Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Csődbe ment a cégem. Adósságom...

Joe.38 kérdése:

Csődbe ment a cégem. Adósságom van az állam felé. Pénzem nincs. De ha anyám meghal házát öröklöm, tehát pénzem lesz azaz lenne. De ugye elvszik (az állam). El amit öröklök, tehát nem is én dolgoztam meg érte. Ez szörnyű. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Adósságom van állam felé. Viszont, ha anyukám meghal rám száll a ház azaz öröklök. Tehát be tudják, hajtani.

Ha most ő átiratja kérésemre a barátnőm vagy más megbízható emberre. akkor nem tudnak foglalni a múltba. És, ha mostanában teszem még meg sem említhetik,hogy szándékosan bújtam ki. Ajándékozásként talán az ingatlan értékének 8%- kát kell fizetni. De miért nem adhat el egy 50 milliós házat 1 forintért? Miért nem adhat el 1 millióért? Vagy eladhatja? De állam felülbírálja egy becsüssel? Gond az, hogy nincs azaz nem áll rendelkezésre 50 milliónak a 8% -a. Az kb 4 millió. Talán ha fél millát ki tudnánk préselni. Mit lehet tenni?



2014. máj. 9. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Adósságod úgy lehet az állam felé ha nem fizettél adót. És ha egy 50 milliós hátaz féltesz akkor gondolom nem pár forintról volt szó. Ha befizetted volna az adókat rendesen akkor most nem lenne gond.
2014. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Írsz egy nyilatkozatot, hogy életében már mindent megkaptál édesanyádtól, így lemondasz az örökségről. Jobb lenne megbízható családtagot találni az átírásra. Vagy ha addigra lesz gyereked, akkor rá.

Nem tudom milyen vállalkozásod volt, de 50 milliónak pontosan 8%-a a 4 millió, nem csak kb. Ha ilyesminek (öröklés) nem tudsz magadtól utánanézni, nem tudom, hogyan voltál vállalkozó. Remélem, ha fogsz tudni örökölni, abból nem vállalkozást indítasz majd.

2014. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

"Remélem, ha fogsz tudni örökölni, abból nem vállalkozást indítasz majd."


Azt már most a banké, szóval nem lesz miből..


"Mi a megoldás?"


büntetés részletfizetése? Keresel egy 100e es melót és 30e fizeted havonta, a házad meg megmarad, kiadod.

2014. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha anyukád neked ajándékozza a házat az illetékmentes, mert egyenesági ajándékozásnál nincs illeték.
2014. máj. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!