Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretném tovább vinni apukám...

Szeretném tovább vinni apukám vállalkozását, de előtte szeretnék egyetemre menni. Aki vállalkozó szeretne lenni, melyik egyetemre menjen? (Budapesten)

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 17:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

istenem, ennyi értelmes választ egy helyen.. szerintem nem feltétlenül szükséges egy diploma, ha mondjuk nem egy építési vállalkozást szeretnél tovább vinni.

én ajánlom a gazdálkodási és menedzsmentet, ahol minden fontodat tanítanak neked, a számvitelen,marketingen át az adóig. tantárgyak között a menedzsmenten van a hangsúly, rengeteg stratégiát tanulsz,mindent ami egy sikeres vállalkozáshoz szükséges

2014. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Linkoln ***** válasza:

Igaza van az utolsónak.

A lényeg hogy mindent te intézz, mert mások csak lehúznak. Ahhoz pedig széles körű ismeret kell, amit iskolában nem tanítanak. Maximum a teljesen szakirányos területen, pl kereskedelem és marketing, stb. Ha neked is témábavág.

2014. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Véleményem szerint meg egy vállalat vezetését nem lehet megtanulni az iskolapadban. Arra születni kell, hogy jó vezető légy. Ha elég nagy a vállalat és elbírja vegyél fel Nálad okosabb, tapasztalt embert egyes területekre (könyvelésre pl.). Ne Te csinálj mindent. Az hülyeség, abba csak belegebedsz. Persze ez csak a saját utam, nem kell ezt követni, csak azt mondom, ami nekem bevált.
2014. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert mindent leírtok az adóból. Még egy rágót is. :)
2014. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Azért ha belefér az idődbe, menj csak egy a felsőoktatásba, hülyeséget ott sem tanítanak. ;) Plusz 3-5 év bulizás nem árt, mielőtt beleveted magad az élet sűrűjébe.
2014. jan. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%-os, ha ennyire könnyűnek látod a vállalkozást, hogy csak adót csalunk, meg leírogatjuk a rágót is, akkor gyere próbálj szerencsét te is. Te biztos sokkal több adót fizetsz, mint mi...
2014. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Kedves Utolsó. Az átlag ember nem szeretne 5 forintot se kockáztatni, nemhogy milliókat.... Arról nem beszélve, hogy sokan például a házunkra vettünk fel hitelt és úgy indítottunk vállalatot.
2014. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
apukám nem végzett semmi féle egyetemet, katona volt régen :) én azért szeretnék előtte egyetemre menni, hogy legyen hozzá valami alapom legalább, viszont 3 nagyobb testvérem van, senki nem szeretné tovább vinni, én pedig minden nyáron dolgozom a cégnél így szerintem alkalmas lennék erre. egyébként háztartási gépek alkatrészeit gyártja a cége :)
2014. jan. 12. 21:16
 19/20 A kérdező kommentje:
az ÁVF-ről viszont azt hallottam, nagyon lepusztult suli :( a kereskedelem és marketing szaknak van köze egy vállakozáshoz?
2014. jan. 12. 21:22
 20/20 Linkoln ***** válasza:
0%

Csak kereskedelem meg marketing kell szinte egy vállalkozáshoz...

Bár, nehéz általánosítani.

Általában....

2014. jan. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!