Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez milyen dolog...

Szerintetek ez milyen dolog így? Megengedhetik ezt maguknak? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Megpróbálom röviden tömören. Ki vagyok idegileg. 6 éve vagyunk együtt a párommal, 2 hónapja házasok vagyunk. Van egy ház(unk) ami úgy jött létre 4 éve, hogy anyósomek adtak a férjemnek másfél millió forintot mint önerőt a hitel felvételhez (ezt ugyanígy megkapta a férjem testvére is a lakashitelhez) és ezután a férjem vett fel még 4 millió forintot amit törleszt ugye. Én hiába akartam hogy közösen, azt mondták ne. Oké. Megbeszeltuk felvesszuk a babavarot fel is vettük 1 hete, azt mondták a bankba, ebből le vonják automatikusan a fennálló maradék hazhitelt ami van. (3millio 185ezer Ft). Ez is oké. Megbeszeltuk a párommal, ezek után a fele ház az enyém lesz hivatalosan, mivel a babavarohoz én is kellek ugye, mert a felesége vagyok babát szeretnénk. Ezt elmondtuk anyósomeknak akik teljesen felhaborodtak mit akarok én minek nekem a papír mert anélkül is közös a ház. Aztán kibukott a dolog, nekik az a bajuk hogy adtak másfél milliót mint önerőt és hogy eddig a párom a törlesztett. De könyörgöm a maradék 3millio 185 ezer forintot egyik napról a másikra ki tisztaztuk a babavarobol, ahhoz én js kellek ha én nem vagyok a felesége nem vállalok gyereket, nem jött volna létre ez a pénz, még törlesztette volna a házat évekig. Aztán már azt is hozzám vágták (mivel a párom számlájáról vonják a törlesztot mert nekem az amúgyis Alacsony fizum ha gyesre megyek még kevesebb lesz) hogy akkor adjam oda havonta a páromnak a törlesztő felét. Mert hogy akarok én úgy 50%ot. És ők? Milyen dolog ez? Milyen felfogás ez? Én általam lett ez a ház egyik napról a másikra hitel mentes, én vállalom hogy szülők, akkor nekem nincs kozom semmihez? Mert ők önerőt adtak?!!!!!!!! A párom meg természetesen nem fordul az anyjaek ellen..ellenem hamarabb. Mi a véleményetek erről? Én fel tudnék robbanni, iszonyat ideges és mérges vagyok!

2022. márc. 9. 22:06
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
96%

Az nagyon gáz, hogy a férjed nem áll ki melletted.

Üljetek le, és beszéld ezt meg vele. Jobb az elején letisztázni.

2022. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
94%
A ház nem közös, hiszen a férjed a házasság előtt vette. A tulajdonrész kérdését ne anyósékkal beszéld meg. Mit gondol a férjed?
2022. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
97%

" A párom meg természetesen nem fordul az anyjaek ellen..ellenem hamarabb"


Nem kellene gyereket szülnöd.

2022. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Igen igazad van! Ő tipikusan az, akit az anyja nem tud elengedni bele vannak egymásba bújva napi szinten 5x telefonálnak (1 utcára laknak tőlünk) amit anya mond az Szent nem lehet szembe szállni. Semmilyen gond nincs velünk, soha nincs vita, csak anyósomek miatt. Egyik nap azt mondta így lesz, megyünk az ügyvédhez, anyósomnak más volt a véleménye, akkor már a férjemnek js.
2022. márc. 9. 22:13
 5/58 A kérdező kommentje:
#2-es tudom hogy nem közös mert a házasság előtt vette. De már akkor is vele voltam, nem rajtam múlott, a másik meg az, hogy együtt vettük fel a babavarot, abbol lett a ház kifizetve az a bizonyos tobb mint 3 millió, akkor nekem nincs közöm hozzá? Én kellettem ehhez a pénzhez, én vagyok a felesége én szülök neki nem az anyja.. Ki lett fizetve ebből a pénzbol amit ő torlesztett volna évekig még.
2022. márc. 9. 22:16
 6/58 anonim ***** válasza:
94%
Ilyennek ne szülj gyereket, ha jót akarsz magadnak, mert pokol lesz az életed. Tudom, külső szemmel könnyű okoskodni, de annyi ilyet hallani. Nehéz helyzetben vagy. :(
2022. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a kapcsolatot még most rendezd el vagy így, vagy úgy. Én felállnék és elköltöznék, akár vissza a szüleimhez, mert ez így nem család.
2022. márc. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Én azt "gondoltam" ezt együtt felvesszuk, családot akarunk már több mint 1 éve, tudom hogy nem vagyok most ettől senki hohy lett egy másik hitel, de általam lett mert a felesége lettem egy gyereket akarunk. Akkor nekem is járna én úgy gondolom. Mert ez a közös hitelből lett kifizetve, az ő hitele
2022. márc. 9. 22:19
 9/58 A kérdező kommentje:
Teljesen kivagyok... Ez így nem fair. Mielőtt bárki azt hinné, nem nyereszkedni akarok. Csupan nem érzem fairnak azt, hogy bele megyek egy közös nem kis összegű hitelbe mondván úgyis családot szeretnénk, ki fizetjük belőle a házat ami eddig az övé volt mert az ő nevén volt, oké, ő torlesztett 2 évig, anyósomek adták az önerőt... De könyörgöm fenn maradt még 3millio forint, az egyik napról a másikra törődött a közös pénzből lett a ház, most ha én elmegyek tegyük fel, nekem mi jár? A semmi? Neki meg ház, autó minden? Mégis hogy?!......
2022. márc. 9. 22:22
 10/58 anonim ***** válasza:
89%

Jó, de ezt mondd el a ferjednek és az anyosodeknak is. Tisztázzátok le, mert örök konfliktusforras lesz.


Arról meg nem is beszélek h nem áll melléd... Én a legelején megmondtam a férjemnek, hogy ha az anyja mellé fog állni, akkor engem felejtsen is el, mert én ezt nem fogom neki eltűrni.🤷‍♀️

2022. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!