Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha valakit kirúgtak két...

Ha valakit kirúgtak két egyetemről is és nagyon durván iszik, abból lehet fiatalon milliomos?

Figyelt kérdés

Van egy gyerek, végül a nyelvtudása miatt lett munkája, elég jó fizetéssel, de még oda is félrészegen járt be rutinszerüen. Meg hát drogozott is. Mondjuk abba a vállalati kulturába ez simán belefért.


Most meg kitaláltak valami netes bizniszt a haverjával (részegen persze), aztán valami külföldi versenyen nyertek félmillió eurót.


Pedig az ivás meg a drog csökkenti az intelligenciát nem? Meg meg is látszik az emberen, ha iszákos, NEM? Csak mert nekem már mondták, hogy látszik rajtam, pedig 18 éves koromban ittam először és olyan 2 hetente iszom csak alkoholt. És én is 25 vagyok, mint a csávóka.


2014. nov. 20. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Róluk van szó: [link] ?
2014. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Közted és a srácok között nyilván az a különbség, hogy ők tehetségesek te meg nem.


Az, hogy valaki kirúgnak egy egyetemről nem sokat jelent - lehet csak nem érdekelte amit ott tanítanak.


A pia meg a drog nyilván nem előnyös az agynak hosszútávon, de rövidtávon olyan ötleteket hozhat a felszínre, ami másnak nem jut az eszébe - és ezért különleges és értékes. De lehet az ötlet jött volna Mariska nélkül is, ki tudja.

2014. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Az, h iszik meg drogozik semmit nem jelent, ha tudja mit csinál de tény, h hosszútávon sok jóra nem fog vezetni.

Elég összetett a dolog.

Ugye az alkoholistákból, drogosokból ha nem tartanak mértéket lecsúszott emberek lesznek, de ha odafigyel(azért ez elég kevés embernek sikerül) akkor ezeknek a bódító szereknek köszönhetően kihozhatja magából a 100%-ot.

Az igazság az, h én is az a fajta vagyok, aki ha olyan a helyzet, akkor bizony elővesz egy üveg vodkát és amellett elmélkedik, h na mit hogyan kellene, mert az alkohol ellazít, sokkal tisztábban látom a helyzetem(ez persze nem azt jelenti, h addig iszok még be nem hugyozok).

A leírtak alapján szerintem ő tipikusan az az ember lesz, aki 20 év múlva az utcán fog élni és azon fog agyalni, h ha nem itta volna el az eszét akkor most...

Valamint a környezete is így fog rá emlékezni, h "az is hiába megnyerte a nagy pénzt, az ital volt az első, ha nem b. asz el magával akkor..."

Van ilyen a családban, kettő is, szal ilyen ez.

Egyébként meg azt mondom, h egy átlagos munkahelyen, környezetben nem is tudod elkerülni az alkoholt....

2014. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a drog és alkohol jól hat a kreativitásra (bár én azt olvastam hogy ez konkrétan nem bizonyított), de érdemes azon is elgondolkozni, hogy hány világhírű zenész, színész vagy más művész él vele: a 90%-uk szerek nélkül él.
2014. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
A színész és művészvilág a legkeményebb függők, szinte minden művész és híres színész iszik vagy drogozik.
2014. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elfogadom azt amit mondasz, de tudnál konkrét példákat mondani? Mert szerintem Magyarországra is igaz, hogy csak a művészek 10%-a alkoholizál vagy drogozik.
2014. nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát én magam hobbi szinten elektronikus zenével foglalkozom és részegen (akár egy pohár sört után) képtelenség dolgoznom, mivel nem hallok semmit. És itt nem dj-zésről van szó, hanem hangmérnöki dologról, ugyanis a sávokat ki kell keverni, hogy jól szóljon a zene, nem csak ugy megy, hogy egymás mellé játszod és szevasz. Nagy koncentráciot igényel. És persze ötletelni sem lehet részegen, mert megintcsak nem hallod, amit csinálsz.
2014. nov. 20. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!