Jelenleg 2016 ban hogyan megy egy KFT alapítása, és hogyan jár jobban az ember, ha egyedül lenne a cégben?
Mennyi törzstőke kell?
Mi jobb? Ha céggel csináltatom, vagy ha én magam kezdem el kijárni a kanosszát. Mondjuk 4-5 féle tevékenységet szeretnék bele. Élelmiszerboltról lenne szó kb 50 nm, esetleg kiszállítással. Talán szóba jöhet hogy franchise-hoz is becsatlakoznék úgyhogy nem tudom hogy kft vagy egyéni vállalkozóként induljak e. Ti mit tennétek?
Az ingatlan saját, és volt már előtte ott egy gyógyszertár, mielőtt megvettem, úgyhogy már csak kap rá működésit.
"Ti mit tennétek?"
Elmennék könyvelőhöz és átrágnám vele a dolgokat. Nem "kiosztásból" mondom, hanem azért, mert ezt innen mi nem tudjuk megmondani, hogyan jársz jobban: Kft,BT, egyéni vállalkozó, mennyi költséged van-lesz, van-e családi kedvezményed, ha igen, hány gyerek után, stb.
Cégre nem bíznám az alapítást, mert az nem biztos, hogy az én érdekeimet nézi - lehet, csak a hivatalos dolgokat intézi.
Annyit tudok még segíteni, hogy a KFT alapításához 3 millió ft kell.
Bt nem lehet mivel közöltem, hogy egyedül vagyok a cégben!
És mi az , hogy mi? Miért beszélsz mindenki nevében?
Nyilván el fogok menni könyvelőhöz, de örülnék ha valaki megosztaná a tapasztalatait!!!
Szóval aki hasonló cipőben jár, kérem az válaszoljon!
Kezdjük újra...
Kérem az válaszoljon, aki már elmúlt 30, és vállalkozása van!
Köszönöm...
Ahogy az első válaszoló is írta, nagyban függ attól, hogy milyen egyéni lehetőségekkel bírsz. Egy könyvelő mindenképp kelleni fog, veée rágd át.
nagy általánosságba. vagy egyéni vállalkozó nem Kataskét, mivel a kisbolt forgalma feltételezhetően meg fogja haladni a havi 500 ezret, vagy kft. Járulék fietés hasonló mértékű, de az adók másak és kft-ben képezhetsz eredménytartalékot, míg egyéniben ki kell venned azt minden évben.
Kft alapításhoz még nem kell 3 millió.
egy része lehet apport, akár az ingatlanod is, a többi kp, de azt senki nem ellenőrzi, hogy van e. Mondanám a goodwill értéket is, de egy kisboltnál az leginkább 0.
Így akár 100-1500 ezer forintból is lehet kft-t alapítani, egy ügyvéd kell hozzá, aki nem nagyon csinál többet, mint egyszerűsített formában elektronikusan benyújtja a cégbírósághoz a dokumentumokat. A fenti költség, az illetéket, a közzétételi díjat, és az aláírási címpéldányt fedezi + az ügyvédi költséget (ha van ismerős, ezt 0 ft-ért is megcsinálja neked, lehet).
Ő nem nézi, hogy van e 3 milliód, beírja azt az értéket, amit az apport mutat, vagy amit bemondasz neki, hogy házipénztárban van.
Kell bankszámla, amit az ügyvéd általi e-aktával fogsz tudni függővé tenni, beélesíteni akkor fogják, ha már megvan a cégbírósági végzés. Ez jellemzően pár óra, vagy pár nap maximum.
Az alapító okiratban egységesen benne van, hogy 15 napon belül fel kell tudni mutatni az alaptőkét számlán. Ettől el lehet térni akkor, ha a fentebb írt házipénztárra hivatkozol, vagy max 1 éven belül vállalod a számlán a 3 milliós összeg megjelenését (ami persze lehet akár a napi forgalom számlára történő feltétele is).
Mivel a cégbírósági végzés hamarabb van meg, mint 1 nap, így továbbra sem kell 3 millió ft az induláshoz, de amíg a saját tőkéd az eredménykimutatásban nem éri el a 3 milliót nem is vehetsz ki osztalékot v végén a cégből, maximum havi bért, ha munkaviszonyosként, vagy megbízási szerződéssel végzed a személyes közreműködést. kisboltnál kell a szakképesítés, így ha az nincs meg, akkor üzletvezetőit nem árt okj-n elvégezni, de tevékenységbe bármit felvehetsz, hiszen alkalmazottal is megoldhatod ezt a kérdést.
