Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mezőgazdaság elkezdése!...

Mezőgazdaság elkezdése! Segítség!?

Figyelt kérdés
Jövőre mezőgazdasággal szeretnék foglalkozni de az a probléma hogy nincs se szántóföldem se traktor meg eszközök !Vissza nem térítendő Pályázatból szeretnék beruházni ezekre de kicsit olvasgattam utána és nagyon sok feltétele van ! Lenne más út erre hogy meg tudjam venni ezeket a dolgokat ? Mihez kezdjek hogy kezdjek bele ebbe az egészbe ?? Akit tud segítsen !

2012. nov. 19. 20:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Valamennyi saját tőke is kell a pályázathoz azt hiszem.
2012. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Flector 67 ***** válasza:
Legalább 100 hektár földre lenne szükséged, hogy érdemben megérje foglalkozni a növénytermesztéssel. Nagyon nagy tőkére lenne szükséged. Véleményem szerint inkább keress egy biztosan fizető állást, mert így a nulláról, nagyon nehéz, szinte lehetetlen elkezdeni.
2012. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerezd be a következő dolgokat:

1. föld

2. eszközök, géppark

3. szaktudás

4. a mostani értelmi szintedet fejlesszed fel durván 100000000000%-al, sajnálom de most nagyon butának tűnsz a kérdésed alapján!

5. szerezz be minimum 100ha földet

6. találj néhány gazdag balekot, akik beléd invesztálnak 200 000 000Ft-ot

2013. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell hozzá 100 hektár. Egy jó barátom fele ennyiből nagyon jól elvan, nekem pedig az a meglátásom, hogy még ennek a feléből is jól el lehet lenni. Az a kérdés, hogy mi a célod, mekkora jövedelmet, ill milyen életet kívánsz magadnak... Szerintem kezdd el akár milyen kicsi területen, olvass sokat, beszélgess sokat hozzáértőkkel, járj nyitott szemmel! - És akkor ha lassan is, de előbb utóbb fokozatosan egyre nagyobb százalékban tudsz belőle megélni. Én pályázatot nem vennék fel... Nem szívesen lennék mások bérence... De ez csak saját vélemény.
2014. febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Vegyél pár hektár földet, ha tudsz egyáltalán venni még (egyelőre nem kell 100Ha), meg olcsóbb gépeket kezdésnek, és ha boldogulsz, látod értelmét akkor bővíts!


És ha nem tudsz pályázni akkor hitel, mást nem nagyon tudok.

2014. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én 1500 nm-en kezdtem el a gazdálkodást komolyabb gépek nélkül... 2-3 év alatt elértem közel az egy hektárt. Jövőre már bérelni is fogok mellé. Hiteltha egy mód van rá, akkor ne vegyél fel, és a pályázatokat is jól meg kell gondolni. Ameddig nem volt pénzem saját földre, addig egy elhanyagolt kertet tartottam rendbe, cserébe nem kellett fizessek semmit...
2015. jún. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Mi lett azóta?
2021. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!