Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kocsma nyitása, kell végzettség?

Kocsma nyitása, kell végzettség?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni egy sörözőt. Terveim szerint én dolgoznék, nem alkalmazott eleinte ameddig be nem indul. Szükséges hozzá végzettség? Érettségivel és mérnök diplomával rendelkezem, vendéglás végzettségem nincsen.

2014. okt. 28. 10:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Vendéglátó egység alatt lehet érteni a kocsmát ahol nincs meleg étel, de lehet érteni a kifőzdéket is, ahova joggal kérnek végzettséget. Nincs erre valami jogszabály? Vagy szerintetek ki az aki ezt meg tudná nekem mondani?
2014. okt. 28. 14:27
 12/17 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Az egész családod kocsmázik, van vagy 5 kocsmátok, de te itt kérdezed, hogy kell-e hozzá végzettség!?
2014. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen, mert ezelőtt 15-20 éve kezdték, így az akkori szabályokat ismerik csak, azaz nekik kellett.
2014. okt. 29. 13:09
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell. Legalábbis ajánlatos egy lakatos végzettség. Úgy sokkal könnyebb egy kocsmát (ki-)nyitni.
2014. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kell.

[link]

2014. okt. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Tapasztalat nélkül semmiképp nem ajánlom!

Ne hidd, hogy egyszerű, az hiba.

A vendéglátás egy komoly szakma!

Az engedélykikérésekhez fontos, hogy hol szeretnéd csinálni.

2014. nov. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Vendéglátósnak tanultam. Szakács a szakmám, de mindegyik oldalon megfordultam. Nem kell hozzá semmi extra, ha van rá affinitásod akkor nyugodtan ugorj be a pult mőgé. Régebben úgy 5-6 év, lehet talán több is még kértek egy vendéglátó üzletvezetői papírt de azt eltörölték, így már akárki nyithat sörözőt, kocsmát ha meg van rá a saját anyagi háttér, esetleg hitelből akarja tolni. De ahogy írtad is, hogy a családban vannak akik ezzel foglalkoztak akkor meg adott a segítség, minden bizonnyal betanítanak erre a feladatra. A sörcsapolás nem nagy cucc, én is toltam évekig fesztiválokon, mosogatni biztosan tudsz, a fröccs összetevőket meg majd lepasszolja verbálisan a nagypapa. Sok sikert. :-D
2018. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!