Van itt köztetek olyan, aki egész életében gyűlölte a (másnak végzett) munkát és mostanra elérte, hogy passzív jövedelemből éljen?
... és akkor a befektetési döntést elő is kellene készíteni, quarter jelentéseket olvasgatni, hogy mibe lenne érdemes befektetni, piacokat elemezni , diverzifikálni hogy ne egy lapra tegyünk fel mindent, stb. idő, munka.
Az eredményt le kellene adózni.
De hogyan adozzuk úgy le, hogy a jövedelmünk maximalizálható legyen, az adó meg minimalizálható, akkor ezt is tervezzük meg , a könyvelő, adótanácsadó biztos segít, járjunk utána, illetve kiutaláshoz hogyan lesz célszerű választani megfelelő módot hogy mire a az eddigiek alapjan sem passzív jövedelmemhez jutok, ne a banki költségeken usszon el a haszon.Jeloljuk ki a kritikus utat amikor és ahová katapultaltatom a tőkémet ha beüt a crach. Akkor ezt az egészet tegyük egy pénzügyi tervbe és vessük össze más alternatívákkal, hogy miből lehet a maximumot kihozni, hogy mielőbb elmondhassam "passzív jövedelemből élek ".Tényleg semmi dolgom vele... 😊
Indexkövető befektetésnél ezek nem kellenek. Pl. MSCI World ETF (részvény) + Prémium magyar állampapír, ez egy faék egyszerűségű portfólió. TBSZ-en nincs adó. Ha évente meg van nyitva mindig egy új TBSZ és ezek között van elosztva a vagyon, akkor annyit kell csinálni, hogy adott TBSZ lejártakor ki kell venni 1 évre elegendő pénzt, a többit pedig visszatenni egy új TBSZ-re.
Kis munka azért ezzel is van, de minimális. Nem ez a nehéz része, hanem elérni a 160 millió Ft tőkét, na az a nehéz.
Tbszen 5-10 év mire csökkentett adója lesz vagy adómentes lesz nem?!
Addig 50-szer átrendeződik egy portfólió, vagy épp ha a piac úgy hozza akkor àtnyargal ingatlanba ,vállalkozásba kezd pl. a magasabb hozam lehetőség miatt.
T+5 év. De minden évben lehet egy újat nyitni a meglévő mellé. TBSZ-en belül lehet adni-venni.
De itt most arról volt szó, hogy lehet-e passzív jövedelem, amikor tényleg szinte semmit nem kell csinálni, és jön a pénz. Lehet. Indexkövető befektetési alapnak pont az a lényege, hogy nem kell vele semmit csinálni. De meg kell hozzá szerezni egy bizonyos összegű tőkét, én számításom szerint min. 160 millió forintot.
Emellett a napi/havi kiadásait hogy tudja fedezni lekötött összegből?
Lehet vállalkozó, akinek van x üzlete y alkalmazottal naponta ott az árrés,
aminek része a haszohaszon . A vállalkozás adminisztrációját akkor is intéznie kell ha önmaga nem is "áll a pult mögött ".
A vállalkozás eredményéből építhet portfóliót. Vehet ingatlanokat, amit kiad haszongépjárművek kiad bérbe. De még mi fog foglalkoznia kell a bérleti díjjal, számlázással költségékkel, a felmerülő problémákkal, a szervizzel stb.
Létrehozhat szerzői joggal saját dolgot. Könyvet , applikaciot, szoftvert, zenét, de akár motivációs anyagot is a passziv jövedelemről. Jogdíjat kap utána , de ezek adminisztrációját is menedzselni kell. Nincs olyan dolog, tevékenység amivel minimálisan sem kell foglalkozni és nettó jövedelmet termel 0 aktivitással.
De ha teljesen biztosra akarunk menni, akkor lehet csak prémium magyar állampapírt is venni, és részvényt nem. Jelenleg 1,7%-ot hoz infláció felett (kb., mert előző évi inflációhoz viszonyítják).
Számoljunk úgy, hogy 1,5% reálhozamot ad a papír.
TBSZ-en nincs kamatadó magánszemélyként.
Akkor ha évi kb. 4,8 millió Ft passzív jövedelmet szeretnénk, akkor ehhez 282 millió Ft tőke kell így. Ez már bőven elég a passzív jövedelemhez, és tényleg szinte semmit nem kell hozzá csinálni (persze ha már van ennyi pénz...).
Szóval ha a kérdező talál olyan embereket, akiknek van több mint 282 millió Ft-ja, akkor nekik lehet passzív jövedelmük.
