Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van internetes áruháza valakinek?

Van internetes áruháza valakinek?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni pontosan mi kellett az induláshoz, és hogy mindez mennyibe került, ha legálisan, vállalkozói igazolvánnyal akarom.
2009. aug. 8. 19:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozó szeretnék lenni, mert azt hallottam ez a legegyszerűbb. Jelenleg van munkaviszonyom, de GYED-en vagyok. Mennyi idő után lenne nyereséges?
2009. aug. 9. 00:10
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mennyire értesz az internethez? milyen termékeket szeretnél melyik célcsoportnak értékesíteni? csináltál piackutatást? milyen eredménnyel? hogy szeretnéd reklámozni? mennyiért tudod az adott terméket beszerezni? mennyibe kerül a raktár, a szállítási költség, a fuvarozás, a telefonok? milyen más költségek vannak még? könyvelő, kamat, irodaszerek, adó, selejt költségei, TB stb.



ha ezeket megválaszoltad, akkor számítsd ki, hogy mennyi terméket milyen árréssel kell értékesítened, hogy a pénzednél legyél.

2009. aug. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én webáruházakat kezelek immár 5. éve, van némi tapasztalatom...


Az, hogy mikortól lesz nyereséges, attól függ, hogy MIT árusítasz, mennyire kelendő a termék (ha olyat árulsz, ami minden sarkon kapható és ráadásul olcsóbban, akkor nem sok vevőd lesz).


Tehát, először találj olyan termékeket, amire lenne kereslet, olcsón tudnád beszerezni és ezáltal versenyképes áron lehetne eladni, még a gazdasági válságban is lenne rá vevő!


Én mindjárt azt a tippet adnám, hogy (kismama lévén) gyerekholmikat árulj, te pontosan tudod, miket keresnek az anyukák, mit vesznek meg akkor is, ha kevés a pénzük!


Pl.:

- keresztelőre való kellékeket (meghívók, ajándékok, party-kellékek, kisruhák, fotóalbumok, stb.)

- kézlenyomat-készítő, láblenyomat-készítő, fogacska-tartó doboz fiúknak, lányoknak,

- függeszthető (zenélő, forgó, világító) játékok, fürdőjátékok, plüssjátékok

- babahordozó-kendők, kenguruk, autóülések

- cumisüveg-melegítő, cumisüveg-fertőtlenítő szülék, cumisüvegek, cumik, játszócumik


A keresztelős/névadós cuccokra érdemes ráhajtani, mert ezeket a nagyszülők is szívesen megveszik, nem csak a szülők!


Ha nem értesz a programozáshoz, akkor vannak már KÉSZ webáruházak, ahol minden készen van, csak a termékleírásokat kell beírogatni, abszolút laikusok is tudják kezelni!

Pl.:

[link]


[link]


------------------------


Indulásnál a vállalkozás bejegyzésekor jegyeztess be "csomagküldő kereskedelem" kiegészítést is!

Lehetséges, hogy fognak kérni kereskedelmi végzettséget az eladáshoz (ezt megszerezheted valamilyen tanfolyamon is)... VAGY vegyél be valakit a vállalkozásba, akinek van ilyen végzettsége!


Hogy mennyi pénzre lesz szükséged?

Mindenképpen kell a termékekből valamennyi raktárkészlet, ez nem kevés induló tőkét igényel...

Esetleg (nagy szerencsével) betársulhatsz egy nagykerhez viszonteladónak, ahol milliónyi termék van raktárkészleten, te csak kínálod a webshopodban, nem kell raktároznod, valamennyi jutalékért intézed az eladást. Esetleg egy ilyen lehetőség megéri a havi díjat is, hogy fizess nekik egy méltányos összeget, nekik is megéri, mert jobban fogynak majd a cuccaik.

2009. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én kreatív hobby boltra gondoltam. Te vállalkozói igazolvánnyal üzemelteted a céget? Sok adót és járulékot kell fizetni?
2009. aug. 17. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!