Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet vállalkozásként csinálni?

Lehet vállalkozásként csinálni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk veszek 2 házat és kiadom bérszállásnak munkások részére havi fix összegért akkor azt vállalkozásként bejelenthetem? Adóznék belőle mint ha munkavállaló lennék. Vagy ez más kategória? Mert azt tudom hogy SZJA-t és EHO-t kell fizetni ha az éves kiadás meghaladja az 1 millió forintot. Valaki jártas ebben? Köszi a válaszokat!


N


2019. jún. 25. 06:02
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez üzlet kategória.

Egyébként majd aki jártas benne kijavít, de úgy tudom, ez más kategória. Nem kell hozzá cég, van valami egyszerűsített módja és az adózás is más kategóriába esik, ezt ingatlanos jogász tudná megmondani, mert külön erre a lakáskiadásos történetre van valami csökkentett adózás, nem akarok hülyeséget beszélni, majd szakember elmondja, az biztos, hogy ez külön speciális kategória.

2019. jún. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. jún. 25. 06:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet
2019. jún. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet. De gondold át hogy mit akarsz. Erős férfi fog kelleni melléd ugyanis heti szinten lesz balhé verekedés etc amit rendezni kell.


Üdv, 15 éve munkásaim vannak és lakasaim is amik alberletek, és a munkások munkasszallason pontosan ezért.


43F

2019. jún. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem túl frissek a jogszabályi ismereteid. Eho már nincs és az egymilliós szabály sem igazán így van. Munkásszállóra külön jogszabályok is vonatkozhatnak ha ezen a néven akarod csinálni. Ajánlom egy könyvelő felkeresését, mert igencsak megütheted a bokád ha ebbe egyedül vágsz bele.
2019. jún. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából csak a neten böngészekezek után. Azt mondta az egyik ingatlanos ismerősöm hogy berszallaskent kiadva sokkal jobban megéri mint sima albérletbe kiadni. A verekedés részére nem is gondoltam. Köszönöm hogy leírtad. Igazából nem egy nagy létszámú beszállásra gondoltam csak olyan 10-12 fősre.

Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 25. 09:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Heti egy nap pár órára megfizetsz valami nagydarab pacákot, hogy munkája után menjen és nézzen körbe.

Biztos találsz valakit aki bevállalja plusz pénzért meló mellett.


Szerintem ezt nem kell túlspirázni.

Ha meg nagy gond van akkor rendőrt kell hívni. Ennyi.

2019. jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!