Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mibe fogjak bele?...

Szerintetek mibe fogjak bele? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval hol is kezdjem..

18 éves még tanuló fiú vagyok. Sajnos be kell látnom hogy nőttek az igényeim és nem olyan családi háttérrel rendelkezem hogy anyuci és apuci fedezni tudják a legkisebb igényeimet is,Én szeretnék amennyire lehet önellátó lenni, Sajnos még tanuló vagyok így nem tudok el állni munkálatokba,

És olyan helyen lakom ahol egyik legnagyobb a munkanélküliség aránya.

Én segítséget szeretnék kérni bölcsebb rutinosabb személyektől akik végig járták már ezt az utat

mivel konkrétan 0 Ft be jövő keresetem van.Szüleimre tudok csak támaszkodni olyan kis piti dolgokkal is hogy mobil kártya fel töltés ruházkodás sok egyéb dolog

És mivel barátnőm is lett így még több anyagi dolog kellene. sajnos elég messze lakik tőlem így még a fuvar díjat sem tudom fedezni.

Próbálkoztam a Tipp Mixel de hamar be láttam hogy jó esetekben is csak nullára tudod ki hozni magad pénzügyileg 1x-2x nyersz és hamar vissza forog az a pénz mennyiség amennyit nyertél, de szerencse játék....valaki szerencsésebb ebben a dologban valaki kevésbé

de nekem nem jött sajnos be.

És így el határoztam magam hogy bele fogok valami értelmes dologba üzletelgetésbe gondolkodtam hogy de milyen üzletelgetések be is....

Talán

ékszer, arany dolgok ?

vagy valami teljesen más dolog

nagyon sokoldalú gyerek vagyok mindenben el tudom magam képzelni.

olyan úton szeretnék ki törni ami "kevés,, pénzbe fektetéssel viszonylag stabil pénz összeget tudnék keresni naponta vagy legalább hetente.

olyas valaki segítségére tapasztalatára lenne szükségem aki ezekbe a dolgokba benne van aki már ezen az úton végig haladt és esetleg ki is nőtte ezt a dolgot.

Már az is jó lenne ha 1-2 tippet tapasztalatot adna át nekem.

Előre is Köszönöm minden értelmes válaszokat!



2014. dec. 9. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Elsőre lehet, nagyívű a válaszom, viszont mindenképp érdemes elgondolkod rajta - most.


Szerintem még senki nem beszélgetett el veled, milyen egy sikeres ember életútja. Sajnos még nem általános, hogy a példákból tanuljunk (szűkebb körből, mint pl. a család) így szükség van arra, hogy előre, tudatosan készüljünk az életre úgy hogy információt gyűjtünk és elgondolkodunk.


Te most azt szeretnéd, hogy pillanatnyilag, szinte azonnal táruljanak eléd olyan lehetőségek amikkel megoldhatod az anyagi igényeidet. Ezt megértem. Ráadásul ahogy belépsz a felnőtt életbe, az igények egyre csak szaporodnak, és ez teljesen természetes.


Érdemes a problémádat azonnal 2 szempontból vizsgálnod:

1. Hogyan szerezhetnék pénzt most?

2. Miből valósítom meg az igényeimet 5, 10, 20 év múlva?


Egyik sem egyszerű, de mindkettővel egyszerre kell foglalkoznod. MOST!


Lássuk az elsőt:

Tedd fel magadnak: Miben vagyok jó? Miben vagyok ügyesebb mint mások? Mihez van érzékem? Ha megvan a válasz, akkor ennek megfelelő dolog után érdemes nézned. Pl.: Ha kifejezetten jó a kapcsolatteremtő képességed, el tudod adni másoknak, akkor üzletelgethetsz a környékeden, ha a számítógéphez értesz, vagy a programokhoz akkor vállalhatsz alkalmazásokat pl. cégeknek elektronikus karácsonyi üdvözlőlapok készítését. Ha jó a kézügyességed, akkor valami kreatív karácsonyi dolgokat gyárthatsz.

Ha nincs semmi amibe kapaszkodhatnál, menj el karácsonyi vásárba kisegítőnek.


