Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Online webshop létrehozása...

Online webshop létrehozása kis tőkével! Siker vagy bukta?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez az egymillió egyedik kérdés, de azért kifejteném, hátha valakit érdekel egy ilyen kis mikro vállalkozás létrehozása pár százezer forintból.


Nemrégiben felkapott lett, hogy a kis egyéni vállalkozások telephely nélkül, de nyilván székhellyel egy kis lakásból indítják el vállalkozásukat, leszerződve egy nagykerrel vagy depoval és ezzel rengeteg pénzt megspórolva az interneten hirdetik a termékeket.


Az ötlet ugyanez lenne, a termékpaletta az informatikai és a szórakoztató elektronikai eszközök, valamit egyéb műszaki cikkek árusítása webshopon keresztül. Így nézne ki a menete: egyéni vállalkozás létrehozása+könyvelő, üzleti-pénzügyi terv 1 évre, a webshop rendszer vásárlása, egy patent honlap készítése, egy vagy több nagykerrel való szerződés, jó sok marketing (fb, google, árukereső oldalak, stb...), aztán várni az első vevőre.



2014. jan. 5. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy mire irányul a kérdésed.
2014. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírsz abban mi lenne az új, a más, mint a többi?
2014. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egyéni vállalkozás létrehozása+könyvelő, üzleti-pénzügyi terv 1 évre, a webshop rendszer vásárlása, egy patent honlap készítése, egy vagy több nagykerrel való szerződés, jó sok marketing (fb, google, árukereső oldalak, stb...)


ez így már alaphangon is több millió.


Ha csak a vállalkozást nézed, az 600e/év. Ugyanennyi belemegy reklámra is évente és lehet kevés is lesz, az már 1,2 milla, egy jó webshop rendszer 150e nél kezdődik, üzleti terv: ki mennyiért vállalja.

2014. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A nagyker nem ad olyan árat Neked, hogy tudjál rátenni árrést és piacképes legyél.
2014. jan. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. A kérdés arra irányul, hogy mennyire jó ötlet egy ilyen vállalkozás létrehozása az informatika és a már lassan high-tech kütyük világában.


2. Jó megfigyelés hogy nem forradalmi dologról van szó, de talán meg lehet belőle élni, én már annak is örülnék ha 100 ezer forintnál többet keresnék egy hónapban, de szerintem elég sokan...


3. Miért lenne több millió? Egyéni vállalkozás létrehozása INGYENES, nem az RTL-en akarok hirdetni, könyvelő 5-15 ezer havonta, KATA adoózás megvan 50-ből.


4. Akkor mi értelme van a nagykernek? Tudom, hogy nem nagy az árrés a számtech cuccoknál, talán 5-10%, de a terméket nem kell kidobnom a kukába ha nem veszik meg.

2014. jan. 6. 10:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"de a terméket nem kell kidobnom a kukába ha nem veszik meg."


Kidobni nem kell, csak tárolnod örökké, mert senki nem fogja megvenni. A számítástechnika nagyon gyorsan elavul, ma már lehetetlen eladni egy iPad 1-est még beszerzési áron is.


Meg amúgy az a baj, hogy pont ebben a termékkörben van a legnagyobb verseny. A nagyok tudnak olcsók lenni, ha egy kicsi olcsó, akkor az gyanús és nem rendelnek tőle az emberek plusz te sem tudod fenntartani az üzletet.


Én inkább egy kisebb termékkört céloznék meg, amiből még nincs legalább 100 webshop.


Pár éve a vizipipa hullámot lovagolták meg sokan, 2014-ben is lesz hasonló termék.

