Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 8 órás munka mellett szeretnék...

8 órás munka mellett szeretnék kis vállalkozást indítani, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 14:42
 1/6 A kérdező kommentje:

dekoratőrként vállalnék kis vállalkozást, miközben teljes munkaidőben dolgozom.... arra lennék kíváncsi, hogy ahhoz hogy hirdessem, kell valami engedély külön, vagy elég ,hogy csak maga a hirdetést fizetem?

Illetve ha valami jártas ilyen dolgokban, kérem adjon tanácsokat , köszönöm! :)

2017. aug. 16. 14:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozói kiváltása szükséges hozzá: KATA-s vállalkozóként mellékfoglalkozásban havi 25 ezer ft az adó - ha van bevételed, ha nincs.

Esetleg adószámos magánszemély, de annak bonyolult az adózása és nem is biztos, hogy megadják.

2017. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
KATA egyéni vállalkozó másodállásként. Megcsináltatod az igazolványt, utána elmész a navhoz, önkormányzathoz.,
2017. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kunci77 válasza:

NAV-nál kell bejelenteni a (főfoglalkozás melletti) egyéni vállalkozói tevékenység megkezdését. Nem kell KATAS-nak lenned simán lehetsz átalányadózó és akkor csak a tényleges jövedelmed (ami általános esetben a bevételed 60%-a, egyes tevékenységeknél ez kevesebb) után kell SZJA-t és járulékokat fizetni.

Ha bemész bármelyik NAV ügyfélszolgálatra szerintem elmondják, hogy mi a teendőd.

2017. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ó, Istenem, 4-es, legalább ne kevernéd a szezont a fazonnal!


"Nem kell KATAS-nak lenned simán lehetsz átalányadózó"

- Pontosan, hogy a KATA adózás az átalányadózás a havi 25 ezer ft-jával. Teljesen mindegy, hogy mennyi a bevételed (12 millióig, ill. ÁFA szempontjából 8 millióig), MINDIG 25 ezret kell fizetni. Nem kell havonta adóbevallást csinálni, csak beküldeni a 25 ezret és kész. Év végén egy bevallás.


"és akkor csak a tényleges jövedelmed (ami általános esetben a bevételed 60%-a, egyes tevékenységeknél ez kevesebb) után kell SZJA-t és járulékokat fizetni."

- ez pedig a tételes költségelszámolás, ahol van bevétel, le lehet írni a kiadást (költség) és a fennmaradó összeg után adózik. DE! itt havonta kell adóbevallást beküldeni, amit, ha nem tud megcsinálni a kérdező, akkor könyvelő kell hozzá, stb.


Abban viszont igazad van, hogy nem feltétlenül kell KATA adózást választania - lehet, hogy a másik fajta adózás kedvezőbb számára, de ezt már a kérdezőnek kell átrágnia egy könyvelővel: várható bevétel, kiadás, stb. Melyik éri meg neki jobban?

2017. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy fontos dolog: KATA-s vállalkozóként csak a bevételt kell vezetni, nem kell blokkokat, ÁFÁ-s számlákat őrizgetni a kiadásokról, nem kell könyvelőhöz rohangászni, stb.


Mióta KATA-s vállalkozó vagyok, sokkal könnyebb az életem :-)

Előtte állandóan azt látta a fiam, hogy havonta őrült módon blokkokat, számlákat, stb. keresgélek, könyvelőhöz próbálok rohanni, stb :D


Most pedig: a számlatömbben gyűlnek a bevételi számlák, a kiadást nem kell számon tartanom és havonta 12.-éig elutalom az adott pénzösszeget. Ennyi :-)

2017. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!