Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez milyen dolog...

Szerintetek ez milyen dolog így? Megengedhetik ezt maguknak? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Megpróbálom röviden tömören. Ki vagyok idegileg. 6 éve vagyunk együtt a párommal, 2 hónapja házasok vagyunk. Van egy ház(unk) ami úgy jött létre 4 éve, hogy anyósomek adtak a férjemnek másfél millió forintot mint önerőt a hitel felvételhez (ezt ugyanígy megkapta a férjem testvére is a lakashitelhez) és ezután a férjem vett fel még 4 millió forintot amit törleszt ugye. Én hiába akartam hogy közösen, azt mondták ne. Oké. Megbeszeltuk felvesszuk a babavarot fel is vettük 1 hete, azt mondták a bankba, ebből le vonják automatikusan a fennálló maradék hazhitelt ami van. (3millio 185ezer Ft). Ez is oké. Megbeszeltuk a párommal, ezek után a fele ház az enyém lesz hivatalosan, mivel a babavarohoz én is kellek ugye, mert a felesége vagyok babát szeretnénk. Ezt elmondtuk anyósomeknak akik teljesen felhaborodtak mit akarok én minek nekem a papír mert anélkül is közös a ház. Aztán kibukott a dolog, nekik az a bajuk hogy adtak másfél milliót mint önerőt és hogy eddig a párom a törlesztett. De könyörgöm a maradék 3millio 185 ezer forintot egyik napról a másikra ki tisztaztuk a babavarobol, ahhoz én js kellek ha én nem vagyok a felesége nem vállalok gyereket, nem jött volna létre ez a pénz, még törlesztette volna a házat évekig. Aztán már azt is hozzám vágták (mivel a párom számlájáról vonják a törlesztot mert nekem az amúgyis Alacsony fizum ha gyesre megyek még kevesebb lesz) hogy akkor adjam oda havonta a páromnak a törlesztő felét. Mert hogy akarok én úgy 50%ot. És ők? Milyen dolog ez? Milyen felfogás ez? Én általam lett ez a ház egyik napról a másikra hitel mentes, én vállalom hogy szülők, akkor nekem nincs kozom semmihez? Mert ők önerőt adtak?!!!!!!!! A párom meg természetesen nem fordul az anyjaek ellen..ellenem hamarabb. Mi a véleményetek erről? Én fel tudnék robbanni, iszonyat ideges és mérges vagyok!

2022. márc. 9. 22:06
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem tökre nem erőltetett. A terhesség nagyon komoly következményekkel járhat a nő testére, egészségére nézve. Fel lehet fogni egyfajta amortizációs díjként a többi pénzt. Ez nem ideológia, hanem kőkemény üzlet. Vannak országok, ahol a béranyaság, a terhesség legális munka. Akkor miért kéne ingyen szülni bárkinek is?

A jogi része nyilván más, de én az igazságos témára reagáltam. Rohadtul nem igazságos, hogy felezik azt a pénzt, amiért csak a nő szenved meg. A pasinak csak bele kell élveznie, azt kész. A nő meg nyúlik, tágul, hízik, szakad, szabják-varrják, minden ami kell.

Mellesleg írta is a kérdező, hogy a pasi már autót meg minden szart vett magának ebből a pénzből. Hát ez sem igazságos. Plusz annyira jól a csávó sem kereshet, ha azt a másfél milliót ennyi ideig törlesztette a szüleinek.

Részemről az lenne elképzelhetetlen, hogy ilyen egy-két millió forinton harcoljak életem szerelmével. Mi is felvesszük a babavárót, amit egy olyan ingatlanba fogunk teljesen rakni, ami jogilag a férjem szüleié, és papíron soha nem is lesz közöm hozzá. Tehát az én része jogilag így "elveszik". De leszarom, mert tudom kivel házasodom, tudom, hogy soha nem verne át engem. Ahol viszont már így filléreskedni kell, ott igenis ne hagyja a kérdező magát. Kérje meg az árát a lánykori alakjának, ha már ilyen fasza smucig férje van.

2022. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
91%

#51


" Kérje meg az árát a lánykori alakjának, ha már ilyen fasza smucig férje van."


Nem ez a megoldás, mert ez így még roppant gusztustalanul is hangzik!

Inkább az lenne a normális reakció, hogy olyannak NEM SZÜLÜNK, akivel már előtte anyagi vitáink voltak.

És teljesen mindegy, hogy kinek van igaza, teljesen mindegy, hogy kinek a sugallatára, a LÉNYEG, hogy teljesen másként gondolkoznak véresen komoly dolgokról és az ilyen kapcsolat nem tart örökké.

Kár ebbe belenyomorítani egy gyereket és a válást nehezíteni.

