Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan fogalmaznátok meg a...

Hogyan fogalmaznátok meg a hirdetést?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval, mostanában egyre gyakrabban fordul elő olyan, hogy egyes emberek idősek gondozását vállalja, cserébe a nénike, vagy a bácsika a házát iratja az illetőre.

Mivel nagyon nehezen találok munkát, nem találok más kiutat, megpróbálnám az ilyet.

Tudnátok nekem tanácsot adni, hogy hogyan fogalmazzam meg a hirdetést?

De azért az is érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek erről az egészről, hogy megérné-e. Mik a hátrányai, előnyei? Vagy bármi, ami az eszetekbe jut. Köszönöm :)


2010. okt. 7. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy fogalmaznám meg, hogy tartási szerződést kötnék idős személlyel ingatlanért cserébe.

De az azért érdekelne, hogy ha nem kapsz munkát, akkor mégis, hogyan képzeled el, hogy még mellé őt is el tudod tartani a haláláig. Az nem egy jó indítás, hogy "nénike, figyejjen má', én el fogom adni a házát, oszt majd abból veszek magának kaját, aludni meg elalhat a szérűbe' is!"

2010. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom, én nem tudtam, hogy ez így működik. Nem tudtam, hogy mellette dolgoznom is kell. Hiszen épp ezért gondoltam erre a megoldásra. Nincs munkám, nem könnyű találni, mert még fiatal vagyok. Most álltam ki középsikolából.
2010. okt. 7. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Megegyezhetsz persze úgy is vele, hogy te gondozod, ő meg cserébe majd ráhagyja a házát a végrendeletében. De ilyet elég lesz találnod. Meg meg is járhatod vele, hiszen a végrendeletét annyiszor módosítja amíg él, ahányszor akarja. Aztán majd nézhetsz, hogy gondoztad, de végül mégis a rokonaira száll a ház.


Ennek a kiküszöbölésére van a tartási szerződés, de ahhoz azt kell vállalnod, hogy haláláig gondozod, eltartod. Ha nem teszed, akkor jön a végrehajtó, és viszi amid van, illetve letiltják a fizetésedből.

2010. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ez így nem valami jó :(

Talán mégsem valami jó ötlet...

2010. okt. 7. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Hülye ötlet. Egyik ismerősöm egy 70 éves nénivel kötött ilyen szerződést. A mamka folyton szívatja őket, a szerződésre hivatkozva. Ők meg nem tudnak kiszállni, mert már sok energiát öltek bele. Amúgy a mammer jelenleg 90 éves, és köszöni jól van. :) Asszem ezzel mindent elmondtam erről a "szakmáról". :D
2010. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!