Emellett be kell jelentkezni a székhely és telephely szerinti önkormányzathoz iparűzésre és ahol a bolt lesz, bejelentés kötelezettséged van 3.000 Ft-os illetékkel, kereskedelmi tevékenységre.
Ők értesítik hivatlabóla hatóságokat (ÁNTSZ, Nébih, Tűzoltóság, stb)
az üzlethez HACCP,kémiai kockázatbecslés, biztonsgi adatlap bejelentés, érintésvédelmi felülvizsgálat, tűzoltó készülék engedélyezés, rágcsálóírtás, ha alkalmazott is van akkor üzemorvosi szerződés,munkavédelmi oktatás, "szakosított" hulladék elszállítás pl. ételmaradék felvágott esetén kell.
Emellett a HACCP szerinti kiépítést és a hatósági engedélyeket, a forgalmazandó termékköröd határozza majd meg.
Franchise esetén, meg kell nézni megéri-e, és valóban le tudsz-e fedni mindent amit a vásárlói közönséged szeretne.+ azt, hogy milyen kötelmeid lennének vele. Pl. Árut függetlenként is több beszállítótól is tudsz adott esetben halasztott fizetéssel rendelni, franchise nélkül is.
Na végre!
Ilyen válaszra vártam!
Köszönöm!
Jelenleg alkalmazott vagyok de egy hét múlva már nem leszek, a házipénztárban jelenleg is több van mint 3 mill, plusz egy lakás ami azonnal eladható, vagy terhelhető ha kell.
Holnap nyitok egy Otp számlát.
A forgalmazandó termékköröm tőkehús, hentesáru, későbbiekben melegáru lenne.
Én bontanám, sütném, főzném, adnám el stb.
Alkalmazott nem kell, max egy valaki aki pakol, de napi megbízási szerződésre elég nekem, mivel max reggel kell segíteni egy héten 2x.
------------------------------
Ezekmiatt kellene egy két tanács,
"Ők értesítik hivatlabóla hatóságokat (ÁNTSZ, Nébih, Tűzoltóság, stb)
az üzlethez HACCP,kémiai kockázatbecslés, biztonsgi adatlap bejelentés, érintésvédelmi felülvizsgálat, tűzoltó készülék engedélyezés, rágcsálóírtás, ha alkalmazott is van akkor üzemorvosi szerződés,munkavédelmi oktatás, "szakosított" hulladék elszállítás pl. ételmaradék felvágott esetén kell."
Jelenleg az épület úgy van ahogy 10 éve otthagyták, szóval nemhiszem hogy egy tisztasági festés elég. A kérdés az, hogy jobb ha a Haccp céggel kezdem az egészet, és ők tanácsot adnak, hogy mit hogyan vagy hova vagy kiépítem ahogy a kereskedői szemléletnek a legelőnyösebb aztán ha kifogás van akkor azokat megpróbálom módosítani.
Annyiféle boltot láttam már, és mindenfelé minden máshogy van, emiatt vagyok kicsit tanácstalan. Hogy van hogy az egyikben lehet a másikban meg nem, vagy valójában mindent lehet a Haccp cég meg arra van, hogy mindent kimagyarázzon?
Van oylan húsbolt ami úgy néz ki mint egy kommunista orvosi rendelő, van ami meg olyan mint egy étterem, szóval emiatt vakarom a fejem igazából.
Ne strapáld magad, Norbi.
Aki ilyen hülyeséget kérdez, hogy céggel csináltassa-e... Mit csináltasson céggel?
Ő maga lesz a cég (egyszemélyes kft) vagy egy tagja lesz a kft-nek. És hiába nem 3m kp kell, az árukészlet, készletnyilvántartó program, pgép, webáruház mind pénzbe kerül. Az, hogy az éület megvan, egy dolog.
. Árut függetlenként is több beszállítótól is tudsz adott esetben halasztott fizetéssel rendelni,
Kezdőként nem. Előzetes átutalás igazolás vagy kp, utánvét addig, amíg megbízhatónak minősítik a beszállítói. Ma már nem kockáztat szívesen senki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!