Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire jó ötlet ebay-en eladni?

Mennyire jó ötlet ebay-en eladni?

Figyelt kérdés

Sokat nézegettem mostanában az ebayt és jó áron tudnám eladni a dolgaimat (jobb áron mint itthon) Ezek általában sportereklyék és az ebayen jobb árban mennek el mint itthon. A kérdésem az lenne hogy a menete hogy megy az eladóvá válásnak? A másik amin megütköztem a szállítási díjak. Elég borsosak és kétlem hogy így megérné-e a vevőnek. Tapasztalt személyek válaszait várom ezzel kapcsolatban, melyik futárcéggel érdemes kivitetni az árut.


Köszönöm előre is a tanácsokat!



2013. okt. 10. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én eddig csak pár dolgot adtam el az Ebayen, pl. a régi fényképezőgépemet 40 euróért + 20 eur szállítási költség. A szállítási költséget megtudhatod a posta honlapján vagy személyesen is elmehetsz és megmondják mi mennyibe kerül.


Egy képet ingyen feltölthetsz és ezen kívűl annál magasabb díjat fizetsz minél drágábban árulod a cuccaid. Viszont nem vészes, mondjuk 10 euró értékért fizetsz 50 centet.


Maximum 30 napig maradhat fent a hírdetésed, és havonta 20 dolgot adhatsz el. Ha ennél többet szeretnél akkor fel kell hívnod egy telefonszámot Amerikában ahol el kell mesélned a "business plan"-odat és utána megemelik mondjuk havi 50-re.


A szállítási költség sajnos annyi amennyi. Ne kérjél kevesebbet mint amennyit fizetni fogsz mert akkor magadnak okozol kárt. Ha nincs senki aki megvenné azon az áron amit kérsz akkor a legrosszabb esetben 1-2 eurót vesztettél. Ha csökkented a postaköltséget 10 euróval akkor 10 eurót vesztettél.

2013. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
15 éve lehet nagy üzlet volt
2015. szept. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!