Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék Őstermelői piacra...

Szeretnék Őstermelői piacra árut kivinni, nincsen őstermelői igazolványom, ellenben kivihetek-e pl. : puszedli, kalács, kürtöskalács készítményeket (házi)?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2012. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor mégis mi kell hozzá? szakirányúvégzetség?
2012. nov. 6. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
amit árulni akarsz az nem őstermelői termék ... egyéni vállalkozóként készítheted és árulhatod
2012. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell vállalkozónak lenni. Magánszemélyként is vásárolhatsz nyugtatömböt, és tudsz adni nyugtát, csak majd a adóbevallásban kell feltüntetni. De erről ne ezen a fórumon érdeklődj, mert itt szinte mindenki be van gyöpösödbe. Érdeklődj a NAV-nál, hogy hogyan megy ez pontosan. Esetleg egy könyvelő is segíthet, ha jártas az ilyesmiben. Azt hiszem talán egy összeghatártól függ, hogy üzleti tevékenységnek minősül-e, amit csinálsz.
2012. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előző: én piacot - is - üzemeltetek, és úgy válaszoltam te is?

( [link]

2012. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég felületesen olvastam el a kérdést. Azt akartam is írni, hogy ezek nem őstermelői termékek, meg azt hittem mézeskalácsot akarsz árulni. Az ilyen kürtöskalács, meg hasonlók már necces... Valamennyit lehet mindenféle papír nélkül is árulni, csak egy adószám kell hozzá, de nem tudom mennyit. Az hülyeség, hogy csak vállalkozóként csinálhatja. Nyilván, mint állandó árus, nem árulhat magánszemélyként, de ilyen házi jellegű dolgokat, meg kézműves vackokat igen. De egyszerűbb, ha beballagsz a NAV-hoz, és megkérdezed.


Hol üzemeltetsz piacot előző?

2012. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A puszedli, kalács, kürtöskalács nem őstermelői kategória. Szigorúan vállalkozás és ÁNTSZ-engedély és rengeteg egyéb feltétele van. Aki nem hiszi, kérdezzen rá az önkormányzatnál és az ÁNTSZ-nél...
2012. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-osnak: egy vidéki városban, de nem írnám hol, mert csak egy van a városban, és nem szeretnék beazonosítható lenni itt
2012. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!