Milyen vállalkozást indítanál, ha lenne 1 millió Ft-od, ha lenne 5 millió Ft-od és ha lenne 10 millió Ft-od?
Tudom, nem én vagyok az első aki felteszi, de sok "hasznosat" eddig még nem sikerült kiszűrnöm a feltett kérdésekből, ezért teszem fel ismét én is. Lehet, hogy már uncsi, és már a fejét fogja 1-2 ember, de komolyan kérdezem!
Hogy mire kell?? Megríni 2 hét alatt egy sikeres, üzleti tervet, aminek minimum 20 oldalnak kell lennie! Nem szeretem a Ctrl C; Ctrl V-t.
Tanácsot adnék annak a sok embernek, aki nem tudja, mire vállalkozzon a pénzével :-)
Félretéve a viccet: most tulajdonképpen ötleteket vársz? Vagy a komplett üzleti tervet?
csupán ötletekre gondoltam, hogy hátha valakinek az ötletéből beugrik nekem is valami, amiből meg tudom írni. Nem szeretnék más tollával ékeskedni!
Sokszor olyan dologból jön egy ötlet amire nem is gondolunk. :)
Kérdező: választ azért nem kap senki ezekre a kérdésekre, mert üzletbe vágni nem lehet úgy, hogy "van x millám, mit kezdjek vele", ahogy a kérdezők többsége csinálja. Egyrészt, nem árt valamennyire érteni ahhoz, amibe belevágsz, ha nem is a konkrét technológiához, de legalább az adott piaci szegmenshe
z.
Vegyünk alapul egy kis pékséget, ahol helyben sütött pogácsát meg kakaóscsigát árulnak. Nem kell péknek lenned, ha ilyen üzletet akarsz nyitni, arra majd felveszel valakit, de nem árt legalább azzal képben lenni, hogy merre érdemes ilyet nyitni, van e fizetőképes kereslet a könyéken, mennyiért lehetne egy boltot kibérelni, mekkora forgalomra lehet számítani, mit érdemes még tartani a péksüti mellett, és a többi és a többi.
Pont ezért nincsenek válaszok sem. Egy üzlet nem úgy működik, hogy belerakok X millát, akkor dől a haszon. A kezdő vállalkozások többsége szimplán csődbe megy, elbukva a tőkéjét is. És egyébként is, maradva a pékséges példánál, tanácsolhatom én, hogy nyiss egy ilyen kis reggelizős helyet, de azért azt jó lenne tudni, hogy egy kis 1000 fős faluban akarsz e vállalkozni, ahol halálra van ítélve, vagy a Blahán akarod megnyitni, ahol 30 konkurens van 2 méteren belül? És mivel más helyett senki nem fog piackutatást végezni, így ötletek sincsenek.
Neked pedig azt tudom mondani az iskolai feladathoz, hogy 1 millából nem indítanék semmilyen vállalkozást, vagy ha nagyon muszáj, akkor valami olyat, aminél gyakorlatilag a tudásom bocsájtom áruba, mert ennyi pénzből nem lehet komolyabb eszközöket, raktár készletet vásárolni, egy kis műhely berendezése elvinné a pénz nagy részét, és ugye beruházni max a felét érdemes elkölteni, mert valamiből élni, adózni is kell az első időben, amíg nem indul be az üzlet.
A másik kettőnél már van fantázia, de ha én megsúgom, hogy miről írj, akkor nem fogod tornáztatni az agyadat, nem gondolkozol el, nem jutsz el magadtól oda, hogy milyen problémák vannak egy jó ötlettel, és a végén nem tanulsz az egészből semmit.
Ha nekem ez lenne a házi feladatom ezt írnám:
1 millió:
Semmilyen vállalkozást nem indítanék ennyi tőkével, mivel alap, hogy úgy számolunk, hogy egy induló vállalkozás nem profitabilis az első pár hónapban (vagy akár évben..) Az 1 millió viszont semmire sem elég, nem tudnád a megélhetésedet belőle biztosítani amíg beindul a bolt, csak ha van főállásod mellette. Ha viszont van nem lesz időd. Ezt fejtsd ki.
5 millió:
Egy olyan ötleten gondolkozz, amihez relatíve alacsony beruházási költségek kellenek (pl. tanácsadó irodák, szolgáltatások, irodai munka, bérmunkáztatás, stb...). Ötletet nem fogok mondani, gondolkozz
10 millió:
Ez sem sok pénz, ebből is csak olyan vállalkozásban gondolkodnék, ami kicsi (max. 3-5 milliós) befektetést igényel tárgyi eszközökbe. Csak, hogy mondjuk egy tippet adjak mobil, kis választékú gyorskaja árusok a belvárosban. Ilyenek:
Utánajársz mennyibe kerül egy, számolsz napi 1-2 alkalmazottat per kocsi, a beszerzés egységes, engedélyeknek utánajársz és meglátod mennyi jön ki. Írsz rá egy tervet és hajrá.
10 millio:
egy computer/videojátékcéget inditanék, csak kell computerek, programok meg olcso munkaerö, ezert ne a fövarosban, nem kell ugyse.
Így van, az emberek 2 okból bukják el gyorsan az üzletüket:
1) abszolút nem értnek hozzá
2) valami olyanba fektetnek, ami a hobbijuk, ami érdekli őket, de nem mérik fel, hogy mennyire reális az adott üzletet megnyitni.
Ez a számítógép üzlet az olcsó vidéki munkaerővel, és a "csak számítógép kell hozzá" elgondolással tipikus példa az utóbbi esetre, lehet, hogy te érdeklődsz az ilyen dolgok iránt, de ez még nem tesz életképessé egy üzletet, főleg úgy nem, hogy az olyan terület, ahol olcsó a munkaerő, általában olcsó vásárlóerőt is jelent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!