20-30ezres forgalomnál megéri kocsmát üzemeltetni?
Napi?
Szamolj, bar ha az alap matek nem megy, nem tudom hogyan akarsz kb. barmire is vallalkozni. Napi 30e, az havi _nagyon joindulattal_ 900e forgalom. Nem nyereseg, forgalom. Az kb. egy egyszemelyes kocsma uzemeltetesere eleg, mert ha mar alkalmazottat kell felvenni, akkor el is viszi az egeszet az bere. Ha meg nincs alkalmazott, allhatsz egyedul napi 10+ orakat a kocsmaban, intezheted a beszerzest, keszletfeltoltest egyedul, mikozben kiszolgalod a vendegeket is, mosogatsz, takaritasz, rendort hivsz a verekedokre, fizeted a villanyszamlat, a helyiseg berletet, stb. stb. stb.
Roviden: nem, nem eri meg.
Láttam olyan menő kocsmát, ami havi szinten hozta ezt az összeget, de pénzmosodaként ment, neki megérte üzemeltetni.
Szomszédom fagyizó + elvitelre sört árult, nála olyan heti 40e körül volt a bevétel, 3 hónap után elfogyott a megtakarítása és visszament dolgozni.
Ahogy első írja ez még napi bevételnél sem elég semmire. 20 méterre levő kocsmában 200Ft-ért adja a 100Ft-os bóvli sört, őstermelőktől felvásárolja a helyi bort, azt is dupla árban adja. Az üdítőket meg 3x árban értékesíti, kávén a legnagyobb az árrés 200Ft egy adag.
Nála 2 éve mikor részegen panaszkodott, hogy nem tud megélni ő napi átlag 570 000-es bevételről beszélt és ez csak 1000 fős falusi kocsma.
Ennek az összegnek a legrosszabb esetben is a fele az árubeszerzés után megmarad, ebből fizet 2 alkalmazottat és ő is melózik a kocsmában, fizeti a rezsit, adókat stb.
-----
Ezzel szemben a "te kocsmád" 20-30ezres bevétel, legoptimálisabb esetben is napi szinten(???), az kemény 10-15e Ft árrés, ebből talán kijön 1 db alkalmazott, aki neked besegít, de nem adóztál, világítottál, fűtöttél, fizettél bérleti díjat, törlesztőt vagy bármit...
Megéri????? Ha ennyire buta vagy, hogy nem tudod eldönteni, akkor ne hagyd, hogy le(fel)húzzunk a szintünkre és vágj bele :)
Attól függ. Ha csak ez van akkor nem feltétlen.
Ha van mellette más bevételed is ami fedezi a költségeket ( főállás, más üzlet, más tevékenységi kör is) és ez az egység csak plusz akkor lehet. Akár alkalmazottakkal is ( jellemzően EFO a vendéglátásban, az havi 30 ezer járulék plusz a napi bér, vagy támogatott munkaerő ).
Előbbi esetében 7-8000 Ft/nap a költséged, azokon a napokon amiken nem Te vagy.
1 fővel számolva árrésed átlag kb 80-100% lehet.( persze pl. a 150-200-as kávén ettől jóval több van.Mig egy coca terméken meg jóval kevesebb)
Ebből
elabe 40-50% operativ ktg saját hellyel 10-15% berelttel 20-25%.
Marad haszonkulcsnak 10-30% havi 40-90 ezer tisztán minusz adó.
Tehát inkabb csak fedezeti pont körül mocorogsz.
De ezeket nagyban befolyásolják a helyi külső és belső tényezők is pozitiv vagy negativ irányba. Amit meg csak Te tudhatsz milyenek is.
Köszi a válaszokat! :) Nem,nem én akarok ilyen napi bevételnél kocsmát nyitni,bár,hogy őszinte legyek,kicsit bevillant,nem-e érné meg?! :)
De,voltam egy próbanapon és ott láttam,hogy ilyen bevétel van.Elgondolkoztam,hogy ebből ugye kifizet 6ezret a pultosnak,bérlet díj+ rezsi,hogy-hogy a manóba éri ez meg neki? Pénzmosás lenne? Vagy a másik kocsmája húzná?Nem hiszem,mert az sincs jobb helyen.
Én most webáruházban gondolkodom,már csak azt kellene kitalálni,mit áruljak! :)
Van egy ismerősöm, neki is kocsmája van és azt mondta hogy ha egy kocsmának a heti forgalma nem éri el az 1 milliót, nem éri meg üzemeltetni. Ez egy 20 ezres kisvárosra vonatkozott, gondolom egy 500 fős faluban más a helyzet, de napi 30 ezres forgalommal semmiképpen nem éri meg.
Számoljunk: dolgozol te és az alkalmazottad. Az alkalmazottad kap mondjuk bruttó 160 ezret, magadat minimálbérre jelented be ( bruttó 130 ezer ). Kettőtök után kell fizetned közel 360 ezret állambácsinak adóként, meg ugye az alkalmazottadnak odaadod a bérét, 160 ezer forintot, azaz máris kiadták 520 ezer forintot és még nincs bevételed ( neked csak papíron van bruttó 130 ezer forintod ). Csak hogy egyszerű legyen számolni, feltesszük hogy csak kézművessört árulsz 500 forintos egységáron, a beszerzési ár pedig legyen üvegenként 350 forint a szállítási költséggel együtt ( légből kapott adatok, nincs valóságalapja!!! ). Csakhogy állambácsi ismét jön, kér 27%-os ÁFA-t, ami azt jelenti hogy egy sör 393 forint költség neked. A 30 ezres napi bevétel napi 60 sör eladását jelenti. Ez havonta közel 1800 üveg sör. Ennek a kiadása 707 000 forintot jelent havonta. Most tartunk ott hogy a kiadásaid elérik a havi 1 227 000 forintot és még nem fizettél bérleti díjat / hitelt, rezsit és egyéb költségeket.
Ez pedig egy nagyon óvodás szintű számolás volt, a valóságban ennek többszörösei a közösségek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!