2014. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagykernek a lényege, hogy kiszolgálja a kiskereskedőket, akik nagy tételben vásárolnak. A piac változik a válság csak gyorsított a folyamaton. 2000 környékén még érdemes volt pc boltot fent tartani árukészlettel. Hetente egyszer mentünk a nagykerbe 1- 2 millió forint között vásároltunk, a nagyker nem szolgált ki egyéni vásárlókat. Fejlődtek a nagykerek a piaci verseny miatt és elkezdtek kiszállítani 2 naponta majd naponta, a boltba ha szerződtél velük. Nem kellett árukészletet fent tartani, sorra nyíltak a rendelős pc boltok. Majd a nagyker rájött érdemes bolthálózatot csinálni és megjelentek a nagykerek saját kiskereskedelmi egységei. Következő lépés franchies hálózat, saját pénzen nyitod a boltod a nagyker adja az árut jó áron. Jelenleg a piacon kétféle szereplő van, a nagykerek bolt hálózattal és a kis cégek akik szlovák cégeiken keresztül saját maguknak szerzik be az árut. Webshopként nem tudsz labdába rúgni ezen a piacon, hacsak nem hirdetsz az RTL-en. Számoltam fel olyan webshopot ahol az üzleti modell a következő volt. Nagykerből beszerzett árut, veszteséggel kínálta pár ezer forinttal az árkereső ára alatt, így volt csak forgalma. A nyereséget a kiegészítő termékeken próbálta behozni. Olcsó a laptop ha veszel hozzá táskát. A laptopokat megvették, táskát meg nem vett senki. 2 hónap alatt csődbe ment. Fél év múlva az árukészlete a 40 % érte a bekerülési árnak. Nem kellett kidobnia, minden nap más laptop táskát használhatott. Az emberek két terméket vesznek meg az olcsót vagy minőséget. Mindkettőt hirdetni kell. Az internetről vásárlók azt a webshopot részesítik előnyben ahol a számukra megfelelő fizetési forma van. A kiszállítás olcsó és gyors. Ha ezek adottak utána következik a webshop kinézette, felépítése. Tehát vagy máshol nem kapható, hiánycikket árulsz vagy bukta a webshop.
2014. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért lenne több millió? Egyéni vállalkozás létrehozása INGYENES, nem az RTL-en akarok hirdetni, könyvelő 5-15 ezer havonta, KATA adoózás megvan 50-ből.

"


A fent leírtak miatt!


12x50e az neked mennyi, mert nálam 600e-re jön ki 1 évre+ehhez kell egy könyvelő is, ami 120e, máris 720nál vagy, és még 1 fillért se kerestél, weboldalad, üzleti terved, beszállítóid és megrendelőid sincsenek + hirdetni se hirdetted magadat... És a kata-t akkor is fizetned kell, ha VAN és ha NINCS bevételed, mert ha elcsúszol vele, akkor jön a bünti!! Emellett a közepes műszaki webáruházak NAPI 50-100e kerettel futnak az adwordson a hónap 30 napján keresztül. És még ezek is kishalak.


Jó marketing szakember szintén nem áll szóba veled 250 bruttó alatt.

2014. jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

2006-ban alapítottam ilyen céget. 200 ezres Cora bevásárló kártyát igényeltem, 100 ezerből céget alapítottam, nagykerben volt kapcsolatom, halasztott átutalással fizettem 8 napra a termékeket,másodállásban járulékmentes voltam.2007-től főállásban csináltam otthonról, utána lett rendes boltom a belvárosban vele, ahogy írta az előzőekben a hozzászóló, franchise, stb. majd megint csak a web végül másodállásban hozott havi 25 ezret, áron aluli értékesítéssel, eu importtal áfamentesen, közvetlen gyártói és master distributori kapcsolatokkal az usaból, minőségi termékekre. 2011-ben 250ezres notebookon nem hasznom, hanem az árrésem volt 500 Ft, így végül átadtam az egész céget ingyen az egyik törzsvásárlómnak, neki másodállásban még elzötyög, de már az áfa fizetéssel gondjaik vannak, a túlzott eu import miatt, ennyire áron alul kell adni a terméket. Az adathordozókról nem is beszélve, amire a jogdíjat neked kell megfizetni import esetén. Ez a hardverapro.hu-s feketézőkkel már nem veszi fel a versenyt, ahol egyébként megtalálható az összes hazai számtech nagyker kínálata számla nélkül 2-3 év garanciával, 15-20%-al olcsóbban, mint a boltokban.


2011 óta pedig még tovább romlott a helyzet, a kamikazékkal, amiről szintén írtak előbb, az áron alul adom a dolgokat, csak bevételem legyen címszóval, ami az árakat nyomja úgy le, hogy ott tartunk a hazai nagykerből beszerezve 10-15%-al drágább a termék, mint az árgép.hu első találataiban.

2014. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a személyes tapasztalatokat, erre voltam kíváncsi, ezek után kizárt, hogy belekezdjek kapcsolatok és mégjobban hozzáértő ember nélkül.
2014. jan. 8. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!