Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan értékesíthetem legálisa...

Hogyan értékesíthetem legálisan EV-ként a beszámolt/vett számítástechnikai alkatrészeim?

Figyelt kérdés

Beszámolt/vett használt számítástechnikai alkatrészeket szeretném legális formában továbbadni EV-ként.

Elég szimplán csak nyugtát adnom?

Esetleg van erre vonatkozó jogszabály? (Kerestem de sehol nem találtam!)

Ha esetleg kapok egy ellenőrzést, elképzelhető hogy arra lesznek kíváncsiak, hogy ugyan honnan származik?! (pár ezer Ft-os dolgokról van szó). Szimplán elég ha megkérem a barátom, hogy írjuk egy vételi jegyet? :)


Ha valaki jártas a témában, kérem segítsen! Köszönöm!!



2014. aug. 26. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a vevő nem kér számlát, elég nyugtát adnod (pénztárgéppel)

Igen, ellenőrzéskor igazolni kell tudnod az áru eredetét. Akár párszáz forintos dolgoknál is.

Ne a barátod kérd meg, hanem akitől veszed az alkatrészt, azzal írjatok adás-vételi szerződést/vételi jegyet.

2014. aug. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!