Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 16 éves vagy és van 600...

16 éves vagy és van 600 ezred. Mihez kezdenél vele?

Figyelt kérdés
Mire költenéd,mibe fektetnéd be ? Vagy hogy alapoznád meg vele a jövődet ?

2014. szept. 22. 20:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%
Nekem 500 ezrem van, és 32 éves vagyok. Berakom az államkincstárba és állampapírokat veszek belőle TBSZ számlán, mint ahogy a következő fizetéseimből is. 16 évesen valószínűleg nagyzoló baromságokra költöttem volna. Nagyon derék, hogy te ennyi idősen a jövődre gondolsz. Ha így folytatod még egészen gazdag ember is válhat belőled. Olvass pénzügyi befektetésekről szóló könyveket, ha érdekel a téma. Írj privit, és elmondom, milyen tudnivalókba érdemes belemélyedni.
2014. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

"meghívnék mindenki vendégem egy italra meg taxival járnék suliba, csajnak mondanám ne fáradjon aztán hívnák egy taxit neki a suli elé!"


"de nem vágnék fel sose!"


LOL :)

2014. szept. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%

Először is elmondom hogy mit nem csinálnék vele:

Nem kötném le nevetségesen alacsony kamatért.

Nem költeném el felesleges hülyeségekre, mint drága és felesleges számítástechnikai eszközök.

Nem vennék belőle sört és cigit, amivel az egészségemet rombolom.


Vennék belőle aranyat ami értékálló, vagy befektetném részvényekbe pl Apple. Esetleg vennék belőle Bitcoint, aminek az árfolyama bár ingadozó, de elképzelhető hogy néhány év múlva kétszer annyit fog érni.

2014. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Befektetném egy működő vállalkozásba. Havonta annyi kamatért, amennyit a bank egy évre adna.
2014. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Hát biztos nem innék, vagy buliznék inkább ami hiányzik cucc az életemből megvenném, a többi ház kezdésnek menne.sajnos Magyarországon Ennyi csak Ennyire elég...
2016. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

16 évesen már jóval több mint hatszázezrem volt (saját, netes vállalkozás).


Először telefont vettem (amikor még kevesebb pénzem volt), aztán elkezdtem gyűjtögetni egyszerű bankszámlán. Soha nem vettem hülyeségeket (bár a telefon annak számít, de ez az egyetlen dolog, amit kb. magamra költöttem).


Jelenleg 17 éves vagyok, lakásra gyűjtök.

Rájöttem, hogy értelmetlen mondjuk telefonra kidobni százezreket.


Teljesen felesleges elkölteni hülyeségekre, főleg úgy, hogy hatszázezer nem is olyan sok pénz.


Nyitnék egy díjmentes diákszámlát, beraknám a bankba vészhelyzet esetére, vagy bármire, amire akár az egyetem alatt szükségem lehet, egy forintot sem költenék belőle.


Nyilván ha ez az első alkalom, mikor 'fiatalabbként' nagyobb összeghez jutsz, akkor nem valószínű, hogy kibírod a hülyeségek nélkül. Nekem is ki kellett próbálnom, meg kellett tapasztalnom milyen majdnem háromszázezres telefont venni. Tapasztalat, hogy minél több pénzed van, annál kevésbé akarod majd elkölteni hülyeségekre (ezt már most nem fejtem ki).

2016. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!