Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KFT alapítás házidolgozat?...

KFT alapítás házidolgozat? Lentebb.

Figyelt kérdés

1.Hogyan alapítható KFT?

2.Milyen a tagok felelőssége?(Mit jelent az,hogy korlátolt?)

3.Mit jelent a törzstőke?

4.Mit jelent az,hogy üzletrész?

5.Hogyan szüntethető meg a tagsági viszony?

6.KFT legfőbb szerve?


2013. jún. 9. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jún. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy találtam még egyet:

[link]

2013. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
gracias senor
2013. jún. 9. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
senora:)
2013. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Jelenleg még 500.000,- Ft-al (új Ptk hatálybalépésétől: 3.000.000,- Ft-al). Összeülnek a tagok, vagy az egyedüli tag, elhatározzák az alakulást, létrehozzák a társasági szerződést (egyedüli tag esetén az alapító okiratot), meg a többi szükséges dokumentumot, és ügyvezetőt választanak. Az ügyvezető (jogi képviselő közreműködésével) kérelmet nyújt be a Cégbíróságnak (kifizeti az illetéket), és mikor bejegyezték a céget, akkor megalakult. Utána bankszámlát nyitnak a cégnek, bejelentkeznek a kamarába (5.000,- Ft-ot kell fizetni minden évben).

2. A tagok felelőssége korlátolt, vagyis csak a társaságba bevitt vagyonukkal (ez az üzletrészük) felelnek. Alapesetben ennél többet nem tudnak veszíteni, és a nyereségből is ez alapján részesülnek.

3. A törzstőke a társaságnak az a vagyona, amit megalakulásakor (illetőleg bizonyos esetekben azt követően meghatározott időn belül) a társaság rendelkezésére kell bocsátani. Jelenleg 500.000,- Ft, nemsokára 3.000.000,- Ft. Elvileg legalább ennyi vagyonnak mindig a társaság rendelkezésére kell állnia. Bizonyos ideig lehet ennél kevesebb, de olyankor dönteni kell arról, hogyan fogják pótolni. Mivel a kft önálló jogi személy, ez a kft pénze, és nem lehet magáncélokra csak úgy használni. A törzstőke egy része lehet tárgyi eszköz is, pl. egy nyomdai kft-nek a nyomdagépek is ide tartozhatnak, az értékükön persze. De valamennyi készpénznek (számlapénznek) mindig kell lennie.

4. Az üzletrész a tag törzsbetétje, vagyis az az összeg, amivel a tag a társaságban részt vesz. Pl. tegyük fel, hogy van egy kétszemélyes kft, mindkét tag 250.000-250.000,- Ft-al lépett be. Akkor az ő üzletrészük névértéke 250.000,- Ft. Minden tagnak egy üzletrésze van, ami a tagsági jogait testesíti meg (szavazati jog, osztalékhoz való jog, részétel a taggyűlésen...)

5. Tagsági jogviszony megszüntetése: gyakorlatilag ki kell lépni a társaságból. Eladhatja az üzletrészét a társaság másik tagjának, vagy egy kívülálló harmadik személynek, ezen kívül ha meghal a tag (vagy, ha egy másik társaság a tag - mert az is lehet - akkor a tag társaság megszűnésével), vagy a tagot a bíróság (a társaság kezdeményezésére) kizárja a társaságból. A tag el is ajándékozhatja az üzletrészét.

6. A kft legfőbb szerve a taggyűlés, amit évente legalább egyszer össze kell hívni (de szükség esetén többször is), és minden tag jogosult rajta részt venni, és - kevés kivételtől eltekintve - a kérdések megvitatásakor szavazni. A törvény (jelenleg a Gazdasági társaságokról szóló törvény, nemsokára a Ptk. maga) meghatározza, hogy milyen döntés eldöntéséhez mekkora szavazati többség kell (elég-e 50%+1, vagy háromnegyedes, egyhangú...). A taggyűlést meghívóval kell összehívni, határidőket betartva. Alapesetben a taggyűlés összehívása az ügyvezető feladata.

2013. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!