Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet ebből legálisan...

Hogyan lehet ebből legálisan pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Ha valaki otthon gyártott saját termékeket szeretne eladni, de ezek olyan kis apró pici dolgok hogy százezreket nem lehet belőle keresni, csak mondjuk havonta 10-20-30 ezret max, vagy más otthon gyártott termékeit szeretné tovább értékesíteni, aminek a haszna ugyancsak nem ér el százezres összegeket, milyen formában lehet ebből a tevékenységből legálisan pénzt kivenni. Egyéni vállalkozás túl költséges lenne ehhez, mert a havi kiadása az egyéni vállalkozásnak többe kerülne mint a bevétel. Hogyan lehetne erre mégis legális megoldást találni? Én egyébként más otthon gyártott termékeit szeretném tovább értékesíteni gyes mellett. Várom a megoldásokat!

#adózás #minivállalkozás #gyes melett vállalkozás
2014. máj. 2. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
7%
Havi 30 ezer semmi. Évi 600 vagy 640 (nemtom már) ezerig nem kell fizetni érte semmit sem pl. adó formájában. Szal addig az összegig nyugodtan árulhatsz.
2014. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

# 1


Ha üzletszerű a tevékenység, akkor minden Ft-ja után adóznia kell!


Kérdezőnek inkább az adószámos magánszemélynek kellene lenni, bár nem tudom, hogy az adott tevékenység az alá befér e. Kell keresni egy könyvelőt, aki járatosabb ebben és naprakész információkkal rendelkezik.

2014. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindkét verziót hallottam már, hogy 600 000 Ft is nem kell adót fizetni az adott évben, de szerintem ez arra vonatkozik hogyha eladod a saját használt pl ruhádat b bútorodat, azután nem kell fizetni. De én kereskedelmi adok-veszek dolgot csinálok, és eleve tudnom kéne számlát írnom, azt hiszem 7-e adószámnak hívják amit a 2. kommentelő írt, de utánanézek, ha valaki tud erről konkrétat, szóljon.
2014. máj. 3. 08:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!