Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik ma egyáltalán olyan...

Létezik ma egyáltalán olyan ágazat, amiből lehet normálisan életet építeni?

Figyelt kérdés

Sírdogálós, nyafogós, önsajnáló sztereotípiák jutnak eszembe, ha az infantilisabbik énemet engedem előtérbe (no ezzel mindjárt elejét vettem a visszafordító és "áldozathibáztató" válaszoknak), ha arra gondolok, hogy ma a lakosság jelentős része, beleértve sajnos magamat is, akkora lúzer, hogy csak úgy füstölög.

Voltam jól menő családi vállalkozás részese, tehát álltam a fütykös azon végén is.

És nem voltam okosabb, zseniálisabb akkor sem.


Most úgy látom, hogy nálunk van egy csodálatosan felépített, kimódolt, tökélyrefejlesztett SZEGÉNYSÉG, minek által a lakosság felé nem tudsz egyszerűan olyan árréssel eladni semmit, még a nyers munkaidődet, erődet sem, hogy abból félre tudj tenni jelentősebben. Egyszerűen olyan árérzékeny és csóró a piac, hogy egy jó szakember is éjjel nappal gebed, hogy enni tudjon. Az, hogy valaki pár év alatt egy házravalót összeszedjen vagy egy márkás autót megvegyen, szinte esélytelen.

Példák: költöztető ismerős mondja, hogy 1995ben 7-800 ft adható volt a rakodóknak. Most, 23 évvel később ez max 1300Ft schwartzban(!). Tehát nominálisan a duplája sem, holott az árak, megélhetési költségek sokkal durvábban felmentek. De szinte minden más iparág is. Érdekelt voltam nyomdászatban is. Na ott is olyan önköltséges árverseny van, szinte zéró árréssel, hogy ma már aligha érdemes belépni ebbe is. De ez csak két példa. Az emberek olyan csórók, hogy jelen pillanatban nem is látok olyan piaci rést, ahol lehetne nagyot domborítani. Vagy van és csak nem látjuk meg?



2018. aug. 19. 11:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Az, hogy valaki pár év alatt egy házravalót összeszedjen vagy egy márkás autót megvegyen, szinte esélytelen."


Az nem csak itt, máshol sem egyszerű. Nem az átlagembernek van kitalálva, hogy 2 év alatt rakjon össze egy házat. Egy átlagos ingatlant - ami nem ház, csak egy kisebb 1-3 szobás lakás - általában 6-10 évnyi keresetből lehet összerakni (feltéve, ha a teljes kereseted félreteszed).

Lehet ennél gyorsabban is csinálni, de azt már nem átlagbérből.


A szakmunkás jelenleg nagyon jól tud keresni a korábbi évekhez képest, mint ahogy a korábbi kommentelő is írta, ha meg kisvállalkozásban nyomja (nem alkalmazottként) akkor még többet.

Jó vállalkozással meg határ a csillagos ég, azért van akinek 1-2 év sem kell a házra.

2018. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen,kérdező. Az, hogy valaki pár év alatt összeszedjen egy háravalót, az nem az átlagember meg az átlagmunkás éete, kb. a világon sehol.


"Márkás autót" vagy bármilyen autót meg minek vesz, akinek nincs pénze?

2018. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
"soha nem élt olyan jól a szakmunkás mint mostanában" feketén bármiből jól meg lehet élni...
2018. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az építőipar régen is jórészt feketézett csak régen épp, hogy megéltek most meg egy jó iparos többet keres, mint egy multinál egy vezető.
2018. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!