Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az albérlőt kitehetem a...

Az albérlőt kitehetem a házból, ha nem fizet?

Figyelt kérdés

Saját tulajdonú lakásomba albérlő költözött.

Albérleti szerződést készítettem, valamint 1 havi kaukciót /35.000 Ft/ átvettem.

Egy ideig minden rendben volt. De az albérlő felhalmozott 130.000 Ft tartozást. /közüzemi számlák, elmaradt albérletpénz, stb/

Most szeretném valahogy visszaszerezni a pénzem.

Az albérlő nincs oda bejelentkezve tart.helyre, továbbá az általa aláírt szerződésben benne van, hogy szerződésszegés esetén kirakhatom/rendőrrel kirakathatom onnan.

Felajánlottam neki, hogy a tartozása fejében hagyja a lakásban /mosógépet, tv.-t/, és polgári peres mocskolódás nélkül válhatunk el.

Erre nem nagyon hajlik.

Tehát, ha én kihívom a rendőrt, és kiteszi a házból, akkor a bent maradt holmit megtarthatom?

Mert őszintén bevallom nincs kedvem segédkezni, illetve lehetőséget nyújtani számára, hogy újra bejöjjön, míg kipakolja a dolgait, mert ő is megszívatott.

Ötletek, tippeket, tapasztalatokat szeretnék hallani részetekről.

Köszönöm aki segít nekem.


2012. aug. 13. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A rendőrök nem fogják hagyni, hogy magadnál tartsd a cuccait. Viszont ha elkezdesz hepciáskodni, akkor feljelentés lesz belőle, amit te szívsz meg, mert nem adóztál az albérleti díjból!
2012. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kirakathatod rendőrökkel, hiszen jogosulatlanul tartózkodik a házban, de csak cuccokkal együtt. Azt meg már oldja meg. Zárat cserélj, hátha másolt kulcsot.
2012. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a rendőrök kirakják, kilakoltatni csak bírósági végzéssel, bírósági végrehajtó útján lehet.


A cuccok is egy érdekes kérdés, ugyanis a Ptk. szerint a bérleményben elhelyezett ingóságokon a bérbeadónak zálogjoga van a bérleti díj tartozás erejéig.

2012. aug. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szerződésben még benne volt, hogy az albérlet berendezett és felszerelt állapotban került kiadásra. Ezt ő aláírta.

Továbbá azt is, hogy nemfizetés esetén AZONNAL! kirakható onnan.

Nem 1 hét, nem két hét, hanem azonnal.

Ennek ellenére már túl régóta húzódik ez az ígérgetés.


Valamint még:

Egyik válaszoló írta, hogy a rendőrök biztos nem hagyják, hogy megtartsam a cuccát.

Igen ám, csak van két ember két különböző véleménnyel.


A kiadott lakásomban van egy TV.

albérlő mondja: az az enyém

Én mint főbérlő mondom: az az enyém

rendőr: pártatlan.


Vételi papír nincs a tévéről.

De nekem van egy papírom, hogy használatra kész, bebútorozott felszerelt állapotban vette ki az a majom tőlem.

Szerinted melyik jár kisebb érdeksérelemmel?

-ha egy albérlő elvisz egy szerződés ellenére egy olyan tévét amit nem tud bizonyítani, hogy az övé

vagy

-a tévé marad a helyén /lakásban/ és ha tud róla papírt hozni az albérlő, akkor viheti.

Ha nem akkor marad azon a helyen, ahol volt is.

2012. aug. 14. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:
a rendőr nem fogja kirakni, ha közjegyző előtt írtátok volna a bérleti szerződést, akkor ő intézkedhet azonnal, a rendőr meg fogja várni a jogerős bírósági végzést. Ügyvéddel küldess felszólítást, hogy x időpontig hagyja el a lakást. Kezd el intézni a folyamatot, mert hosszadalmas. Ha másodszorra sem veszik át, akkor mehetsz a bírósági végrehajtóhoz ezzel a papírral. Ha jól értem, nem készült tételes leltár, hogy milyen felszereltséggel adtad ki a lakást. Ha valóban nem készült róla dokumentáció, akkor megszívtad.
2012. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem készült leltár valóban, de ez az én javamra szól, mert be akarom húzni a mosógépet, tv.-t stb... ami az övé.
2012. aug. 22. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!