2022. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
88%

#52 Igen, abszolút igazad van. Ezt is írtam korábban, hogy inkább ne szüljön sehogy. De tapasztalataim szerint tök mindegy, úgyis fog. Ilyen férjjel meg úgyis válás lesz a vége. Akkor legalább legyen már hova mennie a gyerekkel.

Meg szúrja a csőröm, hogy ők valamit megbeszéltek a férjjel, amibe UTÓLAG, mikor már rohadtul mindegy, mert fel van véve a hitel a meglévő ingatlanra, pofázik az anyós. Mondta volna előtte, de neeem. Kivárta amíg belemegy a babaváró a meglévőbe. Mert én ilyen feltételek mellett pl azt mondtam volna, hogy oké, drágám, akkor a babvárót felhasználva veszünk egy másik lakást, nem a tiedbe forgatjuk be. Te a saját hiteleddel-házaddal csinálsz amit akarsz, nekünk meg lesz egy közös, fele-fele arányban. Csak ehhez az kellett volna, hogy anyósék előre pattogjanak. Utólag, miután megbeszélte a pár, hogy fele-fele, már rohadtul ne szóljanak bele ebbe.

De igen, igazat adok, kérdező, ne szülj inkább, ez a kapcsolat úgy szar, ahogy van.

2022. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%
Lesz itt még baj.
2022. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm a rengeteg kommentet most olvastam végig. Tenyleg így volt minden ahogy irtam. Ide költöztünk úgy, hogy anyósomek adtak a másfelet önerőbe, a többit amit felvett azt torlesztette a maradék pénzt meg a babavarobol. Amit hozzá tennék hogy nagyobb része lett a babavarobol kifizetve mint amit ő eddig torlesztett. Oke. Legyen így, engem az se zavar ha úgy lesz, hogy nekem kevesebb jár a másfél millió önerő miatt én ezt is alairom. Nekem az se baj ha csak 20% de mégis valami, hiszen együtt vettük fel ezt a pénzt, közös, ebből lett a ház vegtorlesztve.. Akkor talán nekem is járna. Vettünk autót, ő nevén van. Anyagot vettünk a fürdőszobára ami közel másfél millióba kerül... Mindent a babavarobol veszunk, akkor nekem is járna.. Nekem csak az a rossz hogy ez másnak természetes, itt nem.
2022. márc. 10. 22:35
 56/58 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Én házat sem vettem volna így megmondom őszintén, pont ezért! Ne magyarázzanak bele a kapcsolatba ezáltal. Férjed miért nem mondta amúgy, hogy oké ha adni akartok köszönöm, de én ezt a pénzt a KÖZÖS céljainkra fordítom, a közösbe megy.

Így most te belefordítod a közös kölcsönt az ő házába magyarán, de ha elválnátok, fizeted!

Mire lett felvéve amúgy? Te mire költöd a fél kölcsönt? Meg ő mire a fenn maradót? Mert nekem az jön le, hogy külön kasszán vagytok.


Tudod, én örülök hogy senki nem adott nekünk ekkora összeget, nem is fogadtuk volna el, pláne ha utána feltételeket szab. Házasság előtt sem, ha már azért tervez az ember a másikkal. Én mondtam a férjemnek, ha ő hasonlóan szerzett volna házat, oké, de én nem költöttem volna bele hát kb 1 Ft-ot se. Max falfestés... Ha az övé, nem verném bele a pénzem mert nem az enyém, pláne ha ezt még a fejemhez is dörgölik. Ha ott lakok se. A család is ha adni akar, adjon - de aztán ne mondja meg hogy ezt meg ezt vehetsz belőle és csak így. Látszik mennyire szeretnek téged is ott anyósék. Engem se, de nekünk egy Ft-ot nem adtak. Mindig a fiának kellett kisegíteni, nem forditva.


Ha a házra költitek a pénzt, eszedbe ne jusson anélkül hogy rád iratja a felét! S mond meg, legyen már férfi, nem az anyukával élsz tudomásod szerint együtt, hanem vele!

Ne használjon ki téged! Az anyosekkal is elbeszélgetnék lehet, hogy szálljanak ki a kapcsolatunkból! Állítólag értelmes felnőtt férfit nevelt fel, nem egy idiótát! Akkor mit szól bele mindenbe?

2022. márc. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, de neked kellett egy anyám asszony katonája, aki nincs leválva az anyja melléről..

Felnőtt ember létetekre miért kell anyóséknak mindent az orrára kötni, miért kell bármibe bele vonni őket?


Én biztosan nem szülnék egy ilyen embernek..

A férjed meg egy szarrágó, aki soha nem fog melletted kiállni.

Ezen gondolkozz el..

Ha szülsz, majd azt is anyós fogja megmondani mikor hogyan szoptasd a gyereked..


Én menekülnék.

2022. márc. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
82%
Remélem azóta már összepakoltál és elmenekültél onnan
2022. ápr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!