Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kocsma nyitása, kell végzettség?

Kocsma nyitása, kell végzettség?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni egy sörözőt. Terveim szerint én dolgoznék, nem alkalmazott eleinte ameddig be nem indul. Szükséges hozzá végzettség? Érettségivel és mérnök diplomával rendelkezem, vendéglás végzettségem nincsen.

2014. okt. 28. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs vendéglátási ismereted, nehezen fogsz boldogulni. Legalább szerezz be vendéglátós tankönyveket, és tanulj valamennyit belőle.
2014. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egész család kocsmáros, családi tulajdonban van vagy 5 kocsma, így segítség adott lenne.
2014. okt. 28. 11:06
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Az más, ha van valaki a háttérben, aki tud segíteni.
2014. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerencsére van elég közeli rokon, nagypapám, több mint 20 év tapasztalattal. Kérdésre visszatérve az, hogy beálljak a pult mögé kell végzettség?
2014. okt. 28. 11:12
 5/17 anonim ***** válasza:
Amikor én jártam vendéglátóira 15 éve, akkor még kellett, de már lehet, hogy bárki beállhat.
2014. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kell szakiranyu vegzettseg,vagy legalabb egy alkalmazott akinek van.
2014. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy mixertanfolyamot már két hét alatt meg lehet csinálni, az sztem elég.
2014. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi. Sima pultos akarsz lenni. Arra szinte bárkit felvesznek, aki képes elvégezni a munkát. Ez egy sima betanított munka.
2014. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Eddig én is úgy tudtam, hogy nem kell hozzá végzettség. Családban aki kocsmáros mindenkinek vendéglátós végzettsége is van mellé. Az sem nagy tragédia, hogyha kell végzettség, OKJ képzés elvégzése semennyiből nem áll.
2014. okt. 28. 13:55
 10/17 anonim válasza:
100%
Én vendéglátós suliba járok, nálunk a tanárok mindig azt mondogatják, hogy ha érettségi után maradunk még 1 évet, akkor lesz vendéglős végzettségünk, amivel lehet különböző vendéglátó egységeket nyitni. Szóval szerintem kell.
2014. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!