Webshop, mint vállalkozás?
Attól függ mit szeretnél árulni?
De leginkább csak kiegészítőnek éri meg, ha nincs komolyabb tőke mögötted, mert a jelenlegi árversenyben sok a rövid életű "kamikaze", akikkel csak a tőkeerősek tudják tartani a tempót.
b2b-ben viszonteladóként szerzed be a terméket és kiskereskedőként adod tovább.
Ami inkább megéri, az hogy olyan terméket importálsz, ami itthon nem nagyon kapható (de belátható, hogy abból azért elég evés van már), amit nagyobb mennyiségeben érdemes rendelni, vagy "just in time" (csak rendelésre szállítasz) rendszerben dropshipmenttel.
Utóbbinál neked csak számláznod kell,a többit (szállítást közvetlenül a központi raktárról a Te vásárlód címére)a nagykereskedelem, disztributor végzi és neked a nagykereskedelmi árat kell fizetned a nagyker felé, míg Te kiszámlázod a kisker árat, amit a vásárló fizet meg neked. Az árrést pedig Te határozod meg. Nyilván mivel raktároznod, áruba pénzt fektetned nem kell külön, így olcsón tudsz eladni, ami árversenyhez vezet és manapság már egymás alá licitálnak ezek a boltok (lásd pl. argep.hu, arukereso.hu, olcsobbat.hu), amik ugyanolyan terméket kínálnak, mint a konkurens.
Tapasztalat szerint akkor van jó esélyed, ha az első 10-be bele tudsz kerülni ár szempontjából, amit ma már részben csak úgy tudsz elérni, ha Eu-n belül áfa nélkül rendeled a terméket és nem teszed rá a teljes 27%-ot, csak annak egy részét, ami viszont feltételezi, hogy lesz hazai beszerzésed is 27% áfával(amire alig 1-2%-ot tudsz már csak tenni) különben el fog úsztatni a fizetendő áfa és végrehajtás alá kerülsz.
Mindezt csak másodállásban érdemes elkezdeni, mivel elég magasak egy főállású vállalkozás költségei, de persze függ attól is, hogy mennyire vagy tőkeerős, vagy hogy milyen terméket és honnan szerzel be.
Nem is azt mondtam, hogy ők lennének a kereskedők. Arra utaltam, hogy ezeket az oldalakat használják költséghatékony és eredményes marketingre a webshopok, ahogy én is tettem pl anno, amíg ezzel foglalkoztam főállásúként 4 évig. Így van rálátásom.
Viszont piacelemzéshez érdemes megnézni ott ki milyen áron (hirdet)értékesít és úgy kialakítani az árakat, hogy a top 10-be be tudjon kerülni egy-két behívó termékkel.
+ ahogy a kérdező is jól írja, a számla nélküli vaterázók is mind konkurenciának tekinthetők. Igaz ők így elég veszélyes üzemet folytatnak, mert elég komolyan büntetnek érte.
Épp ezért is mondom, hogy főállásban ezt nem érdemes végezni, mivel egyfelől elég komoly árverseny van, amit csak tőkével lehet túlélni új belépőként a piacon. ennek oka pedig a sok "csinálok egy webshopot" gondolatú kamikaze vállalkozás és a fekete piac hatásai.
De ezt nem csak én látom így:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!