Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás alapításával...

Saját vállalkozás alapításával vagy egy fősuli elvégzésével léphetek előre ma magyarországon? 28/F

Figyelt kérdés

Az elképzelésem az lenne hogy munka mellett egy kis vállalkozás fejlesztésével foglalkoznék,mondjuk egyéni vállalkozás vagy egyszemélyes Kft(nem tudom menyiket érdemes választani)

Vagy Fősuli és utána diplomával elhelyezkedni?


2010. máj. 27. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Figyu, ha nincs ötleted, akkor fősuli... ha nincs jó ötleted a vállalkozásra, akkor minek akarsz indítani egyet?
2010. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A vállalkozások döglődnek, a diplomával meg kitörölheted a segged, mindenkinek van már..


Ha tényleg el akarsz valamit érni, akkor valami újat kell kitalálnod, mert ezektől SENKI nem fog hasraesni.

2010. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ötletem az még lenne de egyenlőre csak saját magam tudnám csinálni,kis pénzből kis vállalkozás:-)

Mellesleg úgy hogy ha lehet az állásom is megmaradjon,nem tudom hogy lehet-e valakinek kft-je ha van bejelentett munkahelye is?

2010. máj. 27. 22:35
 4/12 A kérdező kommentje:

22:33 igazad van ezért kérdeztem a diplomát mert akit ismerek már mindenki fősulira meg egyetemre megy,csak azt nem tudom a szakmunkát ki fogja végezni a fiatalok közül minimálért?és jól?ennyiért!

ezért szeretnék valamerre nyitni,és érdeklődni merre érdemes!

2010. máj. 27. 22:38
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet.


Viszont vedd figyelembe, hogy ha vállalkozol, akkor az engedélyek bizony súlyos pénzekbe vannak havonta, akkor is, ha bevételed még nincs, vagy csak kevés. Simán lehet fél évig full veszteséges a dolog.

2010. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
A diplomásokról egyetértünk. A sok bolond ettől várja a megváltást, pedig csak egy szép fali disz lesz, miközben állást keres :p
2010. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy a Kft-t vagy az egyéni vállalkozót éri meg jobban és hogy válthatok-e pl egyéni ről Kft-re?

Fősulira a tudás megszerzése miatt mennék,a diploma csak mellékes.

2010. máj. 27. 22:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Járj utána, melyik az olcsóbb, ezt most igy nem tudom megmondani.


Ha tényleg nem a papir kell, hanem a tudás, akkor inkább úgy próbálnék helyezkedni, olyan állásokra pályázni, amiből lehet tanulni. Én sokkal több dolgot tanultam egy multi cégnél az első 3 hónapban, mint előtte 4 éven át egy fősuli hasonló szakán.

2010. máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem minden vállalkozáshoz kellenek engedélyek (ezt a tevékenységi kör határozza meg). Az engedélyekért csak egyszer kell fizetni (amikor megszerzed) és nem havonta.

Ha van főállásod legalább heti 36 órában, akkor csak a tényleges jövedelmkivét után kell járulékokat fizetned bármelyik vállalkozási formában, és nem minimum a mindenkori minimálbér után.

Egyéni vállalkozásból nem lehetsz Kft, csak megszünteted az EV-t és alapítasz egy Kft-t.

A Kft alapítása lényegesen költségesebb (csak ügyvéd adhatja be a papírokat a cégbíróságra, neki kell elkészítenie a társasági szerződést, vagy az alapítói okiratot)

Ha egyéni vállalkozó leszel, "átalakulhatsz" egyéni céggé, és választhatsz olyan formát is, ahol nem a teljes vagyonoddal felelsz, hanem csak korlátozottan (mint a KFTnél)

2010. máj. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az egyéni vállalkozás jónak tűnik ha utána egyéni cég is lehet belőle!

Ha jól értem akkor ha van bejelentett munkám akkor csak a kivett jövedelem után kell járulékot fizetnem?

Ez azt jelenti hogy pl:nem volt a vállalkozásból kivett jövedelem,akkor nem fizetek járulékot?

2010. máj. 28. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!