Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez milyen dolog...

Szerintetek ez milyen dolog így? Megengedhetik ezt maguknak? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Megpróbálom röviden tömören. Ki vagyok idegileg. 6 éve vagyunk együtt a párommal, 2 hónapja házasok vagyunk. Van egy ház(unk) ami úgy jött létre 4 éve, hogy anyósomek adtak a férjemnek másfél millió forintot mint önerőt a hitel felvételhez (ezt ugyanígy megkapta a férjem testvére is a lakashitelhez) és ezután a férjem vett fel még 4 millió forintot amit törleszt ugye. Én hiába akartam hogy közösen, azt mondták ne. Oké. Megbeszeltuk felvesszuk a babavarot fel is vettük 1 hete, azt mondták a bankba, ebből le vonják automatikusan a fennálló maradék hazhitelt ami van. (3millio 185ezer Ft). Ez is oké. Megbeszeltuk a párommal, ezek után a fele ház az enyém lesz hivatalosan, mivel a babavarohoz én is kellek ugye, mert a felesége vagyok babát szeretnénk. Ezt elmondtuk anyósomeknak akik teljesen felhaborodtak mit akarok én minek nekem a papír mert anélkül is közös a ház. Aztán kibukott a dolog, nekik az a bajuk hogy adtak másfél milliót mint önerőt és hogy eddig a párom a törlesztett. De könyörgöm a maradék 3millio 185 ezer forintot egyik napról a másikra ki tisztaztuk a babavarobol, ahhoz én js kellek ha én nem vagyok a felesége nem vállalok gyereket, nem jött volna létre ez a pénz, még törlesztette volna a házat évekig. Aztán már azt is hozzám vágták (mivel a párom számlájáról vonják a törlesztot mert nekem az amúgyis Alacsony fizum ha gyesre megyek még kevesebb lesz) hogy akkor adjam oda havonta a páromnak a törlesztő felét. Mert hogy akarok én úgy 50%ot. És ők? Milyen dolog ez? Milyen felfogás ez? Én általam lett ez a ház egyik napról a másikra hitel mentes, én vállalom hogy szülők, akkor nekem nincs kozom semmihez? Mert ők önerőt adtak?!!!!!!!! A párom meg természetesen nem fordul az anyjaek ellen..ellenem hamarabb. Mi a véleményetek erről? Én fel tudnék robbanni, iszonyat ideges és mérges vagyok!

2022. márc. 9. 22:06
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
7%

#2 ez nem igy van. A hazassag elotti egyutt eles kozben szerzett haz is kozos tulajdon.


[link]

2022. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
79%
Anyuci pici fiacskája ahogy odateszi magát a háztartásban... Komolyan el tudjátok képzelni, hogy legalább a szennyesét nem hagyja szét? És ez az alap lenne.
2022. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
70%

Nézd az ő szempontjukból.

A szülők azt akarták 4 éve, hogy a fiuknak legyen egy házuk, és ne az legyen, hogy ha netalántán valamikor a jövőben elváltok, akkor te maradj benne a gyerekkel, a fiuk meg ugyanúgy ott álljon minden nélkül. Mert ez történne.

Adtak másfél milliót és négy évig törlesztette a fiuk a hitelt.

Erre jössz te, adsz bele másfél millió forintot (ennyi a babaváró fele, a gyerekhez nem csak te kellesz, hanem a férjed is, mintha erről elfelejtkeztél volna), ugyanannyit, mint ők, és kéred a ház felét.

A döntés a férjedé, de hogy mit kell ezen ennyire felháborodni, azt nem értem.

2022. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
36%
28 vagyok. Igen, biztos mindent megcsinált egy egészen addig valaga-ki-volt-nyalva pasi... 2 éve együtt voltak, mikor megvették. Ő már akkor mondta, hogy közösen törlesszenek, de nem.
2022. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
75%
09.42 nem kötelező ilyen férfivel élni, se ilyet választani. Az továbbra sem érv, hogy ha kimosom a gatyáját, meg megfőzök rá, akkor ugye nekem adja a fél házat? Nem, nem kell belemenni a cseléd szerepbe, ez a megoldás.
2022. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a babavarobol fizessetek vissza anyosnak az önerőt, így jogos lesz minden a részedrol szerintem. Ő ezentúl nem pofazhat bele mindenbe, ami tuti qrva szar lesz neki, de ha a férjed is melletted áll akkor rájön majd idővel anyós, hogy jobb ha elhallgat

Így nem lesz abból vita, hogy miért tiéd a fele ház.

2022. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem úgy igazságos, és nyilván anyósodék sem hülyék, hogy ne lássák, hogy annyi tulajdonrészed legyen a házból, amennyivel hozzájárultál. Nem járultál hozzá a feléhez, így nem jár neked a fele. Ennyire egyszerű. A fennmaradó tartozás felét fizeted ki. Az hány százalék? Na, az jár neked. A többi a férjed jóindulatán múlik, de az érthető, hogy a szülők, amit anno kizárólagosan a gyereküknek szántak, most nem kívánják csak úgy másnak odaadni.
2022. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
23%
Ha leszavaztok is a torveny ugy rendelkezik, hogy az hazassag elotti egyutteles kozben szerzett javak is kozos tulajdonban vannak. Igazsagos vagy sem. Jar a haz 50%-a
2022. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
84%
ha a szülők bizonyítani tudják,hogy ők adták a pénzt rá ajándékba, akkor nem közös szerzemény
2022. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%
rosszul mondtam- ha a férj tudja bizonyitani, hogy ajiba kapta a szüleitőlrá a pénzt , akkor nem közös szerzemény
2022. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!