Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim meg akarnak óvni...

A szüleim meg akarnak óvni mindentől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kivettek az iskolából 16 évesen. 🙂 Lassan már nem tudnak eltartani.. de nincs semmi végzettség a kezemben, csak a 8 általános 🙂


OKJ képzést kéne végeznem, maximum 1 év lenne 🙂

A fizetőst elvileg nem tudják állni, de az ingyenesről is lebeszélnek.. 🙂

Mert nekik ez a 6000 fős település a világ és persze csak a környékbeli városokban van lehetőség erre és délután 🙂


Azt mondják ne menjek, mert veszélyes délután Illetve este vonatozni.. 🙂 de nem tudom mit tudnék tenni 🤷


21 éves fiú, aki az elmúlt 5 évben nem tudott lépni, pedig minden évben iskolákat mutatott, munkahelyet keresett.. de csak veszekedés lett belőle otthon 🙃



márc. 25. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Keress gyári melót, ahol biztosítanak szállást és lépj le tőlük!
márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Otthonról se engednek el?Pl bekamuznád hogy barátokkal vagy és addig dolgoznál pár órát és lenne valamennyi pénzed.Vagy pedig menj el tanulni és csináld azt ami érdekel és ne foglalkozz a szüleiddel.Esetleg költözz ismeröshöz vagy családtaghoz és addig tudsz tanulni és dolgozni is.
márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Bferike ***** válasza:
92%

Ha amúgy ők sem keresnek jól, akkor ugye te is érzed, hogy pontosan most vagy veszélyben, ahogy otthon ülsz.

Ha egyszer csak nem jön pénz az egzisztenciális köldökzsinóron, amit hozzád húztak, akkor mi lesz veled ?

Neked is akarni kell leválni, nekuj is hagyni kellene, higy menj a magad útján

Ez nem jelenti, hogy többé nem találkoztok.

márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Tudjátok ők mindig ilyenek voltak, folyton azt mesélték nekem milyen hogy milyen veszélyes ez meg az..

azt várták, hogy bennük lássam a biztonságot :D de igazából a biztonság számomra ez a ház volt, mindig itt éltünk 🙂

és pont hogy tőlük is tartottam, mert sokat kiabáltak például..


Ábrándozó gyerek voltam, hittem hogy az emberek jók és stb stb :D

Kamaszként pedig rájöttem, hogy mennyire messze áll a realitástól ez az eltúlzott félelem..

De most fiatal felnőttként mégis félek és amikor kitárulkoztam mindig csak bántottak 🙂


Az iskolában igenis bántalmazva voltam a tanárok által is.. de nem látom úgy, hogy félni kell mindentől, mert veszélyes lenne minden :D csak ha valamiben veszélyt látok általában nem megyek bele 🙃🤷

márc. 25. 16:13
 5/20 ludicrousSpeed ***** válasza:
88%
Anynira azért nem vészes a helyzet, mikor minden gondolatodat ostoba vigyorgással zárod. Jó ez így neked úgy látom.
márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szerintem sok ember van el jól a gondolataival :-)

De attól még hajléktalan is lehetek.. ha nem jól alakítom a jövőt 🙂🙂

márc. 25. 16:42
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Eddig még úgy látszik, sehogy sem alakítottad. Otthon lapulsz, várod, apuék mit határoznak, boltba kimehetsz-e vagy inkább ne.
márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 ludicrousSpeed ***** válasza:
82%
Nem alakítasz te semmit, csak vihogsz bele a nagyvilágba.
márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy mindenhol ilyen kedvesen fogadnak :D

#7 és #8

márc. 25. 16:52
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Valszeg azért nem engednek sehova, mert tudják, hogy értelmi fogyatékos vagy, csak nem akarnak megbántani...
márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!