Egyszerűren nem hajlandó. Azt mondja,50 évesen minek. Ilyenkor mondom neki,hogy van aki még ilyenkor is elmegy egyetemre mert ha végez aklpr még 15-20 évet is lazán melózhat a végzettségével. De őszerinte ezek csak kirívó esetek és minek akarjon ő a munkaerőpiacon versenyezni a fiatalokkal... elgondolkodtam miért gondolkodik így. Aztán rájöttem,hogy a szocializmusban nőtt fel. Mondtam neki,hogy manapság egyre kevésbé számít ki hány éves. De makacs,nem érdekli a véleményem. Mondtam neki azt is,hog manapság az élethosszig tartó tanulás a garancia sokmindenre. Szerinte ez is badarság. Mit tegyek vele ? Vagy menthetetlen ? Nyugdíjra nem sokra számíthat majd az államtól,szóval én és a hugom fogjuk eltartani majd. Ezt mi vállaljuk szívesen hisz anya is sokmindent feláldozott értünk. De azért valamit kéne neki is csinálnia a 4 fal között üldögélés helyett. Ötletek,hogy mit tudnánk tenni vele ? Előre is köszönöm.
2016. febr. 9. 22:41
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért,gyorsan gépeltem.
2016. febr. 9. 22:44
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 47 múltam, egész életemben tanultam valamit, és most szereztem az idén másoddiplomát. Nem lehet, hogy depressziós anyukád? Más is nőtt fel a szocializmusban, és mégsem így gondolkozik.
2016. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
100%
Mondd neki nincs vége az életének és mennyire szereted milyen fontos neked. Csinálj neki egy teát vagy takaríts ki helyette! Vagy bármi ami jól esik neki és rájön milyen fontos ő számotokra. És ha dolgozni nem is de mint család anya nagyon jól megállja a helyét.
2016. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Anyának mintapéldány az tény. Csak van egy sajátos stílusa amit ismerek mert azonkívűl,hogy én fiú vagyok ő meg nő,nos ezenkívűl sokban nem különbözünk,hiába a gének.. szóval tudom,hogy hajlamos depresszióba esni ezért figyelek is rá nagyon. Csak nemtudom,hogy szakember nélkül hogy lehetne kihúni abból a rózsaszín ködből amiben él. Lehetetlen orvoshoz vinni mert azt rögtön úgy értelmezné,hogy beledumálunk az életébe. Szerintem változni már sosem fog akkorát.. de ha van valakinek tanácsa a fentieken kívűl is az nagy segítség lenne. És köszi az eddigi tanácsokat.
2016. febr. 9. 23:10
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak kifogásokat keres, sok mindent nem tudsz tenni. Nézegess álláshirdetéseket, olyanokat, amikhez nem kell semmilyen speciális végzettség. Sok adminisztratív munka van.

Amúgy én OKJ-s képzésben tanítok és szinte mindig van 50 feletti hallgatónk. Egyáltalán nem számít kirívónak!

2016. febr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Szarvaslány válasza:
77%

Realizáld neki, hogy mik a lehetőségei, hogy még tanulás után is hány évig dolgozhatna még; mondd neki gyakran, hogy Ti mennyire büszkék vagytok rá, amiért ennyi mindent kiállt, de még előtte az élet és szeretnétek, ha élvezné. Azt mindenféleképpen mondd el neki, hogy a fiatalok sem kapnak mind állást, leginkább mert sokan külhonban vállalnak inkább munkát, és emiatt itthon nagy szükség van a dolgozó emberekre.

Az ember egész életében tanul, sosem késő kitanulnia valami szakmát és munkába állnia. Kortól függetlenül nagy szükség van a szakképzett emberekre, szóval nem reménytelen az esete. És remélem, nem veszed rosszul, ha azt mondom, kicsit lehetsz vele szigorúbb. Tudnia kell, hogy mit kockáztat azzal, ha nagyon magába süllyed. Ne hagyd, hogy eltávolodjon tőletek és depressziós legyen, mert akkor idővel azt fogja bánni, hogy Ti tartjátok el, és talán azt fogja gondolni, hogy a terhetekre van.

Példás a ti esetetek, remélem, minden jóra fordul és remélem, hogy én is tudtam kicsit segíteni. Fiatalabbként (18 leszek) talán nem tudok elég konkrét (tapasztalatból fakadó) lehetőséggel szolgálni, de szívesen segítek gondolkodni. Minden tiszteletem a Tiétek!

2016. febr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%
50 feletti embereket akkor sem vesznek fel sehova,ha van megfelelő végzettségük,munkatapasztalatuk.Anyukàm 35 évig dolgozott irodàban,ami megszünt,két év munkanélküliség utàn egyik ismerőse szerzett neki takarìtói munkàt,mert egyébként még wc-t pucolni sem vették fel.Persze lehet menni bejelentetlen,teljesìtménybéres munkàkra(oda felvesznek mindenkit),ahol napi 10-12 óràs fizikai munkàval meg lehet keresni a minimàl bért,de egy olyan ember aki 25 éve nem dolgozott,egy napig sem bìrnà,és ilyet csak az vàllal el,aki az éhenhalàs küszöbén àll.Ez van sajnos.
2016. febr. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

ELőző, ez nem igaz. Jó végzettséggel (diplomával) igen.

És részben igazad van, de hihetetlen az egész, egyrészt nincs pénz nyugdíjra, kevés az aktív dolgozó, és mégsem lehet munkát találni? Gyerekszülésre buzdítják undorító módon az embereket (lásd. szingli adó hülye ötlete), közben meg aki akar, az sem talál? Mert a kvázi ingyen közalkalmazotti státusz, az nem megoldás. Rengetegen mennek külföldre, amit meg akarnak állítani, de az itt lévőknek sem adnak munkát.

A munkát meg is kéne fizetni. Ha nem teszik, akkor miből rak félre szerencsétlen dolgozó a nyugdíjas éveire, ha a fizetése csak a túlélésre (sem) elég?

2016. febr. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami olyan hobbija, amit elkezdhetne vállalkozásként is? Pl. hímzés, varrás, ilyesmi.
2016. febr. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valami tanfolyam a munkaügyiseknél, vagy bármilyen "önsegítő kör", ahol beszélhetnek a fejével? Az a helyzet, hogy ennyi év "semmittevés" (munkaerőpiaci szempontból) után tényleg lehúzhatja a rolót, nemcsak lehetőségek fényében, hanem saját belső indíttatásból is: belekényelmesedett a helyzetébe, és ebből már nagyon nehéz úgy kimászni, hogy megszokja a napi robotot, hogy fel kell kelni, menni kell dolgozni, ha tetszik, ha nem, ha van kedve, hanem, és alkalmazkodni sokszor mások hü.lyeségéhez, lenyelni a békákat. Más kérdés, hogy pont emiatt fel se vennék.

Én a helyetekben alternatív megoldásokat néznék, ha képezni nem hajlandó magát: vállaljon gyerekfelvigyázást, idős gondozást. Nagyon sok embernek jelent problémát, hogy nem tud időben a gyerekért menni, a beteggel otthon maradni, idős családtaggal foglalkozni, bevásárolni neki, takarítani körülötte. Csak elindulni nehéz, kezdje ismerősökkel, aztán úgyis továbbadják egymás között a nevét és elérhetőségét.

2016. febr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!