Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim meg akarnak óvni...

A szüleim meg akarnak óvni mindentől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kivettek az iskolából 16 évesen. 🙂 Lassan már nem tudnak eltartani.. de nincs semmi végzettség a kezemben, csak a 8 általános 🙂


OKJ képzést kéne végeznem, maximum 1 év lenne 🙂

A fizetőst elvileg nem tudják állni, de az ingyenesről is lebeszélnek.. 🙂

Mert nekik ez a 6000 fős település a világ és persze csak a környékbeli városokban van lehetőség erre és délután 🙂


Azt mondják ne menjek, mert veszélyes délután Illetve este vonatozni.. 🙂 de nem tudom mit tudnék tenni 🤷


21 éves fiú, aki az elmúlt 5 évben nem tudott lépni, pedig minden évben iskolákat mutatott, munkahelyet keresett.. de csak veszekedés lett belőle otthon 🙃



márc. 25. 15:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyira megóvnak a szüleid, hogy ha majd ők nem lesznek már akkor fog kiderülni, hogy egy életképtelen fasz vagy. Úgyhogy menekülj mielőtt ez bekövetkezik.
márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
87%

Miért tesz mindenki úgy mintha nem tudná mennyire nyilvánvalóan kamu a kérdés?


21 éves. Nincs olyan hogy nem engedik el.


Van keze és lába, ha akar, elmegy. Gondolom van ajtó, van kilincs. Ennyi.

márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha annyira rossz lenne a helyzet nem fűznél idióta mosolygós fejet mindenhez. És igen, én voltam hajléktalan, de eszembe nem jutna röhögni rajta. Te csak egy picsogós kis fax vagy, aki azt sem tudja, mit csináljon jó dolgában. Én (nőként) megennélek reggelire.
márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! hogy folyton azt kapom meg, hogy vagy a szüleim fogyatékosak vagy én 🥲


Nem tudom kifejezni és nem akarok bizonygatni semmit, de nagyon rosszul esik, hogy azt feltételezik mások, hogy muszáj kétségbe esettnek lennem és bármire igent kéne mondanom :D


Jól tanultam és volt egy életem..

nem akarok takarító lenni 🙂

Ha végeznékegy ingyenes OKJ képzést már lehetne is egy "személyre szabott" munkám és ugye mindig az volt a vágyam, hogy ilyen munkám legyen.. :D

márc. 25. 17:07
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

Milyen személyre szabott munkára gondoltál?

Tényleg érdekel

márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
#15 Leírom privátban..
márc. 25. 17:19
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Jó nagyot fogsz szopni, amikor a szüleid elhaláloznak. Ha most ilyen életképtelen vagy, rögtön belefulladsz, ha mély vízbe kerülsz.
márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kezded el akkor azt a képzést?És nem érdekelne amit a szüleid mondanak nem vagy már óvodás hogy ennyire elzárjanak a világtól.Kezdj el élni mert pont a legjobb éveidet pazarlod el a szüleid óvása miatt.De ha nem teszel ellene semmit és nem léped meg az első lépést akkor ne is várj változást majd akkor 30+évesen is a szüleid nyakán fogsz élni munkanélküliként.Beszélj velük hogy szeretnél te is dolgozni hogy legyen saját kereseted és jobban ki is tudnátok jönni a pénzből ha te is dolgoznál.Aztán ha nem lehet velük beszélni csak tiltják a dolgokat akkor is csináld mert különben tényleg nem lesz változás.Kicsit kéne a határokat feszegetni mert ez nem normális hogy ezt csinálják.
márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szeretnék-nem szeretnék kérdés. Ha nem engedik, akkor halálukig így fog élni? Ha annyira akarna változtatni, megtehetné. Már rég megtehette volna. Nagyon is jól tudom, hogy a szülő befojása milyen erőteljes tud lenni, de ha őmaga nem tesz semmit, ne fogja a szülőkre. Ne ennyi idősen! Egy felnőtt emberről van szó. Kidobni nem fogják. Egyszerűen jól és felnőttesen hangzik, hogy éli a saját életét, dolgozik, tanul, és mi lesz később, ha... Hát, baromi nagy baj lesz később! Kérdező, neked nagyon kényelmes így élned, de teljesen jogosan félelmeid is vannak a jövőt illetően. Elárulom, hogy dolgozni aligha szeretetből járunk be. Kénytelenek vagyunk. Valaki nem gondol a munkaidő végére, megint más, mint én is, nézem az órát, hogy mennyi van vissza, mert szabadulni vágyok.
márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
91%

21 éves vagy, mi gátol meg, hogy dolgozz-elköltözz???


Az, hogy anyádék túlféltőek nem ok, attól el lehet menni, ha akarnál. Te nem is akarsz változtatni.

márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!