A második, az életpálya ennél bonyolultabb. Szintén a képességeidből kell kiindulni, de azok fejlesztésére koncentrálva kell megtalálnod, hogyan képezheted magad, és fejlesztheted a tudásod.

Abból kereshetsz sok pénzt az életedben, amiben kifejezetten jó vagy. Minden életszakasznak megvannak az állomásai. Karrierszint, házasság, gyerekvállalás, exisztenciális biztonság stb.

Ha ki akarsz törni a jelenből, a családi és helyi adottságokból, csak tudatos tervezés és felkészülés alapján tudsz. Ha csak sodortatod magad, hasonló életed lesz mint a környezetedé.

2014. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
miért nem tetszett a válaszom?
2014. dec. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jajj Ne haragudj

hogy nem válaszoltam..

nem tudom hogy felejthettem el

sajnálom

am a válaszod igen is tetszett!

jól meg látásba tereltél ugy mond,

csak ugye írtad hogy abba fogjak bele amibe a leg jobb vagyok.

Én a küzdősort világába vagyok otthon csak sok buktatója van ennek.

a tudásom rutinom van olyan fejlett ki csiszolt hogy tudjak vele pénzt keresni csak sok buktatója van ennek

-a testi adottságaim nem meg felelők nagyon vékony vagyok

viszont erő gyorsaság pontosság technika minden bennem van amit kell tudni komolyabb szinteken is, csak ugye 45 kilómmal nem vagyok semmilyen súlycsoportba osztható, meg ugye egy 75 kilós ellenfél el nem ehet hibázni nagyon nagy előnybe van hozzám képest,

-másik nincs Szponzor nincs senki aki fel karolna

-meg ugye ez a küzdősport nem hosszú távú pénz kereső hely, ha benne vagy hatalmas pénzeket lehet vele szakítani de elég egy 1 meccs amikor nem vagy formába nem tudod hozni a maximumot ki ütnek onnantól vége mindennek,meg elég ha olyan ütést kapok ami nagy károsodást csinál bennem nem csak a küzdő sportba de másmilyen ágakban sem lehet már tovább haladni mert le rokkanok vagy agy károsodás csont törés bármi fel léphet

100 szónak 1 a vége amibe jó vagyok nem lehet

szeretem csinálni szeretnék vele pénzt keresni de hát az észre kell hallgatni

üzletelgetni meg nem igazán tudok olyan környezetbe lakom ahol tényleg nagyon nagy a szegénység

csak az időben bízom hogy elém gördít valami nagy lehetőséget amit garantáltan nem fogok ki hagyni. :)

2014. dec. 25. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:

helló nem neked Írtam, hogy mi nem tetszett, hanem annak, aki lepontozott...


Ha jó vagy a küzdősportokban. akkor tarthatnál edzést olyanoknak, akik szeretnének kicsit tanulni önvédelmet. Pl. csinálsz egy pár órás tanfolyamot csajoknak, hogy védjék meg magukat ha az utcán megtámadják. nem kell túlbonyoltani, csak néhány fogás jól begyakorolva.. Vagy pl. zenére harci mozdulatokkal fogyi tréning. A helyi általános iskolában egy ezresért biztos ki tudsz venni 1 órára egy termet hetente ehhez

2014. dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez nem is Rossz ötlet nagyon széen köszönöm a válaszod ! :)
2014. dec. 30. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, az en tanacsom szezonalis, de lehet vele keresni. Nezzd meg a kornyekeden hol vesznek at es mikor gyogynovenyeket (kamilla, csalan...) es ha ugyes vagy ezzel mar tudsz uzletelni, pl 1000 ft/kg a kamillanak te mondod az ismijeidnek ha tudnak szedni te megveszed 500 ert ( nem arulod el, h hol adod le) igy par 10 ezer forintot tudsz keresni
2015. jan. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez remek.

Nagyon Köszönöm hallottam már erről

és most megint eszembe jutott

ezt tavasszal nyáron lehet jobban ki vitelezni

köszönöm még egyszer.

2015. jan. 2. 23:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!