Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti hozzákezdenétek egy olyan...

Ti hozzákezdenétek egy olyan ület felépítéséhez, amihez 200ezer Ft indulás és napi 2-3 órai munkával 3 hónap alatt megtérül, utána pedig jövedelmez?

Figyelt kérdés

2013. febr. 26. 05:40
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Épp eleget tudok, a próbálkozás "együgyűsége" többet elárul, mint hiszed.

Egyébként végső soron te is arra jutottál, amit én tanácsoltam volna.

2013. febr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Ebben az egy dologban egyetértünk.De csak ami az együgyüséget illeti.

Csak ebben tudod mi a furcsa?

Konkrétan senki nem kérdezett rá,miről is lenne szó.Az itteni válaszok is valamilyen szinten csak az MLM-rendszert,vagy engem kritizáltak.

Nincs is nekem ezzel semmi bajom,így van rendjén.

De még egyet,utoljára szeretnék kérdezni.

Mibő jött bárkinek az a felismerése,hogy nekem már vagy nincs ismerősöm és baráti köröm,vagy hamarosan nem lesz?

Én ebből a kérdés-felelek játékból,a következőket vontam le.

Senki,de senki nem volt kíváncsi tényekre!Egyből a személyes meggyőződés,külső vélemények hatására fogalmazódott meg benne egy elhatárolódás.

Ebben viszont semmi szerepet nem játszik az együgyüség.

Mint ahogy a sajnálkozásnak vagy a lesajnásásnak sincs igazán alapja.

2013. márc. 1. 03:49
 33/36 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy aki MLM ellenes, annak már volt személy tapasztalata? Én is átestem rajta 18 évesen, de kb 1 hónap alatt rá is jöttem, hogy ökörség. Még fiatal voltam na! :D


Azóta is majdnem felröhögök, mikor fel hív valaki 5-10 év hallgatás után, hogy "Találkoznunk kellene valamikor. Neked fontos.". :D


Amúgy tök mindegy mi a konkrét termék, Magyarországon nem olyan buták az emberek, mint az MLM szülőhazájában. Ha már minden áron erőltetni akarnák, az itthoni körülményekhez kellett volna igazítani az egész módszert. Ebben az országban is vannak olyanok, akik beveszik ezt az egészet, és talán még pénzt is lát, aki a legelején van benne, de túl okos nép ez ahhoz, hogy ez a rendszer komolyabban el tudjon terjedni. Aki meg hülye, meg primitív, annak úgy sincs pénze rá.

2013. márc. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen,valószínüleg sok embernek volt rossz tapasztalata.Hozzá kell tenni,nem alaptalanul.

De akkor ezek szerint azt kell elfogadni,hogy ez csak rossz lehet?

Az,hogy volt tapasztalatod 18 évesen,nem sokat mond a valós helyzetről.

Nekem nem volt 53 éves koromig,5 év alatt lett annyi,hogy lehet véleményem,még ha elfogultnak tűnik is.

Nem a rendszerrel van a baj,hanem azoknak az embereknek a hozzáállásával,akik ilyenné tették.

Ezt ugyan úgy nem tanították,mint az alpvető pénzügyi ismereteket.Csak nézd meg a rengeteg bedőlt hitelest.Ami nem 100%- osan csak az egyik fél hibája!De nem szeretnék senkit sem minősíteni,semmi jogom nincs hozzá!

Azzal pedig vitatkoznék,hogy nem működik.

Annak működik aki kűködteti,illetve működésben tartja.

A legnagyobb hibát abban látom,amikor valakit úgy akarnak behozni,hogy "told be a lóvét,hozzál két embert,utána dőlj hátra és kánaán van."Ismerős ugye?

2013. márc. 1. 07:50
 35/36 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz nem!


Alkalmazotti attitűddel egy ilyen kérdés/lehetőség nagyon csábító, viszont alkalmazotti attitűddel mindez amit írsz nem kivitelezhető.

Ezt úgy hívják, hogy pozicionálás. A kérdéseddel eleve azokat célzod meg akik kevés ráfordítással, gyors hasznot szeretnének.

Ez a módszer ezen az oldalon már most másolódna, miközben nem másolható, akikre pedig a kérdések pozicionálnak, nem lesznek képesek felépíteni azt amiről szó van.

Csak a kapcsolat szerzés módja, a pozicionálás, a másolhatóság és az ígéretek nem stimmelnek. Ha ugyanis szükséges munkaidőt, x idő megtérülést írsz, utána pedig jövedelmet, az ígéret. Egy vállalkozásban a jövedelem nem garantált. Munkavállalói viszonyban az. Vannak módszerek amivel a megtérülés tervezhető, a siker elérhető. Azonban a jövedelem nem garantált, a vállalkozónak nincs aki fizetést adjon. Ez most akár MLM-akár nem. A 2-3 órai munka lehet hatékony és lehet nem hatékony, lehet jó, meg lehet rossz.

Pontosan azért hiszik azt az emberek, hogy átverik őket, mert az ilyen mondatok/kérdések ígéret szagúak.


Vállalkozói attitűddel más a helyzet. Engem 15* gyakrabban keresnek meg hagyományos üzleti ajánlatokkal mint mlm-el. A legtöbb esetben azonban ritkán van szó pénzről. Általában egy ötlet kapcsán keresnek. Én még sohasem halottam olyat, hogy x indulás, x megtérülés.

A tapasztalatom, a kapcsolataim, a tudásom, a becsületességem és egyéb haszontalan dolgok miatt szoktak megkeresni. Mindig valami ötlettel vagy konkrét ajánlattal keresnek. Akár érdekel akár nem, közösen szoktunk gondolkodni a megvalósításon.

Egyébként minden egyes ilyennél az ügyfélszerzés, a termék/szolgáltatás tesztelés a cél, illetve a piackutatás. Vállalkozói attitűddel az ember egyszerűen nem harap az ilyen kérdésekre, alkalmazotti attitűddel meg bele bukik a megvalósításba, bármi is legyen az.


Én konkrétan nulla forintból indultam és mégsem MLM, csak előtte tanultam hozzá tízen pár évig és alkalmazottként veszteséges üzleteket tettem nyereségessé. Mert vállalkozói attitűddel dolgoztam alkalmazottként, onnan meg már csak néhány lépés volt.


#Bak Norbert

Kiyosaki egészen pontosan miért mondott volna ilyet ?

Igen, pont én vagyok az aki egy másik topicba leírta a nevét.

2013. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásodat.Két dolgot azonban el kell választani.Én az ajánlói marketing oldalról ugyan úgy feltételezek némi felkészültséget.

A megtérülése és jövedelmezősége abban az értelemben nem kiszámítható,mint pl.órabér.

Nagyon sok szempontból meg lehet világítani minden területet.Nem biztos,hogy mindenki egyformán azt találja vonzónak,amit a másik.De nem is kell!Ebből adódóan ugyan úgy lehet ebben is sikeres valaki(nem mindenki),mint ahogy máshol sem a sikertörténetekről hangos minden.

Amit én említettem,kb.ilyen paraméterekkel működik.Mi ebben a hihetetlen,és miért van ígérgetés szaga?

Ingyen sajt csak az egérfogóban!Tehát tenni azért itt is kell valamit.Ebben sincs semmi rendkívüli.

Nem tudok többször válaszolni,mert elutazom.Köszi a tartalmas hozzászólásaidat.

2013. márc. 1. 10:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!