Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Örülnétek egy mosodának a...

Örülnétek egy mosodának a környéketeken, községetekben?

Figyelt kérdés

30 km-re van legközelebb egy olyan hely ahol pl nagyobb kabátokat vagy plédeket ki tudod mosatni. Olcsó is lenne.

Meg lehetne élni ebből, ha ilyen tényleg nincs a közelben? Később persze lehetne egyénileg kezelendő ruhákat is tisztíttatni. Hm?



2013. jan. 24. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem hatna meg,és belőlem nem is tudna megélni,én otthon mosok,pedig van a közelünkben nem is egy tisztító.
2013. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a legtöbb háztartásban már most is van mosógép, úgyhogy még ha azzal is hirdetnéd magad, hogy rengeteget lehet spórolni azzal, hogy hozzád járnak, mégsem tennék, mert már van mosógépük.


Ilyet igazán csak olyan helyen éri meg, ahol a közelben sok kicsi bérlakás van, vagy kollégium, ahol nem feltétlenül van mosógépe rengeteg embernek.

2013. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én évente 2x örülnék egy ilyen helynek. A takaróm őrült nagy, 2.4x2.4m körüli és még vastag is így alig tudom begyömöszölni a mosógépbe.. jobb lenne ha tudna ott forogni is meg ilyenek.
2013. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Pontosan 3-mas! Ha már egy családnak 2x kellene egy évben mosatni az már jó. De itt sehol nincs ilyen hely és van vagy 8 ezer család. Nem kéne bemenni, becipelni 30km-re csak 10-re max.

Nekünk van egy nagy takarónk meg kabátunk ami be se fér egy normál mosógépbe. Szóval az amióta megvan csak kádban lett mosva és marha sok idő, egy teljes nap! Én simán adnék mosásonként egy 500-ast, h kimossuk a kettőt (ugye az 1 ezres, de teljesen megérné nekem).

2013. jan. 24. 20:52
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak takaró és kabát mosás nem lenne nyereséges.Én 2 mosodában mosattam eddig,de mindegyiknek a fő tevékenysége a szállodai,éttermi mosatás volt.Saját maguk csinálják így meg lehet belőle élni.Pár millióval el lehet indulni.
2013. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Van mosoda a környéken, de eleve csak olyasmit vásárolok, amit itthon is ki tudok mosni. Egyedül a bőrkabátokat tisztíttatom, de azt nem mosógépben mossák :D
2013. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, azért ne csak a pozitív válaszokra figyelj. Elhiszem, hogy jó önigazolást találni a válaszok között, de te úgy néz ki mintha már előre eldöntötted volna, hogy tűzön-vízen keresztül, de mosodát fogsz nyitni és már semmi sem akadályoz meg benne, ezért csak a téged igazoló válaszokat veszed figyelembe.
2013. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

Egy vállalkozás indítása, működtetése rengeteg pénzbe kerül. Emellett adófizetési kötelezettséged is van. (ÁFA, TA, Járulékok, SZJA) Akkor is, ha veszteséges vagy (TA akkor nem).

Most számolj azzal, hogy napi 10 kabátot kimosnak nálad 5000 forintért. Mert egy 20 ezer fős településen ez is jó aránynak számít.

Abból 1000 Ft alapból ÁFA. Mosás, üzlethelyiség, stb költsége az legyen ruhadarabonként. (50 ezer a bérlet + 50 ezer az egyéb ktsg) 333,33 Ft/ ruha, ha 30x10 kabáttal számolsz. Ami 3333 Ft/nap.

Ebben még nincsen benne az alkalmazottad bére, járulékai, marketing ktsg-ek, stb. De attól most tekintsünk is el.

Tehát marad napi 4000-3333 Ft-od, ami 667Ft/nap = 20.000 Ft/hó bevétel. Ebből lejön a TA, 18.000 Ft-od marad. Az osztelékból lejön még a 16%-os (2880) SZJA és a 27%-os eü. hozzájárulás (4860). Marad 10.000 Ft-od. Ha azt nézed, h mennyibe került a társaság megalapítása az eszközbeszerzés, akkor rájössz, h ez kvára nem érte meg neked.

2013. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

"Marad 10.000 Ft-od. Ha azt nézed, h mennyibe került a társaság megalapítása az eszközbeszerzés, akkor rájössz, h ez kvára nem érte meg neked."


Hát nem tudom, ami havi fixen 300.000 nettó profitot hoz, kevés munkával, az nem egy rossz vállalkozás szerintem.

2013. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen 300 ezer prifothoz, meg kell legalább 1.2 millió árbevétel.
2013. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!