Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Autóbérlő cég létre hozása jó...

Autóbérlő cég létre hozása jó ötlet? Lehet ezt egyéni vállalkozásként csinálni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy veszek 2-3 autót első körben és jó áron beindul előbb utóbb a dolog..
2017. szept. 16. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Mi most akartunk 20 millió körül csinálni egy ilyen céget.

Csakhogy, ha gyorshajtás van a kocsival, tilos helyen parkol stb. akkor téged vesznek elő. Te meg mehetsz perre az emberre, jó sok évig.

Meg rengeteg dolog volt, ami nem tetszett nekem, így mi hanyagoltuk ezt a kérdést.

2017. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár szívesen mondanám, hogy az ötlet úgy életképtelen, ahogy van jelen koncepciójában, de oké. Tételezzük fel, hogy veszel három autót, megcsinálod az EV-t. Csak pár kérdés, ami így hirtelen felmerült bennem:

Hol csinálnád meg ezt az egészet? Ki lenne a célcsoport? Mennyi pénzed van rá? Kik lennének a versenytársaid? Ki, mikor és miért venné igénybe ezt a szolgáltatást? Milyen autókat akarsz bérbeadni? Hogyan fogod kitermelni a működési költségeket? Hol fogod hirdetni magad? Mennyi autót kell bérbeadnod/hó, hogy egyáltalán nullszaldón legyél? Mennyi ideig kellene folyamatosan ezt csinálnod és milyen eredménnyel, hogy a működési költségeket kitermeld, a beruházási költségeket visszahozd, és közben uram bocsá' ne dögöljél éhen?

Félre ne érts, tisztelem a vállalkozási hajlandóságot, de az, hogy valakinek annyi az üzleti terve, hogy "és jó áron beindul előbb utóbb a dolog"... az szánalomra méltóan kevés. Gondold át még egyszer, számold át, és amikor rájössz arra, hogy ez mennyibe is fog neked kerülni, mekkora lesz a potenciális legnagyobb hasznod, és legrosszabb esetben mekkorát bukhatsz rajta... nos, akkor gondolkozz el azon, hogy megéri-e neked.

2017. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

2-es is jól rávilágított a dologra, de nekem meg az jutott eszembe, hogy mégis hogyan "véded be" magad az ellen, hogy

- ellopják az autót, szőröstül, bőröstül

- totálkárosra vágja, aki kibérli (na jó, arra esetleg van biztosítás, de a teljes kárt nem fedezi), stb.

2017. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Vagy pedig kezdésnek bérbe adsz egyetlen darab olyan zárt furgont ami alkalmas költözködésre. De ez leginkább akkora panel lakótelepen éri meg, ahol nagyon sok albérlő és tulaj cserélődik folyamatosan.
2017. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Vagy magad vezeted a költözködésre alkalmas furgont. Így nem adod ki a kezedből. Az ember nem adhat át akármilyen munkát idegeneknek. Például hogy a kocsidat más vezesse. Tudok olyanról hogy költöztetőnek havi 600 000 Ft a bevallott jövedelme, a valóságban több is lehet neki. De ez iparvárosi lakótelepen, ahol cserélődnek a lakók rendesen.
2017. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nyilván van mondjuk 800 000Ft körül Opel,Ford.. hasonlók .az emberek az olcsó bérlést,kis fogyasztású kocsit keresik..idővel belehetne ruházni drágább autora is.

Tegyük most félre ezt..

Sokan bérelnek prémium autót mondjuk esküvőre,ilyen olyan alkalmakra.. mondjuk,ha beruházok egy Mercedes E osztályra Audi a6-ra vagy Bmw 5-re az jó döntés,mint vállalkozas? Én lennék a sofőr..

Bereltem már sofőrrel autót számlát soha nem kaptam,bár azok bejelentett cégekként működtek.. viszont egy másik akitől aztán nem béreltem mert kaptam jobb ajánlatot az magán akcioban dolgozik..

Esetleg drágábbért meg kiadom magán vezetésre,amiből fedezhető esetleges kár. Ez jobb ötlet? Természetesen másodállásban első sorbsn.

2017. szept. 16. 20:14
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

annak szerintem mégkisebb lenne a célközönsége, a látszat csal és nem bérelnek olyan sokan prémium autókat, meg sokkal nagyobb macera.

egyrészt maga az autó is drágább, drágább rá a biztosítás is(főleg úgy, ha bevallja az ember, hogy bérautóként is üzemel az autó) casco is, szervíz meg úgy minden. az esküvői szezon meg csak 5-6 hónapos. ezalatt is a többség megoldja családi/baráti körben a lakodalmas autó kérdést, és csak azok keresnek bérelhetőt, akik nem tudnak szerezni mástól, de villantani akarnak.


plusz ugye ha még te akarsz lenni a sofőr is, akkor kell hozzá személyszállítási vizsga, meg olyan biztosítás, ami ugye az utasra vonatkozik, kb. mint a taxiknál.


és mivel ilyen szolgáltatást elsősorban olyan emberek vesznek igénybe, akik elvárják, hogy maximális biztonságban utazzanak, ne egy jött-ment üljön be a volán mögé, tehát ha valaki feketén csinálja, mégtöbb embertől vágja el magát.

2017. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elsősorban az ilyen jött mentek,mint te,nem bérelnek ilyen autókat,mert nincs pénzük és jó lesz a suzuki 99'-ből..
2017. szept. 16. 21:00
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

"veszek 2-3 autót első körben és jó áron beindul előbb utóbb a dolog.."

Aztaq micsoda üzleti terv, hol dobhatok hozzád 30 millát?

2017. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
jajj, most megbántottalak, és ahelyett, hogy belátnád, hogy lóf_Sz üzleti érzéked van, inkább visszavágsz egy ilyennel...én leírtam a tényeket, ha nem hiszed, vágj bele. vegyél egy 7es bmw-t 25-30 millióért jól felszerelve, aztán várd a kuncsaftokat :D meglepne, ha az első kötelező garis szervíz költségeit már a nyereségedből fizetnéd...:D
2017. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!