Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe fogjak bele, amivel a...

Mibe fogjak bele, amivel a legjobban keresne`k? (több info lent)

Figyelt kérdés

Szoval: 20 eves vagyok, lany. Internetes alkalmazasfejlesztö es multimediafejlesztöi szakmam van, nemreg szereztem (ertsd.: weblapkeszites (HTML, HTML5, PHP, JQuery, Actionscript...))

, Photoshop nagyon alapos ismerete, Illustrator, InDesign, Flash CS5, After Effects, Premiere Pro). Sajnos programozasbol meg gyengecske vagyok, munka mellett nem volt nagyon idöm rendesen megtanulni, pedig ahhoz kepest eleg jol ment :S (de keszen allok ra, hogy erösitsem).

Ti mit kezdenetek a helyemben? Vallalkozas/ ügyeskedes?


Most van munkahelyem (titkarnö vagyok 1 eve), viszont itt nem lehet elörelepni, nem lehet sokat keresni, illetve nem kell az agyamat hasznalni (söt, tilos).


Szivem szerint a Photoshoppal kezdenek valamit, nagyon szeretem csinalni, 4 eve tolom, es jol megy. De meg munkat ezzel kapcsolatban nem talaltam.

Maya is rettenetesen erdekel. Egy bajom van, hogy nem szeretnek Pestre költözni. (Bocsi, falun nöttem fel, egyszerüen megörülnek ott). Most varosi vagyok mar, de nyugodt környeken :)


DE!!!


Ettöl függetlenül barmilyen jotanacsot szivesen fogadnek, ami eszetekbe jut, es jol lehet vele keresni, ha összefügg a szakmammal

ha nem :) Gondolok itt ertekesitesre, ilyesmikre.


Eddig szereny körülmenyek között eltem, es ezen szeretnek valtoztatni. Sokmindenre kepes vagyok, nem otthon ülve varom, hogy a penz az

ölembe hulljon. Nem keresek most se olyan rosszul (fele viszont elmegy az alberletemre plusz a rezsire), viszont nagy vagyaim vannak (sajat haz, külföldre menni nyaralni, meg sosem voltam, ilyesmik)


Egyeb ismereteim: informatikai ismeretek: halado, angol: halado, nemet: felsöfok irasban, szoban halado.



Kerlek titeket segitsetek!


Ohhh igen, es a cinikus megjegyzeseket lehetöleg mellözzük! Köszi!



2012. okt. 3. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Menj ki külföldre, ott több lehetőséged van ezekkel.
2012. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
47%
Egyet értek az előttem íróval!Ekkora tudással pár év alatt megalapozhatnád a jövődet,míg itthon gürizhet 10évig is!
2012. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

eddig egy női programozóval bocs. csak a munkájával találkoztam. fél évig javítottuk mire a végén valaki újraírta az egészet.


pár éve meg egy "designer" csajjal ismerkedtem össze (mármint csak mint ismeretség). gondoltam kicsit felkarolom és csinálunk közösen egy projektet. Megbántam. Folyamatosan a saját irányába haladt ami gyakran rossz volt. Meg volt sértődve ha kritikát fogalmaztam meg a munkája felé. Tapasztaltnak hitte magát, de kb ugyanazt a sémát volt képes felhozni amiből egyszer valami iskolai munkát készített.


Azóta kicsit előítélettel állok a mindent tudó emberek felé. oké talán kicsit rossz, hogy nehezen képzelek el egy nőt ebben a szakmában, biztos érhetnek még meglepetések.


nos, az okj-s végzettség nem ér sokat tudás nélkül. viszont ebben a szakmában sokat ér a tudás akkor is ha nincs papír.


nem értelek teljesen. ha valóban jól tolod a ps-t, akkor azzal kellene melót találnod. bár nem említed, hogy nyomdai, vagy webes grafikus vagy. Mit szoktál csinálni? Mutatsz 1-2 munkát? csak kíváncsi vagyok.



tanács: elsőnek döntsed el, hogy mi is akarsz lenni. programozó, vagy designer. A kettő együtt nem megy. Persze érthetsz a ps-hez programozás mellett, de csak az egyik fog menni profin ha jól megtanulod, egy szakmából kell jónak lenni, azt kell felfejleszteni amennyire lehet.

2012. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Igazából engem is érdekelne, hogyha valaki Photoshophoz ért abból milyen papírt lehet szerezni(van erre is képző?), mert én is értek hozzá, szeretem is csinálni, de nem tudom az igazi életbe hol tudnám hasznát venni. Hol dolgozhatok ilyennel(PS-el)?
2012. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

pl web design-t tervezhetsz.

vagy nyomdai grafikához használhatod, pl ismerősöm dtp operátor volt, ahol katalógusokat készítettek.


persze egy grafikusnak értenie kell a többi szoftverhez is. pl minimum egy vektorgrafikushoz is.

2012. okt. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
te is azt mondod, hogy értesz hozzá, szereted csinálni. de MIT? engem ez érdekelne, hogy MIT csinálsz ps-el?
2012. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Kamumail, neked írtam privátban!
2012. okt. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!