Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a feltétele annak, hogy...

Mi a feltétele annak, hogy saját vállalkozást indítsak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, szükséges valamilyen végzettség hozzá, vagy ha van tőkéd bármibe bele foghatsz?

2014. szept. 15. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem eddig saccperkb úgy egy millióan tették fel ezt a kérdést, de válaszolok:

valamilyen vállalkozói forma kell hozzá. Társas, vagy egyéni. Tehát lehetsz egyéni vállalkozó (ehhez az engedély kiváltása ingyenes, illetve nem az, mert miután megkapod 15 napon belül kell fizetned 5000 ft-t az iparkamarának. Ha szeretnél vállalkozói igazolványt is, az 10.000 ft)

Hogy mennyi tőke kell, azt nem tudom, mert nem tudom mit akarsz csinálni.

Én pl szinte 0 forintból építgetem most az internetes vállalkozásom, el lehet így is kezdeni.

Persze kényelmesebb, ha van rá tőkéd, illetve ha nem internetes vállalkozás, akkor mindenképp vannak kiadásaid. Illetve vállalkozóként még ott a járulék stb, ezeket könyvelőtől kérdezd meg, ahogy azt is, milyen vállalkozói formát válassz.

Hogy végzettség kell-e , azt megint csak nem tudom, mivel nem tudom, mit akarsz csinálni.

Tevékenységi kört kell felvenned, itt nézheted meg őket:

[link]


Ahogy látod, itt vannak olyan tevékenységi körök, amikhez külön végzettség, engedély, vagy mindkettő kell, és van olyan, amihez nem. Ehhez megint csak könyvelőt javasolnék.

Remélem segítettem. Komolyan, könyvelő!

2014. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Milyen vállalkozást szeretnél indítani?
2014. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!