Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adna valaki úgy tőkét (3...

Adna valaki úgy tőkét (3 Millió Ft), hogy közjegyző előtt aláírjuk? Hol találok ilyen hirdetést? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Egy 20 éves céget vennék át, amennyibe kerülne az már megvan, 3 Millió híjján. Erre az összegre lenne szükségem, mely átadása természetesen ügyvéd előtt történne, és lefektetve, hogy pontosan 1 múlva 4 Milliót adnék vissza. Addigra vehetek fel hitelt a cégre (fél év ügyv.)
2009. dec. 17. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne olcsóbb új céget alapítani? Ér a régi cég ennyit?
2009. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért egy húsz éves cég nem kis értéket bír...

Tehát előfordulhat, hogy megéri a tranzakció.

2009. dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy túl sok a szemét csaló Magyarországon. (Nem csak a parlamentben...;) ) Szerintem mindenkinek van ismerőse, akit hasonló módon próbáltak, vagy ténylegesen le is húztak, majd szépen felszívódtak. Hiába akarnád ezt tényleg visszafizetni, szerintem nincs olyan ember, aki még hinne ilyesmiben.


Az ügyvéd semmire sem garancia. Tételezzük fel, hogy nem cinkostársad (mert ugye ezt is mi zárja ki? lehúznak vkit 3 millióval, abból 1 az ügyvédé, megéri neki is) - akkor is lesz a kezedben egy papír, miszerint vki tartozik neked 4 millával. És? Max. kiadnak egy körözést, de ha van esze a tolvajnak, már rég nem Magyarországon van, és kész. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy 3-4 milláért a magyar rendőrség majd jól megkeresi a gonosztevőt, mondjuk Braziliában? :D


Szóval esélytelen szerintem.

2009. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az erővel azt is lefektethetnétek ügyvéd előtt, hogy az illetőnek pontosan 1 év múlva fizeted ki a 3 milliót (vagy akármennyit) amivel még tartozol a cég vételáráért.. Ez jóval egyszerűbbnek látszik.
2009. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, rá!

Hátha belemegy!


Amúgy nem én mondanám meg, hogy hova menjünk ügyvédhez, vagy közjegyzőhöz.

2009. dec. 17. 11:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Én adok neked 3 milliót,de cserébe fél év múlva 6 milliót kell vissza adnod! Mert nekem meg akkorra kell 6 milla...benne vagy?

(bilibe lóg a kezed)

2009. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha fedezetnek adsz ingatlant én adok fél évre 3 misit, 5-öt kapok vissza! NINCS ALKU!!!
2009. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 10,47-es, örülök, ha tetszett az ötlet.. :) Mi is így vettünk egyszer valamit (igaz, nem céget), hogy lefektettük szerződésbe, hogy az utolsó 1 milliót egy éven belül, de max. xy- időpontig kifizetjük. És így is lett.. :) És még nem is kell uzsorakamatot ráfizetni senkinek a kölcsönre. Próbáld meg mindenképp.
2009. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!