Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás vagy KFT?...

Egyéni vállalkozás vagy KFT? Melyiknek mi az előnye-hátránya?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy már sokszor elhangzott ez a kérdés, de jó volna tudni (és szerintem másokat is érdekelne az), hogy melyiknek mi az előnye a másikkal szemben?! Tudom, hogy az egyéni vállalkozó a kft-vel szemben az egész vagyonával felel, de pl. adózás szempontjából, meg úgy egyébként is miben jobb egy kft alapítása?

Tudom: keressek fel egy könyvelőt..folyamatban van, de addig is érdekelnének az ezzel kapcsolatos vélemények! :)



2014. jan. 8. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Könyvelő mellett keres meg egy céges tanácsadót aki adótanácsot is tudd adni. Mindig más az előny meg a hátrány is. Teljesen attól függ mit szeretnél csinálni, milyen mértékben, jövőbeli tervek. Akinek nincs akkora gazdasági ismerete, hogy a cégformát eldöntse annak nem kellene vállalkozni. Ismeretek hiányában megkérdezni a kecskét melyik káposzta a jó, nem a legjobb ötlet. Könyvelő más árral könyveli az EV, Kft. Természetesen van becsületes könyvelő, aki tud tanácsot adni, de ha nem olyanhoz mész akkor megszívtad. A könyvelő számlákat könyvel, a NAV felé benyújtja a dokumentumokat, erre garanciát tud adni, a gazdasági tanácsaira nem. Általában a könyvelők nem közgazdászok és szokás szerint csinálják a könyvelést. A sikeres vállalkozó elolvassa a törvényeket felismeri a kiskapukat, lehetőségeket, és vezeti a céget. Könyvelő nem fogja helyetted. Tapasztalatból írom, több könyvvelővel dolgoztam együtt. Adóellenőr mesélte, mennyi feleslegesen befizetett adót talál ellenőrzéskor, jókat szoktak röhögni a cégeken aki több milliót befizettek.

Tehát még egyszer cégformát a tevékenységnek megfelelően választunk, nem azért mert az egyik "jobb".

2014. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy az egyéni vállalkozó a kft-vel szemben az egész vagyonával felel"


Igen, de pl. KFT alapításhoz meg kell 3 millió. Oké, nem kell az egész KP-ban, na de akkor is, ez azért elég nagy összeg ahhoz hogy már itt megálljon a történet, ha valakinek nincs rá elég.

Ha van elég pénzed akkor az első hozzászóló tanácsait fogadd meg. Valóban, egy könyvelő az könyvel nem pedig tanácsot oszt. El tudja talán mondani, hogy mi a különbség, de azt nem feltétlen, hogy neked melyik éri meg jobban.

2014. jan. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényleg legalább a tevékenységet és a terveket jó lenne tudni, így nem nagyon lehet felelősségteljesen véleményt mondani, mindegyiknek megvan az előnye, hátránya.
2014. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!