Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy ideje hobbiként űzöm az...

Egy ideje hobbiként űzöm az ékszerkészítést. Először csak magam szórakoztatására készítettem őket, de idővel az ismerőseim is rákaptak és egyre többet rendeltek, így komolyan elgondolkodtam, hogy "legálisan" is ezzel szeretnék foglalkozni. De hogyan?

Figyelt kérdés

Jelenleg munkanélküli vagyok, tehát a saját vállalkozás kizárt... ingem, gatyám rámenne... :)

Esetleg van más mód, hogy számlaképes lehessek? Adószámos magánszemélyként működhet a dolog? Most lenne lehetőségem piacozni is... Ilyen esetben is elég ha adószámos magánszemély vagyok?


2014. márc. 12. 07:58
 1/1 BarrierN7 válasza:

Szia

Adószámos magánszemély elvileg az lehet, aki alkalomszerűen tevékenykedik bármiben. Nemesfémből úgy tudom, hogy csak szakképesítéssel készíthetsz ékszereket ebben a formában, de bizsut minden további nélkül. Az egyetlen buktatója (én is olvastam, mert gondolkodtam hasonlón), hogy igazából jogilag nincs behatárolva, hogy mit takar az "alkalomszerű". Tehát a hibalehetőség elég nagy. Szerintem kérdezz meg egy jó ügyvédet, mit érdemes tenni, mert az eddigi információim szerint nehéz olyan könyvelőt találni, aki naprakész tájékoztatást tud adni. Ha üzletszerű a tevékenység, tehát vagyonszerzés céljából folytatod ellenérték fejében rendszeresen, akkor ki kell váltani a vállalkozóit.De megintcsak azt tudom javasolni, hogy egy ügyvédet kérdezz meg. Remélem azért valamennyit segítettem! :)

2014. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!