Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy munkavállaló az állása...

Ha egy munkavállaló az állása mellett vállalkozik, utána kap valamilyen támogatást a cég/munkáltató akinél dolgozik?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy gyárban dolgozik és mellette vállalkozása van. A munkavállalónak előnyös mert ugye nem kell fizetnie a vállalkozás után a TB-t stb. . Valami haszna csak származik ebből a munkáltatójának is vagy rosszul gondolom? ha igen miért?

2017. márc. 19. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

De,a munkavállaló fizet tb-t az egyéni vállalkozásában, mert nyilván azért működteti, hogy nyereségre tegyen szert. Abban a pillanatban, hogy kivesz jövedelmet, fizet.


A munkáltatónak semmi előnye.

2017. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ahány munkád van, annyiszor fizetnek utánad TB-t, nyugdíjt...
2017. márc. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy tudom hogy nem kell fizetni, ha már van egy munkahelyed vagy ha nem is semmit de kevesebbet. Vállalkozók beszélgettek erről. Lehet megkérdezem majd az ismerősömet hogy ő hogy csinálja.
2017. márc. 20. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

ja, ismi tuti jobban tudja, mint szakember.

Mondom, onnantól kezdve, hogy jövedelmet veszel ki a vállalkozásból, fizetsz.

Sőt, hiába van munkaviszonyod, ha az nem éri el a 36 órát, akkor meg akkor is fizetsz a vállalkozásra, ha egy fillért nem keresel vele.

2017. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért te szakember vagy? Esetleg vállalkozó?
2017. márc. 20. 23:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen. Könyvelő vagyok.
2017. márc. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xswerdy ***** válasza:

Az lehet a félreértés, hogy ha van főállásod, akkor lehetsz úgy személyesen közreműködő egy vállalkozásban (pl. megbízásos alapon ügyvezető), hogy nem kell járulékokat fizetned. Persze sak addig, amíg nem veszel ki jövedelmet. Ezzel szemben ha főállású vállalkozó vagy, akkor akkor is van fizetnivalód, ha pl. egyelőre semmi hasznot nem hoz a cég.


De annak a cégnek, ahol alkalmazott cvagy, milyen előnye származna abból, hogy te mellékesen vállalkozó vagy?

2017. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A #4-es válasznál nem pontosan értem ezt a 36 órát ha a munkahelyemen nem érek el 36 órát akkor a vállalkozásra még azon felül is rá kell fizetni mint amennyit eredetileg kellene?


#7-es valószínű hogy ez lehetett a félreértés oka. A kérdésedre pedig a válaszom hogy ha úgy lett volna ahogy eredetileg gondoltam abban az esetben mondjuk valamilyen (pl:adó)kedvezményt kapott volna egy olyan dolgozó után akinek van egy vállalkozása de mivel a feltevésem helytelen volt így ennek a gondolatmenetnek már nincs lényege.

2017. márc. 21. 18:31
 9/9 anonim ***** válasza:

A 36 óra fontos határ.


HA ezt eléri a munkaviszonyod időtartama hetente, akkor a vállalkozásodban csak a jövedelemkivét után fizetsz adót és járulékot (de pont ugyanazt és mértékeben is annyit, mint a munkaviszonyodban), illetve év végén jön még hozzá az osztalékalap adója és eho-ja.


Ha nincs 36 órát elérő munkaviszonyod, akkor főállású egyéni (társas) vállalkozó lehetsz, ami minimum járulékfizetési kötelezettséggel jár, még akkor is, ha veszteséged van és nem tudsz jövedelmet kivenni a vállalkozásból.

2017. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!