# 15 de pont most írtam le, hogy lehet ilyen. Nyilván amíg megszerzi a 282 millió Ft-ot, az baromira nem passzív. De hogyha eléri ezt a szintet, és magánszemélyként lesz ennyi pénze (tehát pl. kivette osztalékként a cégéből és ennyi maradt meg), utána eladja mindenét, akkor erre írtam egy példát, hogy vesz prémium magyar állampapírt, azt beteszi TBSZ-re, és ez így ténylegesen passzív jövedelem lesz, mondjuk évi 1 napot foglalkozik vele, az elég.
Leírtam már korábban, hogy amikor lejár az adott évi TBSZ, akkor kivesz belőle 1 évre szükséges pénzt (tehát ebben a példában 4,8 millió Ft-ot), a többit pedig beteszi egy újabb TBSZ-be. És minden évben lejár egy TBSZ, mert úgy osztja szét a pénzt.
A kivett 4,8 millió Ft-ot azt pedig a bankszámlán tartja, hogy azonnal hozzáférhető legyen. Persze le is lehet kötni pár hónapos bankbetétbe egy részét, az jobb.
"Leírtam már korábban, hogy amikor lejár az adott évi TBSZ, akkor kivesz belőle 1 évre szükséges pénzt."
Így hiába van 160-282 milliója, az első évben nem fog tudni kivenni semmit belőle. Addig is élnie kell valamiből. + igen, amíg összeszedi az összeget is elég aktívnak kell lennie. De ilyen alapon minden nyugdíjas passzív jövedelemből él, aki korábban megdolgozott azért, hogy havi x összegből éjen. Vagy az álláskeresési járadékot kapó munkanélküliek is, ahogy a gyeden lévők is.
Ekkora jövedelemhez igazából ennyi összeg sem feltétlen kell, nekem pl az egyik üzlet amit csak alkalmazott menedzsel, gyakorlatilag azzal az üzlettel nincs személyes közreműködést igénylő dolgom már, hoz havi 1,2 milliót ( 400.000 ft befektetéssel indítva ) ebből napi szinten lecsapódik az árrés, havi szinten a jövedeleméves szinten nettó 3,6 millió. Emellett van ingatlanom kiadva, de havi egyszer oda is kell számlázni a bérlő felé, arról nem beszélve ha komolyabb gondok vannak és tárgyalni kell a bérlővel, javítani, költséget megosztani, felújítást szervezni, stb. Haszongépjármű bérbeadás szintén. Hirdetni, szervizelni, biztosításokat intézni.
És akkor ott vannak az értékpapírok. volt időszak amikor lejára után már vissza sem kötöttem, hanem inkább ingatlant vettem belőle, mert jövedelmezőbb volt a rekord alacsony kamat környezetben. de ezt a döntést előtte vizsgálni kell, tervezni , számolni, stb.
És még mindig évente 1 napot legalább foglalkoznia kell a pénzügyeivel,feltéve ha elhisszük, hogy semmi nem változik és csak konkrét adhoc jelleggel, találomra választja ki a portfólió alapjait, kincstárjegyet, stb. és nem kér ki tanácsadói véleményeket, nem fordít időt az egyes pénzügy termékek megismerésére, tanácsadók privát bankárokra, amit még az ettől nagyobb vagyonnal rendelkezők is igénybe vesznek, stb.
Szóval 0 aktivitású "passzív jövedelem"-ig ez sem ér el, ami adózatlanul kiutalva még mindig csak bevétel lesz és nem nettó "jövedelem" lesz.
És ha már adó... Ugye, még mindig bruttó bevételt jelent a kiutalt összeg.
Van-e értelme 0 idő ráfordítással elfogadni azokat amiket elmondtál a TBSZ-es verzióról és elmondani magamról, hogy "passzív jövedelemből élek ", ami ugye ráadásul még mindig valótlan a minimális idő ráfordítást ( éves 1 napi aktivitást ) figyelembe véve.
Vagy érdemesebb utána járni aktívan annak, hogy miként lesz pl. 0% az szja, meg Eho?
15% esetén, több mint félmillió pluszról beszélünk a példádnál maradva... ( nem számolva az esetleges árfolyam nyereséggel EUR/HUF-on)
Ennyivel lehet rosszabb az általad ajánlott passzív jövedelem, mint a személyes közreműködést nem igénylő, de 1-2 óra havi ráfordítást igénylő "passzív jövedelem" szerzési lehetőség, ha nem fordít rá aktív időt , végez összehasonlításokat és elemzéseket, pénzügyi tervezést, amivel hamarabb érheti el a kívánt 160-282 milliós tőkét is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!